Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2019 — Las Vegas, NV/US
Round 6 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Oakwood School - North Hollywood Wyatt Alpert & Sarah Mostow Northwood HS Independent David Choi & Sreekar Kasturi
Serdeep Kaur
Con
W Alpert
27.0
S Mostow
26.5
S Kasturi
27.7
D Choi
27.1
Skyridge Jack Hillman & Kailee Tea Damien Charles Baggarly & Logan Salabaj
Donald Fagan
Pro
J Hillman
28.0
K Tea
28.3
L Salabaj
28.2
C Baggarly
28.1
BASIS Scottsdale Mitchel Wang & Karsen Wahal Coral Academy Of Science Las Vegas Alexandro Zavala & Aksha Nar
Lacrima Parau
Pro
M Wang
29.0
K Wahal
30.0
A Narasimhan
29.8
A Zavala
29.2
Fairmont Prep Jennifer Cresap & Sophia Jansen La Salle Madison Cahill & Rhyen Hunt
Tim Evans
Con
J Cresap
28.2
S Jansen
28.0
M Cahill
28.5
R Hunt
28.7
Coral Academy Of Science Las Vegas Ritvik Janamsetty & Yusuf Kh Oakwood School - North Hollywood Gabrielle Mostow & Maggie Brow
Les Phillips
Pro
Y Khan
27.8
R Janamsetty
27.9
M Brown
26.3
G Mostow
26.0
Brophy Rj Heyman & Eli Reed Palo Verde Sofia A Bletnitsky & Sophie Mallas
Eric Grodan
Con
R Heyman
28.0
E Reed
27.0
S Mallas
27.9
S Bletnitsky
28.1
John F. Kennedy Meena Ramadugu & Emily Robinson Park City Ali Aldous & Caroline Waldmann
Nate Odenkirk
Pro
E Robinson
28.5
M Ramadugu
28.0
C Waldmann
27.6
A Aldous
27.5
Dougherty Valley Tristan Shaughnessy & Shreyas Kiran Campbell Hall Oliver Pozil & Matlock Grossman
Diana Stater
Pro
S Kiran
29.0
T Shaughnessy
30.0
O Pozil
28.0
M Grossman
27.0
Oakwood School - North Hollywood Keaton Meyer & Alexandra Wexle Rowland Hall Ria Agarwal & Cas Mulford
Ekta Shah
Con
K Meyer
28.3
A Wexler
28.2
R Agarwal
28.5
C Mulford
28.4
Coronado Dylan Beach & Woodrow Orris Clovis North Ashmeet Saini & Cameron Velasquez
Bridget Beckett
Pro
D Beach
28.8
W Orris
28.7
C Velasquez
28.5
A Saini
28.6
Dougherty Valley Rohit Srinivas & Rahul Kaparaboyna Fairmont Prep Hitakshi Savdharia & Harishri Savdharia
Diana Stater
Pro
R Kaparaboyna
29.0
R Srinivas
30.0
H Savdharia
28.0
H Savdharia
27.0
Campbell Hall David Eick & Riley Friedenberg Dougherty Valley Aman Sankineni & Vivian Kuang
Kayla Chang
Con
R Friedenberg
28.5
D Eick
28.3
V Kuang
29.0
A Sankineni
28.7
Valley Diana Landazuri & Kenia Landazuri SLC West Zach Bradford & Jane Galian
Eric Grodan
Con
K Landazuri
27.0
D Landazuri
26.0
J Galian
28.0
Z Bradford
29.0
Skyridge Jacob McConnell & Meilan Stuy Albuquerque Sahil Kholwadwala & Nathan ABRAHA
Diana Bailey
Con
M Stuy
27.5
J McConnell
27.3
S Kholwadwala
28.0
N Abraha
27.0
Nueva Anjali Ramanathan & Irene Madejski BASIS Phoenix Saoirse Mooney & Anoushka Kathiravan
Gabe Rusk
Con
I Madejski
28.8
A Ramanathan
28.7
S Mooney
28.6
A Kathiravan
29.0
Rowland Hall Cole McCartney & Irenka Saffarian Salpointe Catholic Camden Walsh & Ben Wells
Nathan Tribble
Pro
C McCartney
28.1
I Saffarian
28.0
C Walsh
26.5
B Wells
26.6
Fairmont Prep Matthew Ong & Numair Razzak Millard North Oliver Niu & Zach Shelton
Jeff Devereaux
Pro
N Razzak
28.7
M Ong
29.0
O Niu
29.1
Z Shelton
28.4
Brophy Riley Oldani & Carl Justice Rowland Hall Gosha Polishchuk & Zoey Sheinberg
Gia Karpouzis
Pro
R Oldani
27.4
C Justice
27.3
Z Sheinberg
27.1
G Polishchuk
27.2
Rowland Hall Celia Davis & Robin Zeng Quarry Lane Keya Vijapure & Anik Sen
Daniel Waks
Pro
R Zeng
29.0
C Davis
28.0
K Vijapure
27.0
A Sen
26.0
College Prep Hamed Hekmat & Amy O'Connor Fairmont Prep Olivia Bobrownicki & Adam Alamy
Les Phillips
Con
H Hekmat
26.2
A O'Connor
26.8
O Bobrownicki
28.3
A Alamy
28.2
Damien Jarrett Zepeda & Anthony Vinci Rowland Hall Andrew Kimball & Ziteng Zeng
Donald Fagan
Pro
A Vinci
28.2
J Zepeda
28.3
A Kimball
28.1
Z Zeng
28.0
BASIS Independent Silicon Valley Kayra Ilkbahar & Akash Shanmug Cranbrook Lindsiann Shi & Selina Shi
Gia Karpouzis
Con
K Ilkbahar
28.0
A Shanmugam
28.1
S Shi
28.3
L Shi
28.2
Park City Jack Gladson & Amber Howard Fairmont Prep Rylen Patel & Dean Alamy
Sergio Martinez
Con
J Gladson
28.7
A Howard
28.6
R Patel
29.4
D Alamy
29.2
Salpointe Catholic Max Smith & Richard Tracy John F. Kennedy Lydia Mackey & Abby Bonat
Sergio Martinez
Con
M Smith
28.5
R Tracy
20.0
A Bonat
28.6
L Mackey
28.4
Nueva Clay Adams & Natalie Avida Fairmont Prep Alex Kim & Scott Hong
Diana Bailey
Con
N Avida
27.0
C Adams
26.0
S Hong
26.5
A Kim
26.3
Elkins Rahman Hasib & Ahmad Umer Nueva Elliot Chin & Kevin Wang
Colin Coppock
Pro
R Hasib
30.0
A Umer
29.9
K Wang
28.8
E Chin
28.9
Skyridge Jaron Heaps & Skyler Simpson Dougherty Valley Megha Bhargava & Himalini Gururaj
Nicholas Petsas
Con
J Heaps
24.0
S Simpson
25.0
M Bhargava
27.0
H Gururaj
28.0
Park City Max O'Reilly & Ryan Gilbert La Salle Harlan Crawford & John Skipper
Serdeep Kaur
Pro
R Gilbert
27.7
M O'Reilly
26.8
H Crawford
27.5
J Skipper
26.5
College Prep Claire Beamer & Elliot Beamer BASIS Independent Silicon Valley Vinay Vellore & Stefan Boone
Daniel Waks
Con
C Beamer
27.0
E Beamer
26.0
S Boone
29.0
V Vellore
28.0
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Opperman & Caden De John F. Kennedy Casie Meyer & Audrey Miller
Bridget Beckett
Pro
C Denning
29.0
V Opperman
29.1
C Meyer
28.4
A Miller
28.5
Northwood HS Independent Ishika Sachdeva & Lara Elhassan Saratoga Sajiv Shah & Neil Shah
Aleisha Readye
Con
I Sachdeva
28.9
L Elhassan
28.1
N Shah
27.8
S Shah
28.0
College Prep Ilan Nurko & Brant Haugh BASIS Peoria Sukesh Ram & David Parau
Kevin Wong
Con
B Haugh
28.7
I Nurko
28.6
D Parau
29.0
S Ram
28.8
Campbell Hall Johnny Szani & Nathan Lee Oakwood School - North Hollywood Hannah Levine & Charlotte Kram
Kevin Wong
Con
N Lee
28.6
J Szani
20.0
C Kramon
28.7
H Levine
27.9
Brophy Aarin Shah & Eshan Kalra Nueva Pranav Ram & Noah Tavares
Vivian Lee
Con
E Kalra
30.0
A Shah
29.6
P Ram
29.0
N Tavares
29.3
BASIS Scottsdale Bhavik Rajaboina & Shawnpreet Sahnan Albuquerque Johannes Bauer & Christian Viets
Vivian Lee
Pro
S Sahnan
28.5
B Rajaboina
29.0
C Viets
27.0
J Bauer
28.0
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Greene & Holden Wei Rowland Hall Kit Stevens & Violette Truong
Lacrima Parau
Pro
V Greene
29.5
H Weisman
29.6
V Truong
26.2
K Stevens
26.0
Cypress Bay Matthew Norman & Fabiola Sepulveda Saratoga Adhit Sankaran & Ronak Pai
Ekta Shah
Con
M Norman
29.7
F Sepulveda
29.6
A Sankaran
29.5
R Pai
29.4
Park City Will Efrusy & Nina Williams College Prep Chris Berning & Abhimanyu Gupta
Mark Mabie
Pro
N Williams
29.7
W Efrusy
29.8
C Berning
30.0
A Gupta
29.9
BASIS Scottsdale Harsha Boyilla & Kyle Soni Valley International Prep Gabe Grodan & Daniel Timor
Jeff Devereaux
Con
H Boyilla
27.9
K Soni
27.3
D Timor
28.1
G Grodan
28.0
Albuquerque AJ Awwad & Raye Myers Oakwood School - North Hollywood Ily Grinberg & Ben Slovin
Anna Williams
Con
R Myers
28.9
A Awwad
29.0
B Slovin
29.5
I Grinberg
29.2
Advanced Technologies Acad Paola Alvarez & Timothy-Matthew Lim Skyridge Dakota Dorius & Reagan Plewe Pro BYE Con FFT
Skyridge Ashley Bernardi & Cozette Rogers Salpointe Catholic Karla Astiazaran & Alison Bonn Pro BYE Con FFT