Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2019 — Las Vegas, NV/US
Round 4 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Nueva Anjali Ramanathan & Irene Madejski Park City Ali Aldous & Caroline Waldmann
Bridget Beckett
Con
I Madejski
28.7
A Ramanathan
28.8
C Waldmann
29.1
A Aldous
29.0
Brophy Riley Oldani & Carl Justice Palo Verde Sofia A Bletnitsky & Sophie Mallas
Edward Potts
Con
R Oldani
28.5
C Justice
28.0
S Mallas
29.0
S Bletnitsky
28.8
Albuquerque AJ Awwad & Raye Myers Park City Max O'Reilly & Ryan Gilbert
Kevin Wong
Con
R Myers
28.3
A Awwad
28.2
R Gilbert
28.5
M O'Reilly
28.4
Fairmont Prep Matthew Ong & Numair Razzak Northwood HS Independent David Choi & Sreekar Kasturi
Amanda Sloan
Pro
N Razzak
28.8
M Ong
28.5
S Kasturi
27.9
D Choi
28.0
Northwood HS Independent Ishika Sachdeva & Lara Elhassan Rowland Hall Celia Davis & Robin Zeng
Colin Coppock
Con
I Sachdeva
29.6
L Elhassan
29.5
R Zeng
29.9
C Davis
30.0
Oakwood School - North Hollywood Gabrielle Mostow & Maggie Brow Skyridge Dakota Dorius & Reagan Plewe
Bridget Beckett
Pro
M Brown
28.8
G Mostow
28.7
D Dorius
28.0
R Plewe
28.2
Salpointe Catholic Camden Walsh & Ben Wells Skyridge Jack Hillman & Kailee Tea
Erik Perez
Pro
C Walsh
30.0
B Wells
29.9
J Hillman
29.8
K Tea
29.7
Damien Charles Baggarly & Logan Salabaj BASIS Phoenix Saoirse Mooney & Anoushka Kathiravan
Cally Nielson
Con
L Salabaj
28.0
C Baggarly
27.0
S Mooney
29.0
A Kathiravan
30.0
Clovis North Ashmeet Saini & Cameron Velasquez Nueva Pranav Ram & Noah Tavares
Simon Lamsal
Con
C Velasquez
28.8
A Saini
29.0
P Ram
29.1
N Tavares
28.9
Fairmont Prep Alex Kim & Scott Hong Brophy Aarin Shah & Eshan Kalra
Jeffrey Niemiec
Con
S Hong
28.4
A Kim
27.8
E Kalra
28.8
A Shah
28.5
Dougherty Valley Megha Bhargava & Himalini Gururaj Rowland Hall Ria Agarwal & Cas Mulford
Les Phillips
Con
M Bhargava
27.6
H Gururaj
28.0
R Agarwal
28.2
C Mulford
28.4
Dougherty Valley Tristan Shaughnessy & Shreyas Kiran College Prep Chris Berning & Abhimanyu Gupta
Erik Perez
Con
S Kiran
29.0
T Shaughnessy
29.2
C Berning
29.4
A Gupta
29.3
Saratoga Sajiv Shah & Neil Shah SLC West Zach Bradford & Jane Galian
Jeff Devereaux
Pro
N Shah
28.4
S Shah
28.3
J Galian
28.2
Z Bradford
28.1
Albuquerque Johannes Bauer & Christian Viets Rowland Hall Gosha Polishchuk & Zoey Sheinberg
Mark Mabie
Pro
C Viets
27.1
J Bauer
27.0
Z Sheinberg
27.2
G Polishchuk
25.0
Campbell Hall Johnny Szani & Nathan Lee BASIS Scottsdale Harsha Boyilla & Kyle Soni
Marie Greene
Con
N Lee
29.0
J Szani
20.0
H Boyilla
28.0
K Soni
27.0
Elkins Rahman Hasib & Ahmad Umer Dougherty Valley Aman Sankineni & Vivian Kuang
Anna Williams
Pro
R Hasib
30.0
A Umer
29.5
V Kuang
25.6
A Sankineni
28.9
Advanced Technologies Acad Paola Alvarez & Timothy-Matthew Lim Valley International Prep Gabe Grodan & Daniel Timor
Christopher Bryant
Con
P Alvarez
27.2
T Lim
27.1
D Timor
29.9
G Grodan
29.8
Coral Academy Of Science Las Vegas Alexandro Zavala & Aksha Nar Skyridge Jacob McConnell & Meilan Stuy
Edward Potts
Pro
A Narasimhan
29.8
A Zavala
30.0
M Stuy
29.6
J McConnell
29.7
Oakwood School - North Hollywood Wyatt Alpert & Sarah Mostow Skyridge Jaron Heaps & Skyler Simpson
Colin Coppock
Pro
W Alpert
29.9
S Mostow
30.0
J Heaps
25.4
S Simpson
25.5
Nueva Elliot Chin & Kevin Wang BASIS Scottsdale Mitchel Wang & Karsen Wahal
Claire Smith
Con
K Wang
28.6
E Chin
28.7
M Wang
28.8
K Wahal
29.0
Millard North Oliver Niu & Zach Shelton La Salle Madison Cahill & Rhyen Hunt
Kevin Wong
Pro
O Niu
28.7
Z Shelton
29.0
M Cahill
28.5
R Hunt
28.6
Park City Will Efrusy & Nina Williams Quarry Lane Keya Vijapure & Anik Sen
Les Phillips
Con
N Williams
27.1
W Efrusy
27.0
K Vijapure
28.4
A Sen
28.5
Rowland Hall Cole McCartney & Irenka Saffarian Campbell Hall David Eick & Riley Friedenberg
Aleisha Readye
Con
C McCartney
27.0
I Saffarian
27.5
R Friedenberg
29.1
D Eick
29.0
John F. Kennedy Meena Ramadugu & Emily Robinson Dougherty Valley Rohit Srinivas & Rahul Kaparaboyna
Cally Nielson
Pro
E Robinson
30.0
M Ramadugu
27.0
R Kaparaboyna
28.0
R Srinivas
29.0
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Greene & Holden Wei Skyridge Ashley Bernardi & Cozette Rogers
Aleisha Readye
Pro
V Greene
26.8
H Weisman
27.0
C Rogers
26.5
A Bernardi
26.6
Coronado Dylan Beach & Woodrow Orris College Prep Claire Beamer & Elliot Beamer
Jeffrey Niemiec
Pro
D Beach
28.7
W Orris
28.5
C Beamer
28.9
E Beamer
28.4
Rowland Hall Andrew Kimball & Ziteng Zeng Oakwood School - North Hollywood Keaton Meyer & Alexandra Wexle
Christopher Bryant
Con
A Kimball
28.4
Z Zeng
27.0
K Meyer
28.5
A Wexler
27.1
College Prep Ilan Nurko & Brant Haugh Valley Diana Landazuri & Kenia Landazuri
Mark Mabie
Pro
B Haugh
28.5
I Nurko
29.0
K Landazuri
27.0
D Landazuri
26.0
Fairmont Prep Olivia Bobrownicki & Adam Alamy Brophy Rj Heyman & Eli Reed
Nate Odenkirk
Con
O Bobrownicki
29.5
A Alamy
29.0
R Heyman
29.4
E Reed
29.3
Salpointe Catholic Max Smith & Richard Tracy Park City Jack Gladson & Amber Howard
Nicholas Petsas
Con
M Smith
28.0
R Tracy
27.0
J Gladson
27.5
A Howard
26.0
Coral Academy Of Science Las Vegas Ritvik Janamsetty & Yusuf Kh John F. Kennedy Casie Meyer & Audrey Miller
Jeff Devereaux
Pro
Y Khan
27.8
R Janamsetty
27.9
C Meyer
28.0
A Miller
27.2
Fairmont Prep Rylen Patel & Dean Alamy Cypress Bay Matthew Norman & Fabiola Sepulveda
Raj Soni
Con
R Patel
28.3
D Alamy
28.4
M Norman
29.0
F Sepulveda
28.5
Salpointe Catholic Karla Astiazaran & Alison Bonn Cranbrook Lindsiann Shi & Selina Shi
Claire Smith
Con
A Bonn
28.4
K Astiazaran
28.5
S Shi
28.7
L Shi
28.6
Damien Jarrett Zepeda & Anthony Vinci Albuquerque Sahil Kholwadwala & Nathan ABRAHA
Cyndy Woodhouse
Pro
A Vinci
27.9
J Zepeda
28.2
S Kholwadwala
28.1
N Abraha
27.8
Campbell Hall Oliver Pozil & Matlock Grossman Nueva Clay Adams & Natalie Avida
Sergio Martinez
Con
O Pozil
27.1
M Grossman
27.0
N Avida
29.3
C Adams
29.0
John F. Kennedy Lydia Mackey & Abby Bonat BASIS Scottsdale Bhavik Rajaboina & Shawnpreet Sahnan
Nate Odenkirk
Pro
A Bonat
27.4
L Mackey
27.1
S Sahnan
27.3
B Rajaboina
27.5
BASIS Peoria Sukesh Ram & David Parau Fairmont Prep Jennifer Cresap & Sophia Jansen
Marie Greene
Pro
D Parau
29.0
S Ram
28.0
J Cresap
26.0
S Jansen
27.0
La Salle Harlan Crawford & John Skipper BASIS Independent Silicon Valley Kayra Ilkbahar & Akash Shanmug
Amanda Sloan
Con
H Crawford
28.0
J Skipper
28.2
K Ilkbahar
29.2
A Shanmugam
29.0
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Opperman & Caden De Rowland Hall Kit Stevens & Violette Truong
Anna Williams
Pro
C Denning
30.0
V Opperman
29.5
V Truong
28.0
K Stevens
28.5
Oakwood School - North Hollywood Ily Grinberg & Ben Slovin College Prep Hamed Hekmat & Amy O'Connor
Gabe Rusk
Con
B Slovin
26.4
I Grinberg
26.5
H Hekmat
26.6
A O'Connor
26.7
Oakwood School - North Hollywood Hannah Levine & Charlotte Kram Saratoga Adhit Sankaran & Ronak Pai
Simon Lamsal
Con
C Kramon
28.7
H Levine
28.6
A Sankaran
29.0
R Pai
28.8
Fairmont Prep Hitakshi Savdharia & Harishri Savdharia BASIS Independent Silicon Valley Vinay Vellore & Stefan Boone Pro BYE Con FFT