Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2019 — Las Vegas, NV/US
Round 3 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Rowland Hall Ria Agarwal & Cas Mulford Fairmont Prep Rylen Patel & Dean Alamy
Nate Odenkirk
Con
R Agarwal
27.6
C Mulford
27.5
R Patel
27.7
D Alamy
28.5
Rowland Hall Kit Stevens & Violette Truong Dougherty Valley Tristan Shaughnessy & Shreyas Kiran
Donald Fagan
Con
V Truong
28.5
K Stevens
28.4
S Kiran
29.7
T Shaughnessy
29.8
BASIS Scottsdale Bhavik Rajaboina & Shawnpreet Sahnan Elkins Rahman Hasib & Ahmad Umer
Amanda Sloan
Con
S Sahnan
27.9
B Rajaboina
28.0
R Hasib
28.2
A Umer
28.1
Albuquerque Sahil Kholwadwala & Nathan ABRAHA Fairmont Prep Hitakshi Savdharia & Harishri Savdharia
Claire Smith
Con
S Kholwadwala
28.0
N Abraha
28.1
H Savdharia
28.7
H Savdharia
28.6
College Prep Claire Beamer & Elliot Beamer La Salle Harlan Crawford & John Skipper
Jeff Devereaux
Con
C Beamer
26.0
E Beamer
24.0
H Crawford
27.0
J Skipper
27.1
Park City Ali Aldous & Caroline Waldmann Brophy Riley Oldani & Carl Justice
Aaron Dekeyzer
Pro
C Waldmann
28.3
A Aldous
28.0
R Oldani
27.9
C Justice
27.7
Park City Jack Gladson & Amber Howard College Prep Ilan Nurko & Brant Haugh
Simon Lamsal
Con
J Gladson
28.6
A Howard
28.7
B Haugh
29.1
I Nurko
29.0
Valley Diana Landazuri & Kenia Landazuri Rowland Hall Andrew Kimball & Ziteng Zeng
Nicholas Petsas
Pro
K Landazuri
25.1
D Landazuri
25.0
A Kimball
25.2
Z Zeng
24.7
Park City Max O'Reilly & Ryan Gilbert Campbell Hall Johnny Szani & Nathan Lee
Jeffrey Niemiec
Con
R Gilbert
26.7
M O'Reilly
26.4
N Lee
28.6
J Szani
20.0
BASIS Phoenix Saoirse Mooney & Anoushka Kathiravan Northwood HS Independent Ishika Sachdeva & Lara Elhassan
Sergio Martinez
Con
S Mooney
28.5
A Kathiravan
28.7
I Sachdeva
28.9
L Elhassan
28.8
Palo Verde Sofia A Bletnitsky & Sophie Mallas Advanced Technologies Acad Paola Alvarez & Timothy-Matthew Lim
Cyndy Woodhouse
Pro
S Mallas
27.5
S Bletnitsky
27.4
P Alvarez
26.5
T Lim
26.6
BASIS Independent Silicon Valley Vinay Vellore & Stefan Boone Coral Academy Of Science Las Vegas Alexandro Zavala & Aksha Nar
Simon Lamsal
Pro
S Boone
29.1
V Vellore
28.9
A Narasimhan
28.8
A Zavala
29.0
College Prep Chris Berning & Abhimanyu Gupta Fairmont Prep Matthew Ong & Numair Razzak
Kevin Wong
Con
C Berning
28.5
A Gupta
28.1
N Razzak
29.0
M Ong
28.6
Dougherty Valley Aman Sankineni & Vivian Kuang Park City Will Efrusy & Nina Williams
Bridget Beckett
Con
V Kuang
28.5
A Sankineni
28.4
N Williams
28.8
W Efrusy
28.6
Skyridge Jaron Heaps & Skyler Simpson Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Greene & Holden Wei
Raj Soni
Con
J Heaps
26.0
S Simpson
26.5
V Greene
28.6
H Weisman
28.5
Nueva Pranav Ram & Noah Tavares Rowland Hall Cole McCartney & Irenka Saffarian
Cally Nielson
Pro
P Ram
29.0
N Tavares
28.0
C McCartney
27.0
I Saffarian
26.0
BASIS Scottsdale Mitchel Wang & Karsen Wahal Salpointe Catholic Karla Astiazaran & Alison Bonn
Kevin Wong
Pro
M Wang
28.5
K Wahal
28.7
A Bonn
28.3
K Astiazaran
28.2
Quarry Lane Keya Vijapure & Anik Sen Fairmont Prep Alex Kim & Scott Hong
Marie Greene
Pro
K Vijapure
28.0
A Sen
27.0
S Hong
25.0
A Kim
26.0
BASIS Scottsdale Harsha Boyilla & Kyle Soni Clovis North Ashmeet Saini & Cameron Velasquez
Aleisha Readye
Con
H Boyilla
28.9
K Soni
28.8
C Velasquez
28.7
A Saini
28.6
Fairmont Prep Jennifer Cresap & Sophia Jansen Coral Academy Of Science Las Vegas Ritvik Janamsetty & Yusuf Kh
Cally Nielson
Pro
J Cresap
29.0
S Jansen
30.0
Y Khan
28.0
R Janamsetty
27.0
La Salle Madison Cahill & Rhyen Hunt Fairmont Prep Olivia Bobrownicki & Adam Alamy
Christopher Bryant
Pro
M Cahill
28.8
R Hunt
28.9
O Bobrownicki
28.6
A Alamy
28.7
Cranbrook Lindsiann Shi & Selina Shi Damien Jarrett Zepeda & Anthony Vinci
Amanda Sloan
Pro
S Shi
29.2
L Shi
29.0
A Vinci
25.1
J Zepeda
25.0
Saratoga Adhit Sankaran & Ronak Pai Albuquerque Johannes Bauer & Christian Viets
Bridget Beckett
Pro
A Sankaran
28.7
R Pai
28.8
C Viets
28.5
J Bauer
28.4
Dougherty Valley Rohit Srinivas & Rahul Kaparaboyna Nueva Anjali Ramanathan & Irene Madejski
Anna Williams
Pro
R Kaparaboyna
30.0
R Srinivas
29.5
I Madejski
28.0
A Ramanathan
29.9
John F. Kennedy Casie Meyer & Audrey Miller Salpointe Catholic Max Smith & Richard Tracy
Marie Greene
Con
C Meyer
26.0
A Miller
25.0
M Smith
27.0
R Tracy
28.0
SLC West Zach Bradford & Jane Galian Albuquerque AJ Awwad & Raye Myers
Donald Fagan
Pro
J Galian
28.9
Z Bradford
28.8
R Myers
28.6
A Awwad
28.7
BASIS Independent Silicon Valley Kayra Ilkbahar & Akash Shanmug John F. Kennedy Lydia Mackey & Abby Bonat
Aleisha Readye
Pro
K Ilkbahar
28.7
A Shanmugam
28.8
A Bonat
28.4
L Mackey
28.5
Valley International Prep Gabe Grodan & Daniel Timor Millard North Oliver Niu & Zach Shelton
Gabe Rusk
Con
D Timor
28.7
G Grodan
28.4
O Niu
29.1
Z Shelton
29.4
Rowland Hall Gosha Polishchuk & Zoey Sheinberg Damien Charles Baggarly & Logan Salabaj
Jeff Devereaux
Con
Z Sheinberg
28.0
G Polishchuk
27.0
L Salabaj
27.9
C Baggarly
27.5
Campbell Hall David Eick & Riley Friedenberg John F. Kennedy Meena Ramadugu & Emily Robinson
Raj Soni
Con
R Friedenberg
28.0
D Eick
28.1
E Robinson
29.5
M Ramadugu
28.5
Oakwood School - North Hollywood Keaton Meyer & Alexandra Wexle Nueva Elliot Chin & Kevin Wang
Gabe Rusk
Con
K Meyer
27.2
A Wexler
27.0
K Wang
27.6
E Chin
27.5
Rowland Hall Celia Davis & Robin Zeng Oakwood School - North Hollywood Wyatt Alpert & Sarah Mostow
Anna Williams
Pro
R Zeng
30.0
C Davis
29.8
W Alpert
28.0
S Mostow
28.5
Nueva Clay Adams & Natalie Avida Oakwood School - North Hollywood Ily Grinberg & Ben Slovin
Claire Smith
Pro
N Avida
28.8
C Adams
29.0
B Slovin
28.2
I Grinberg
28.3
Cypress Bay Matthew Norman & Fabiola Sepulveda BASIS Peoria Sukesh Ram & David Parau
Jeffrey Niemiec
Con
M Norman
29.5
F Sepulveda
29.1
D Parau
29.7
S Ram
29.2
Skyridge Ashley Bernardi & Cozette Rogers Dougherty Valley Megha Bhargava & Himalini Gururaj
Nate Odenkirk
Con
C Rogers
27.1
A Bernardi
27.0
M Bhargava
27.5
H Gururaj
28.0
College Prep Hamed Hekmat & Amy O'Connor Oakwood School - North Hollywood Hannah Levine & Charlotte Kram
Aaron Dekeyzer
Con
H Hekmat
27.9
A O'Connor
28.1
C Kramon
28.3
H Levine
27.8
Brophy Rj Heyman & Eli Reed Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Opperman & Caden De
Christopher Bryant
Pro
R Heyman
28.2
E Reed
28.1
C Denning
27.9
V Opperman
28.3
Brophy Aarin Shah & Eshan Kalra Oakwood School - North Hollywood Gabrielle Mostow & Maggie Brow
Erik Perez
Pro
E Kalra
28.6
A Shah
28.5
M Brown
28.1
G Mostow
28.0
Northwood HS Independent David Choi & Sreekar Kasturi Saratoga Sajiv Shah & Neil Shah
Erik Perez
Pro
S Kasturi
29.3
D Choi
29.2
N Shah
29.1
S Shah
29.0
Skyridge Jack Hillman & Kailee Tea Campbell Hall Oliver Pozil & Matlock Grossman
Nicholas Petsas
Con
J Hillman
25.0
K Tea
25.5
O Pozil
26.0
M Grossman
26.1
Skyridge Jacob McConnell & Meilan Stuy Coronado Dylan Beach & Woodrow Orris
Nathan Tribble
Con
M Stuy
27.4
J McConnell
27.3
D Beach
28.0
W Orris
27.5
Skyridge Dakota Dorius & Reagan Plewe Salpointe Catholic Camden Walsh & Ben Wells Pro BYE Con FFT
D Dorius
29.1
R Plewe
29.0
C Walsh
28.0
B Wells
28.1