Strake Jesuit Tournament

2018 — Houston, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Lake Highland Prep AM
Abby Morris
BASIS San Antonio Shavano PK
PranavKrishna Kandikayala
29.5 Morris 29.3 Kandikayala
Lake Highland Prep SL
Serena Lyou
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
27.2 Lyou 28.3 Ratnasabapathy
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
Cypress Woods YW
Yohan Wang
28.9 Qin 28.6 Wang
McNeil AR
Abhishek Rao
Southlake Carroll GI
Gautam Iyer
29.5 Rao 29.6 Iyer
KAPS BT
Ben Thomas
King AK
Arjan Kang
29 Thomas 28.7 Kang
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Marcus KL
Kyle Lleras
29 Gedela 28.9 Lleras
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Hill JM
Juliana Ma
28.3 Rawashdeh 29 Ma
Westwood AK
Akhila Keeranoor
Interlake MW
Megan Wu
27.9 Keeranoor 28.1 Wu
Westwood DL
Davina Le
Clear Brook SS
Sarvesh Subramanian
29.4 Le 27.5 Subramanian
King MB
Manish Bhatta
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
27.9 Bhatta 27.7 Kerstein
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
James Bowie TW
Tate Weston
28.1 Kotamraju 29.4 Weston
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Millburn AH
Amanda Huang
28.9 Haq 29.6 Huang
Westwood SM
Saavan Myneni
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
28.6 Myneni 28.7 Kindra
Independent NG
Nevin Gera
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
29.9 Gera 28.9 Zhou
Jack C Hays PF
Patrick Fox
Houston Memorial AO
Alejo Orvananos
29.2 Fox 28.8 Orvananos
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Scarsdale WM
Will Musoff
29.4 Zhong 29.1 Musoff
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
Round Rock SG
Sreya Gandra
28 Qian 28.7 Gandra
Montgomery DH
Devin Hernandez
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
27.5 27 Rawashdeh
Westwood AL
Alex Lee
Lake Highland Prep JD
Jaya Dayal
29 Lee 28.8 Dayal
UT IB
Ian Boarnet
Independent Seven Lakes VN
Varun Naik
28.7 Boarnet 28.1 Naik
Academy of Science and Technology RD
Rawson Duplantis
DULLES RY
Robert Yang
27.6 Duplantis 27.9 Yang
Dulles TJ
Tony Jha
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
29.2 Jha 27.6 Trivedi
Lake Highland Prep MC
Madi Crowley
Independent Seven Lakes SM
Saarthak Mohan
27.4 Crowley 27.3 Mohan
Westwood TL
Truman Le
Scarsdale SH
Sally Ho
29.1 Le 29 Ho
Westwood AZ
Alice Zhang
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
29 Zhang 29.1 Burudgunte
Anderson SJ
Sesh Joe
American Heritage Plantation RG
Robert Gillespie
29.4 Joe 30 Gillespie
BandK Prep KJ
Kati Johnson
Montgomery GC
Grayson Constantine
28.8 Johnson 29.3 Constantine
Dulles FS
Favian Sun
Jack C Hays EC
Emma Cook
28.7 Sun 28.9 Cook
Tuloso-Midway JS
John Henry Stearns
Independent Seven Lakes RR
Rohan Rao
29.3 Stearns 29.2 Rao
Prosper Independent AA
Alecxander Antonakakis
Dulles NJ
Neer Jain
29.2 Antonakakis 28.9 Jain
CTCS NS
Nathan Smith
BASIS San Antonio Shavano RN
Rija Naqvi
28.7 Smith 28.3 Naqvi
George Ranch MS
Mohammad Sheikh
Lamar MT
Maximilian Tran
28.9 Sheikh 28.8 Tran