Strake Jesuit Tournament

2018 — Houston, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Montgomery GC
Grayson Constantine
Prosper Independent AA
Alecxander Antonakakis
29.5 Constantine 29.2 Antonakakis
King AK
Arjan Kang
Anderson MR
Malik Rawashdeh
29.4 Kang 29.1 Rawashdeh
Round Rock SG
Sreya Gandra
King MB
Manish Bhatta
28.7 Gandra 28.8 Bhatta
Clear Brook SS
Sarvesh Subramanian
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
28 Subramanian 28.5 Zhong
Jack C Hays EC
Emma Cook
Independent NG
Nevin Gera
28.5 Cook 29.2 Gera
Millburn AH
Amanda Huang
Jack C Hays PF
Patrick Fox
29.2 Huang 29 Fox
BASIS San Antonio Shavano PK
PranavKrishna Kandikayala
Montgomery DH
Devin Hernandez
28.5 Kandikayala 28.3
Dulles NJ
Neer Jain
BandK Prep KJ
Kati Johnson
28.7 Jain 28.8 Johnson
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Lake Highland Prep AM
Abby Morris
29.2 Ratnasabapathy 29.3 Morris
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
28.5 Trivedi 28.7 Qian
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
Anderson SJ
Sesh Joe
28.4 Zhou 29.3 Joe
Hill JM
Juliana Ma
Westwood DL
Davina Le
29.1 Ma 29.2 Le
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Lake Highland Prep MC
Madi Crowley
28.7 Wang 28.4 Crowley
Scarsdale WM
Will Musoff
Westwood AZ
Alice Zhang
28.7 Musoff 28.9 Zhang
Lamar MT
Maximilian Tran
Westwood TL
Truman Le
28 Tran 28.1 Le
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
Westwood AL
Alex Lee
28.9 Burudgunte 27 Lee
Scarsdale SH
Sally Ho
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
28.7 Ho 28.6 Haq
DULLES RY
Robert Yang
UT IB
Ian Boarnet
28.8 Yang 30 Boarnet
James Bowie TW
Tate Weston
McNeil AR
Abhishek Rao
29 Weston 28.8 Rao
Independent Seven Lakes VN
Varun Naik
Academy of Science and Technology RD
Rawson Duplantis
28.6 Naik 28.4 Duplantis
Independent Seven Lakes RR
Rohan Rao
Dulles TJ
Tony Jha
29.4 Rao 29 Jha
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
Dulles FS
Favian Sun
29 Kindra 28.5 Sun
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
28.7 Rawashdeh 29.2 Qin
Houston Memorial AO
Alejo Orvananos
George Ranch MS
Mohammad Sheikh
28 Orvananos 29.3 Sheikh
American Heritage Plantation RG
Robert Gillespie
Tuloso-Midway JS
John Henry Stearns
29.4 Gillespie 28.3 Stearns
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
CTCS NS
Nathan Smith
27.6 Kerstein 27.8 Smith
Southlake Carroll GI
Gautam Iyer
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
29.3 Iyer 29.4 Kotamraju
Marcus KL
Kyle Lleras
Westwood SM
Saavan Myneni
28.8 Lleras 28.8 Myneni
Interlake MW
Megan Wu
KAPS BT
Ben Thomas
29.3 Wu 29.6 Thomas
BASIS San Antonio Shavano RN
Rija Naqvi
Westwood AK
Akhila Keeranoor
28.4 Naqvi 28.5 Keeranoor
Independent Seven Lakes SM
Saarthak Mohan
Lake Highland Prep SL
Serena Lyou
28 Mohan 28.4 Lyou
Lake Highland Prep JD
Jaya Dayal
William G. Enloe TG
Tej Gedela
28.8 Dayal 29.4 Gedela