Strake Jesuit Tournament

2018 — Houston, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Westwood AK
Akhila Keeranoor
Lamar MT
Maximilian Tran
28.4 Keeranoor 28.7 Tran
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Dulles FS
Favian Sun
28 Trivedi 28 Sun
Dulles TJ
Tony Jha
Independent Seven Lakes VN
Varun Naik
28.5 Jha 28.4 Naik
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
Montgomery GC
Grayson Constantine
28.8 Kindra 29.5 Constantine
Academy of Science and Technology RD
Rawson Duplantis
Millburn AH
Amanda Huang
27.7 Duplantis 29.4 Huang
DULLES RY
Robert Yang
Houston Memorial AO
Alejo Orvananos
28 Yang 28 Orvananos
Montgomery DH
Devin Hernandez
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
28.3 28.1 Kerstein
Scarsdale WM
Will Musoff
BandK Prep KJ
Kati Johnson
28.4 Musoff 28.5 Johnson
Lake Highland Prep AM
Abby Morris
James Bowie TW
Tate Weston
29.2 Morris 29.6 Weston
American Heritage Plantation RG
Robert Gillespie
BASIS San Antonio Shavano PK
PranavKrishna Kandikayala
29.2 Gillespie 28.9 Kandikayala
UT IB
Ian Boarnet
Jack C Hays EC
Emma Cook
29.6 Boarnet 29.4 Cook
Hill JM
Juliana Ma
Westwood SM
Saavan Myneni
29 Ma 29.2 Myneni
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
William G. Enloe TG
Tej Gedela
29.2 Burudgunte 29.3 Gedela
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
28.2 Zhou 28.1 Zhong
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
Interlake MW
Megan Wu
28.5 Qin 28.7 Wu
King MB
Manish Bhatta
Independent NG
Nevin Gera
29.1 Bhatta 29.2 Gera
Round Rock SG
Sreya Gandra
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
28.3 Gandra 28.8 Haq
BASIS San Antonio Shavano RN
Rija Naqvi
Dulles NJ
Neer Jain
28.5 Naqvi 28.7 Jain
Marcus KL
Kyle Lleras
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
29 Lleras 28.7 Rawashdeh
Anderson SJ
Sesh Joe
Westwood AL
Alex Lee
29.5 Joe 28.2 Lee
King AK
Arjan Kang
Scarsdale SH
Sally Ho
29 Kang 28.5 Ho
CTCS NS
Nathan Smith
Tuloso-Midway JS
John Henry Stearns
28.5 Smith 28.7 Stearns
Westwood AZ
Alice Zhang
Independent Seven Lakes SM
Saarthak Mohan
29.4 Zhang 28.7 Mohan
Clear Brook SS
Sarvesh Subramanian
McNeil AR
Abhishek Rao
27.9 Subramanian 28.2 Rao
Lake Highland Prep MC
Madi Crowley
Prosper Independent AA
Alecxander Antonakakis
28.8 Crowley 28.9 Antonakakis
Independent Seven Lakes RR
Rohan Rao
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
29.2 Rao 28.5 Qian
KAPS BT
Ben Thomas
Westwood DL
Davina Le
29.4 Thomas 28.7 Le
George Ranch MS
Mohammad Sheikh
Jack C Hays PF
Patrick Fox
29 Sheikh 28.3 Fox
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Southlake Carroll GI
Gautam Iyer
28 Wang 29.2 Iyer
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Lake Highland Prep JD
Jaya Dayal
28.1 Rawashdeh 28.9 Dayal
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Westwood TL
Truman Le
29 Ratnasabapathy 29.5 Le
Lake Highland Prep SL
Serena Lyou
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
28.5 Lyou 28.7 Kotamraju