Strake Jesuit Tournament

2018 — Houston, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Houston Memorial AO
Alejo Orvananos
Lake Highland Prep AM
Abby Morris
28 Orvananos 28.2 Morris
Westwood TL
Truman Le
Montgomery DH
Devin Hernandez
29.1 Le 28.8
BASIS San Antonio Shavano PK
PranavKrishna Kandikayala
Hill JM
Juliana Ma
28.9 Kandikayala 28.5 Ma
Dulles FS
Favian Sun
Lake Highland Prep MC
Madi Crowley
28.7 Sun 28.8 Crowley
Westwood DL
Davina Le
Cypress Woods YW
Yohan Wang
28.6 Le 28.4 Wang
Interlake MW
Megan Wu
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
28.7 Wu 28.8 Kindra
Tuloso-Midway JS
John Henry Stearns
BASIS San Antonio Shavano RN
Rija Naqvi
29.2 Stearns 28.4 Naqvi
Jack C Hays PF
Patrick Fox
Round Rock SG
Sreya Gandra
28.2 Fox 28 Gandra
Independent Seven Lakes VN
Varun Naik
Marcus KL
Kyle Lleras
28.8 Naik 28.9 Lleras
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Westwood AK
Akhila Keeranoor
28.9 Rawashdeh 28.5 Keeranoor
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Academy of Science and Technology RD
Rawson Duplantis
28.7 Kotamraju 28.5 Duplantis
Westwood AL
Alex Lee
DULLES RY
Robert Yang
28 Lee 28.2 Yang
BandK Prep KJ
Kati Johnson
King MB
Manish Bhatta
29.3 Johnson 28.8 Bhatta
Millburn AH
Amanda Huang
Anderson SJ
Sesh Joe
29.4 Huang 29.6 Joe
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Carnegie Vanguard AB
Arnav Burudgunte
29 Zhong 29.3 Burudgunte
Lake Highland Prep JD
Jaya Dayal
Scarsdale WM
Will Musoff
27.5 Dayal 27.7 Musoff
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Dulles TJ
Tony Jha
29 Haq 28.4 Jha
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Independent Seven Lakes RR
Rohan Rao
29.1 Gedela 28.7 Rao
Prosper Independent AA
Alecxander Antonakakis
Clear Brook SS
Sarvesh Subramanian
28.5 Antonakakis 27 Subramanian
Independent NG
Nevin Gera
Houston Memorial AQ
Andrew Qin
29 Gera 29.2 Qin
Scarsdale SH
Sally Ho
George Ranch MS
Mohammad Sheikh
29.4 Ho 29.3 Sheikh
Montgomery GC
Grayson Constantine
CTCS NS
Nathan Smith
29.8 Constantine 29 Smith
Westwood SM
Saavan Myneni
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
28.9 Myneni 28.6 Trivedi
Independent Seven Lakes SM
Saarthak Mohan
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
27.8 Mohan 28 Zhou
Dulles NJ
Neer Jain
KAPS BT
Ben Thomas
28.6 Jain 28.5 Thomas
Southlake Carroll GI
Gautam Iyer
Westwood AZ
Alice Zhang
29.3 Iyer 29.1 Zhang
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
American Heritage Plantation RG
Robert Gillespie
28.7 Qian 29 Gillespie
McNeil AR
Abhishek Rao
Anderson MR
Malik Rawashdeh
28.9 Rao 28.4 Rawashdeh
James Bowie TW
Tate Weston
UT IB
Ian Boarnet
29.2 Weston 28.9 Boarnet
Lamar MT
Maximilian Tran
King AK
Arjan Kang
28.4 Tran 28.6 Kang
Jack C Hays EC
Emma Cook
Lake Highland Prep SL
Serena Lyou
29 Cook 28.4 Lyou
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Southlake Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
28 Kerstein 28.5 Ratnasabapathy