College Prep LD Invitational

2018 — Oakland, CA, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Lynbrook AD
Arnav Dixit
28.1 27.3 Dixit
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
28.4 Rode 28.3 Nguyen
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Lynbrook AL
Ankit Lakkapragada
27.5 Sikes 27.2 Lakkapragada
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Los Altos AE
Alexander Eckinger
29.1 Mizrahi 29 Eckinger
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
29 Raphaelson 25 Kumaravel
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Stanford OHS Independent FH
Franklin Ho
28.9 Singh 28 Ho
Harker KS
Kelly Shen
Katy Taylor AP
Ann Popovici
28.9 Shen 29.1 Popovici
Loyola JC
John Choi
Stanford OHS AT
Asher Towner
28.6 Choi 28.8 Towner
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Harker KM
Krishay Mukhija
29.5 Chilukuri 29.4 Mukhija
Dougherty Valley ASu
Albert Sun
Harker AR
Anshul Reddy
29.3 Sun 29 Reddy
Cupertino HK
Haritha Kumar
Harker UP
Utkarsh Priyam
28.7 Kumar 27.9 Priyam
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
Eastlake JY
Jenna Yuan
28.7 Narasimhan 28.9 Yuan
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Mountain House CK
Chandrasekar Kamaraj
26.8 Dandu 27.1
Dougherty Valley VBa
Vikram Balasubramanian
Harker RM
Rahul Mulpuri
28.5 Balasubramanian 28.1 Mulpuri
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Harker AM
Akshay Manglik
28.7 Krishnamurthi 28.9 Manglik
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Kamiak NB
Niko Battle
28.6 Rao 29.2 Battle
Loyola AO
Andrew Overing
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
30 Overing 28.9 Jeong
Brophy CP CT
Calvin Tyler
Harker KW
Kaitlyn Wang
28.1 Tyler 28 Wang
Los Altos PD
Parth Dhanotra
West Linn DT
Dennis Tang
29.5 Dhanotra 29.4 Tang
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
Immaculate Heart FP
Felicity Park
28.7 Spiegelman 28.8 Park
Harker AT
Armaan Thakker
Dougherty Valley AG
Arya Goel
27.8 Thakker 28 Goel
Magnet AN
Avery Ngo
Harker NL
Nika Lebedev
27.2 Ngo 28 Lebedev
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Lynbrook YM
Yash Mishra
29.2 Karavadi 28.4 Mishra
Saratoga DK
David Koh
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
29.1 Koh 29 Yang
Canyon Crest Independent SC
Shreya Choksi
Los Osos Independent RN
Ron Nath
28.4 Choksi 28.7 Nath
Walnut EC
Ethan Chang
Pinewood SB
Srinivas Balagopal
28.5 Chang 27.5 Balagopal
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Santa Monica RE
Rex Evans
28.9 Konduru 29.7 Evans
Mountain View VP
Varun Paranjpe
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
30 Paranjpe 29.5 Kohler
Lynbrook KA
Krishna Ajjarapu
Harker SS
Sachin Shah
27.9 Ajjarapu 29.3 Shah
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Halstrom RA
Ronak Ahuja
28.6 Garg 29 Ahuja
Loyola BM
Braden Masih
Lynbrook SK
Sidarth Kannan
27.8 Masih 27.7 Kannan
Mountain House AS
Aashril Shazar
Harker JM
Jason Monaghan
27.7 27.4 Monaghan
Canyon Crest Independent SZ
Shera Zhong
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
28 Zhong 27.5 Bansal
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
27.6 Lee 28.7 Zou
Mountain House DK
Dhruva Kolikineni
Westlake EE
Ethan Elasky
28.4 Kolikineni 28.6 Elasky
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
28.2 Garg 28.8 Chakladar
Eastside AX
Aaron Xie
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
29.3 Xie 29.5 Dubey
Canyon Crest Independent BP
Benjamin Peng
Harker KMy
Krishna Mysoor
28.5 Peng 28 Mysoor
Sage Hill Independent TG
Timothy Guo
Mountain House IV
Immanuel Victor
28.5 Guo 28.3 Victor
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
Harker NA
Neo Alpha
28 Xiong 27.5 Alpha