College Prep LD Invitational

2018 — Oakland, CA, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Los Altos PD
Parth Dhanotra
29.9 Chakladar 30 Dhanotra
Lynbrook SK
Sidarth Kannan
Brophy CP CT
Calvin Tyler
28.1 Kannan 28.3 Tyler
Mountain House IV
Immanuel Victor
Saratoga DK
David Koh
28.9 Victor 29 Koh
Kamiak NB
Niko Battle
Dougherty Valley ASu
Albert Sun
29 Battle 28.6 Sun
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
26.9 Dixit 27.7 Spiegelman
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Cupertino HK
Haritha Kumar
29.1 Ahuja 29 Kumar
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Lynbrook KD
Keshav Dandu
28.1 Park 27.7 Dandu
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Mountain View VP
Varun Paranjpe
29.5 Dubey 29.6 Paranjpe
Harker SS
Sachin Shah
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
28.8 Shah 28.9 Krishnamurthi
Harker UP
Utkarsh Priyam
Dougherty Valley VBa
Vikram Balasubramanian
27.5 Priyam 28.7 Balasubramanian
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Sage Hill Independent TG
Timothy Guo
28.4 Jeong 28.3 Guo
Lynbrook AL
Ankit Lakkapragada
Mountain House DK
Dhruva Kolikineni
28.7 Lakkapragada 29 Kolikineni
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
Canyon Crest Independent SC
Shreya Choksi
28 Bansal 28.2 Choksi
Harker KMy
Krishna Mysoor
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
28.4 Mysoor 28.3 Sikes
West Linn DT
Dennis Tang
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
28.5 Tang 29.5 Mizrahi
Los Osos Independent RN
Ron Nath
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
28.3 Nath 28 Rode
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
Brentwood KR
Katie Raphaelson
28.7 Zou 27.9 Raphaelson
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Loyola AO
Andrew Overing
29 Kumaravel 28.8 Overing
Pinewood SB
Srinivas Balagopal
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
28.8 Balagopal 28.9 Singh
Los Altos AE
Alexander Eckinger
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
28.2 Eckinger 28 Chilukuri
Eastlake JY
Jenna Yuan
Loyola JC
John Choi
29.1 Yuan 29.8 Choi
Stanford OHS AT
Asher Towner
Harker KS
Kelly Shen
29.1 Towner 28.7 Shen
Harker NL
Nika Lebedev
Lynbrook KA
Krishna Ajjarapu
26 Lebedev 26.5 Ajjarapu
Dougherty Valley AG
Arya Goel
Canyon Crest Independent BP
Benjamin Peng
27.8 Goel 27.9 Peng
Mountain House CK
Chandrasekar Kamaraj
Eastside AX
Aaron Xie
28.2 28.3 Xie
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
29 Popovici 28.7 Xiong
Westlake EE
Ethan Elasky
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
28.7 Elasky 28.8 Narasimhan
Lynbrook YM
Yash Mishra
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
27.2 Mishra 27.4
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
28.5 Kohler 29 Karavadi
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
28.2 Nguyen 28.5 Garg
Harker JM
Jason Monaghan
Canyon Crest Independent SZ
Shera Zhong
28 Monaghan 28.2 Zhong
Harker NA
Neo Alpha
Dougherty Valley JL
Justin Lee
28.1 Alpha 28.4 Lee
Harker KM
Krishay Mukhija
Magnet AN
Avery Ngo
27.6 Mukhija 27.5 Ngo
Harker AR
Anshul Reddy
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
28.1 Reddy 28 Konduru
Harker RM
Rahul Mulpuri
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
27.9 Mulpuri 28.1 Garg
Santa Monica RE
Rex Evans
Loyola BM
Braden Masih
30 Evans 29 Masih
Harker KW
Kaitlyn Wang
Mountain House AS
Aashril Shazar
28 Wang 28.1
Harker AM
Akshay Manglik
Walnut EC
Ethan Chang
29.2 Manglik 27.9 Chang
Stanford OHS Independent FH
Franklin Ho
Harker AT
Armaan Thakker
28 Ho 27.5 Thakker
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
28.4 Yang 28.9 Rao