College Prep LD Invitational

2018 — Oakland, CA, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.9 Rode 29.2 Kumaravel
Walnut EC
Ethan Chang
Dougherty Valley AG
Arya Goel
28 Chang 27.7 Goel
Harker AR
Anshul Reddy
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
28.4 Reddy 28.8 Mizrahi
Stanford OHS Independent FH
Franklin Ho
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
27.8 Ho 28 Kohler
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Westlake EE
Ethan Elasky
29.2 Raphaelson 29.1 Elasky
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Loyola BM
Braden Masih
28.6 Jeong 26.8 Masih
Harker NL
Nika Lebedev
Stanford OHS AT
Asher Towner
27.8 Lebedev 29.1 Towner
Kamiak NB
Niko Battle
Harker KMy
Krishna Mysoor
29.2 Battle 28.7 Mysoor
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Lynbrook AD
Arnav Dixit
29 Garg 28 Dixit
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Dougherty Valley VBa
Vikram Balasubramanian
27.9 Krishnamurthi 27.8 Balasubramanian
Los Osos Independent RN
Ron Nath
Harker KM
Krishay Mukhija
28.7 Nath 28.4 Mukhija
Harker KW
Kaitlyn Wang
Eastlake JY
Jenna Yuan
27.6 Wang 28.8 Yuan
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
27.9 Sikes 28 Nguyen
Mountain House IV
Immanuel Victor
Harker NA
Neo Alpha
29 Victor 27.4 Alpha
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
Immaculate Heart FP
Felicity Park
28.2 Narasimhan 28 Park
Eastside AX
Aaron Xie
Mountain House DK
Dhruva Kolikineni
28.2 Xie 27.7 Kolikineni
Lynbrook YM
Yash Mishra
Mountain House AS
Aashril Shazar
28.1 Mishra 28
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Mountain House CK
Chandrasekar Kamaraj
Chowdhury
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Harker UP
Utkarsh Priyam
28.3 Dandu 28 Priyam
Loyola JC
John Choi
Santa Monica RE
Rex Evans
29 Choi 29.1 Evans
Canyon Crest Independent SZ
Shera Zhong
Halstrom RA
Ronak Ahuja
28 Zhong 28.5 Ahuja
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Saratoga DK
David Koh
29.3 Karavadi 28.7 Koh
Harker RM
Rahul Mulpuri
Marvin Baker MB
Mahir Bansal
27.8 Mulpuri 28 Bansal
Loyola AO
Andrew Overing
Brophy CP CT
Calvin Tyler
28.5 Overing 28 Tyler
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
Magnet AN
Avery Ngo
28.8 Yang 28.3 Ngo
Lynbrook SK
Sidarth Kannan
Katy Taylor AP
Ann Popovici
27.9 Kannan 28.7 Popovici
Cupertino HK
Haritha Kumar
Los Altos PD
Parth Dhanotra
29.1 Kumar 29.3 Dhanotra
Harker AT
Armaan Thakker
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
27.5 Thakker 28.5 Chakladar
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
29 Singh 29.1 Spiegelman
Harker SS
Sachin Shah
Dougherty Valley JL
Justin Lee
28.8 Shah 28.7 Lee
Harker KS
Kelly Shen
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
28.5 Shen 28 Chilukuri
Harker JM
Jason Monaghan
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
27.5 Monaghan 29.2 Zou
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Canyon Crest Independent BP
Benjamin Peng
28.4 Konduru 28.5 Peng
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Lynbrook KA
Krishna Ajjarapu
28.3 Dubey 27.8 Ajjarapu
Los Altos AE
Alexander Eckinger
Dougherty Valley ASu
Albert Sun
27.6 Eckinger 27.8 Sun
Canyon Crest Independent SC
Shreya Choksi
Harker AM
Akshay Manglik
28.7 Choksi 29 Manglik
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
29.5 Paranjpe 28.7 Xiong
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
28.9 Rao 28.8
Lynbrook AL
Ankit Lakkapragada
West Linn DT
Dennis Tang
28 Lakkapragada 29.7 Tang