Heart of Texas Invitational

2018 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Montgomery DH
Devin Hernandez
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
28.7 29.1 Tuohy
McNeil AR
Abhishek Rao
West Des Moines Valley TH
Tony Holm
27.3 Rao 27 Holm
Northland Christian AB
Aaron Barcio
St Francis DJ
Deepankar Joshi
28.1 Barcio 28 Joshi
Greenhill AZ
Anais Zhang
McMillen NG
Nevin Gera
28.5 Zhang 28.9 Gera
Hockaday AS
Adley Sykes
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.6 Sykes 29.2 Glassman
Westlake HS (Austin) AR
Abhinav Rachakonda
Keller AR
Alexis Rangel
26 Rachakonda 26.2 Rangel
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
29.3 Gross 29.1 Mizrahi
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Greenhill BZ
Brian Zhou
29.4 Chaudhary 29.5 Zhou
Montgomery GC
Grayson Constantine
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
29.6 Constantine 29.7 Mork
Morrison KC
Kevin Cheng
Kinkaid JS
Jack Scofield
29.5 Cheng 29.3 Scofield
Strake Jesuit College Prep AM
Arun Mehra
Harker AR
Anshul Reddy
29 Mehra 29.1 Reddy
Marlborough JS
Julia Steinberg
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
28.4 Steinberg 28.6 Nguyen
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
27.9 Quisenberry 28.2 Rawashdeh
Village AFa
Adnan Fatakdawala
Winston Churchill SM
Sophia Mora
28.5 Fatakdawala 27.7 Mora
Richardson AK
Arlin Khan
St Francis AF
Annalisa Federighi
27.8 Khan 28.9 Federighi
Morrison EC
Eric Chang
Hebron AS
Aashir Sanjrani
28 Chang 28.5 Sanjrani
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
29.2 McLoughlin 29 Ratnasabapathy
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Anderson SJ
Sesh Joe
29.5 Paul 29.9 Joe
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Carroll SM
Samir Mohsin
29.5 Davidson 29.4 Mohsin
Austin SFA ZJ
Zoe Jones
Harker AN
Ayan Nath
28 Jones 28.1 Nath
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
28 Kalaria 29 Bryant
Montgomery LC
Lauren Cotton
Hebron PN
Philip Ng
29.8 Cotton 29.5 Ng
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Strake Jesuit College Prep JH
Joshua Herrera
28.5 Manjee 28.9 Herrera
Grapevine RM
Riya Mohan
Westlake HS (Austin) EAb
Ethan Abraham
27.6 Mohan 27.5 Abraham
Austin SFA JH
James Hartline
Trinity Valley RB
Raj Baweja
27.5 Hartline 27.8 Baweja
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
27.9 Rawashdeh 28.7 Wei
Strake Jesuit College Prep JP
Joshua Porter
Greenhill RZ
Reid Zlotky
28.7 Porter 27 Zlotky
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28.7 Zhou 29.1 Klink
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Grapevine MT
Micah Thode
28.5 Park 28.7 Thode
Keller JB
Jada Bourne
Westwood SM
Saavan Myneni
28.5 Bourne 29 Myneni
Harker AD
Arnav Dani
Hockaday MP
Madeline Petrikas
28.5 Dani 29 Petrikas
Greenhill AM
Anna Myers
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
29.8 Myers 29.9 Nayar
Harker AM
Akshay Manglik
Winston Churchill MD
Maggie Davis
29 Manglik 28.4 Davis
Village AIy
Aditya Iyer
Harker AT
Aditya Tadimeti
28.5 Iyer 28.7 Tadimeti
Harker AV
Aditi Vinod
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
28 Vinod 28.2 Berlin
Westwood AL
Alex Lee
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
28.5 Lee 28 Qian
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harker SG
Sophia Gottfried
28.8 Mehta 28 Gottfried
Harker SS
Sachin Shah
Colleyville Heritage IN
Itbaan Nafi
29.1 Shah 29 Nafi
Lovejoy CM
Collins Morgan
Carroll GI
Gautam Iyer
29.5 Morgan 29.9 Iyer
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Hebron ZR
Zoha Rizvi
28.2 Broussard 28 Rizvi
Meadows KS
Kobby Sarfo
Strake Jesuit College Prep VL
Vincent Liu
29.1 Sarfo 29.3 Liu
Westlake HS (Austin) AL
Andrew Lee
Greenhill MR
Mihir Rai
28 Lee 29.7 Rai
Austin SFA AR
Anevay Ramirez
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
28.3 Ramirez 28.4 Kotamraju
Prosper AA
Alecxander Antonakakis
Strake Jesuit College Prep BEr
Ben Erdmann
28.9 Antonakakis 28.8 Erdmann
Strake Jesuit College Prep AMe
Aneel Mehra
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
28.9 Mehra 29 Conrad-Mogin