Heart of Texas Invitational

2018 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Greenhill AM
Anna Myers
29.3 Klink 29.9 Myers
Grapevine MT
Micah Thode
Harker SS
Sachin Shah
28.3 Thode 28.5 Shah
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Anderson MR
Malik Rawashdeh
29.7 Berlin 28 Rawashdeh
Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Harker AV
Aditi Vinod
28.7 Ratnasabapathy 28.6 Vinod
Anderson SJ
Sesh Joe
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
28.3 Joe 28.4 Davidson
Carroll GI
Gautam Iyer
Kinkaid SM
Shreya Mehta
29.2 Iyer 29 Mehta
Carroll SM
Samir Mohsin
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
29.4 Mohsin 29.5 Paul
Colleyville Heritage IN
Itbaan Nafi
Lovejoy CM
Collins Morgan
28.7 Nafi 28.9 Morgan
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Austin SFA JH
James Hartline
28.1 Kotamraju 28 Hartline
Harker AN
Ayan Nath
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
28 Nath 28.8 Quisenberry
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Prosper AA
Alecxander Antonakakis
29.3 Mork 29.2 Antonakakis
St Francis AF
Annalisa Federighi
Hockaday AS
Adley Sykes
28.7 Federighi 28.8 Sykes
Strake Jesuit College Prep JH
Joshua Herrera
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28.9 Herrera 29.2 Chaudhary
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
28.4 Joshi 28.6 Kalaria
Trinity Valley RB
Raj Baweja
Montgomery LC
Lauren Cotton
27.7 Baweja 28 Cotton
Westlake HS (Austin) EAb
Ethan Abraham
Harker AD
Arnav Dani
27.9 Abraham 28 Dani
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
Strake Jesuit College Prep JP
Joshua Porter
28.2 Qian 29 Porter
Greenhill BZ
Brian Zhou
Montgomery GC
Grayson Constantine
29.4 Zhou 29.3 Constantine
Harker AR
Anshul Reddy
Northland Christian AB
Aaron Barcio
28.1 Reddy 27.8 Barcio
Keller AR
Alexis Rangel
Morrison EC
Eric Chang
28.2 Rangel 28.3 Chang
Kinkaid JS
Jack Scofield
McNeil AR
Abhishek Rao
29.1 Scofield 28.9 Rao
McMillen NG
Nevin Gera
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
29.3 Gera 29.6 Gross
Strake Jesuit College Prep BEr
Ben Erdmann
Harker AM
Akshay Manglik
28.5 Erdmann 29 Manglik
Hockaday MP
Madeline Petrikas
Strake Jesuit College Prep AMe
Aneel Mehra
27.8 Petrikas 28.6 Mehra
Hebron ZR
Zoha Rizvi
Austin SFA ZJ
Zoe Jones
28.5 Rizvi 28 Jones
Greenhill RZ
Reid Zlotky
Village AIy
Aditya Iyer
28 Zlotky 28.3 Iyer
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
28.8 Conrad-Mogin 28.9 McLoughlin
Greenhill MR
Mihir Rai
Northland Christian ABr
Austin Broussard
28.4 Rai 28 Broussard
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Montgomery DH
Devin Hernandez
28.5 Nguyen 28.6
Westwood SM
Saavan Myneni
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
29 Myneni 29.3 Zhou
Strake Jesuit College Prep VL
Vincent Liu
Marlborough JS
Julia Steinberg
29.1 Liu 29 Steinberg
Winston Churchill SM
Sophia Mora
Cypress Ranch CG
Christian Gamez
28.3 Mora 28.2 Gamez
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Westwood AL
Alex Lee
29 Mizrahi 28.7 Lee
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
Morrison KC
Kevin Cheng
29.4 Bryant 29.8 Cheng
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Strake Jesuit College Prep AM
Arun Mehra
29.1 Nayar 28.9 Mehra
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Westlake HS (Austin) AR
Abhinav Rachakonda
28.7 Rawashdeh 28.5 Rachakonda
Harker AT
Aditya Tadimeti
Keller JB
Jada Bourne
28.9 Tadimeti 28.8 Bourne
Hebron PN
Philip Ng
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
28.7 Ng 28.9 Manjee
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Village AFa
Adnan Fatakdawala
28.7 Davis 28.6 Fatakdawala
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Westlake HS (Austin) AL
Andrew Lee
28.6 Glassman 28.5 Lee
Harker SG
Sophia Gottfried
Immaculate Heart FP
Felicity Park
27.1 Gottfried 28.7 Park
West Des Moines Valley TH
Tony Holm
Richardson AK
Arlin Khan
26 Holm 28 Khan
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
Meadows KS
Kobby Sarfo
28.8 Wei 28.9 Sarfo
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Austin SFA AR
Anevay Ramirez
28.7 Tuohy 28.9 Ramirez
Hebron AS
Aashir Sanjrani
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.5 Sanjrani 28.6 Zhang