Heart of Texas Invitational

2018 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Harker AR
Anshul Reddy
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
27.8 Reddy 27.9 Zhou
Hebron AS
Aashir Sanjrani
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
28.7 Sanjrani 29.2 Conrad-Mogin
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
28.9 Nayar 28.7 Manjee
Anderson SJ
Sesh Joe
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
29.4 Joe 29 Kalaria
Keller AR
Alexis Rangel
Winston Churchill MD
Maggie Davis
27.9 Rangel 28 Davis
Greenhill AM
Anna Myers
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
29.3 Myers 29.2 Chaudhary
West Des Moines Valley TH
Tony Holm
Austin SFA JH
James Hartline
27.8 Holm 27.9 Hartline
Greenhill AZ
Anais Zhang
Harker SG
Sophia Gottfried
28 Zhang 27 Gottfried
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Carroll SM
Samir Mohsin
29 Gross 29.1 Mohsin
Richardson AK
Arlin Khan
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
28.4 Khan 28.5 Qian
Grapevine RM
Riya Mohan
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
28 Mohan 28.5 Tuohy
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
28.3 Rawashdeh 29 Mizrahi
Richardson TY
Tamar Yahalom
Harker AN
Ayan Nath
28.3 Yahalom 28.5 Nath
Hockaday AS
Adley Sykes
Hebron ZR
Zoha Rizvi
28.4 Sykes 28.3 Rizvi
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
Kinkaid JS
Jack Scofield
28.4 Bryant 28 Scofield
Strake Jesuit College Prep JP
Joshua Porter
Prosper AA
Alecxander Antonakakis
29.2 Porter 29.5 Antonakakis
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
Hebron PN
Philip Ng
28.4 Kotamraju 28.5 Ng
Strake Jesuit College Prep VL
Vincent Liu
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.9 Liu 29.2 Glassman
Montgomery DH
Devin Hernandez
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28.4 28.3 Mehta
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Strake Jesuit College Prep AM
Arun Mehra
28.9 Barcio 29.3 Mehra
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Meadows KS
Kobby Sarfo
28.5 Park 28.6 Sarfo
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Village AIy
Aditya Iyer
29.4 Klink 28.8 Iyer
Trinity Valley RB
Raj Baweja
Keller JB
Jada Bourne
27.9 Baweja 28.4 Bourne
Strake Jesuit College Prep JH
Joshua Herrera
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
28.8 Herrera 29.1 Davidson
Montgomery GC
Grayson Constantine
Westwood SM
Saavan Myneni
29.4 Constantine 29.2 Myneni
Marlborough JS
Julia Steinberg
Strake Jesuit College Prep BEr
Ben Erdmann
28.1 Steinberg 28.7 Erdmann
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Hockaday MP
Madeline Petrikas
28.5 Quisenberry 28.6 Petrikas
Greenhill RZ
Reid Zlotky
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.8 Zlotky 29.1 Mork
Harker AD
Arnav Dani
Greenhill MR
Mihir Rai
27.7 Dani 28.7 Rai
Westlake HS (Austin) AR
Abhinav Rachakonda
Austin SFA ZJ
Zoe Jones
27.8 Rachakonda 27.6 Jones
Morrison KC
Kevin Cheng
Lovejoy CM
Collins Morgan
29.2 Cheng 29.1 Morgan
St Francis AF
Annalisa Federighi
Anderson MR
Malik Rawashdeh
27.8 Federighi 28 Rawashdeh
Harker SS
Sachin Shah
Carroll GI
Gautam Iyer
28.3 Shah 29.2 Iyer
Austin SFA AR
Anevay Ramirez
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
28.4 Ramirez 28.7 Wei
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Westlake HS (Austin) AL
Andrew Lee
29 Berlin 29.1 Lee
Harker AM
Akshay Manglik
McNeil AR
Abhishek Rao
29.2 Manglik 29 Rao
Greenhill BZ
Brian Zhou
Harker AT
Aditya Tadimeti
29 Zhou 28.9 Tadimeti
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
28.2 Broussard 27.7 Nguyen
Westwood AL
Alex Lee
Montgomery LC
Lauren Cotton
28.6 Lee 28.5 Cotton
Grapevine MT
Micah Thode
Winston Churchill SM
Sophia Mora
28.7 Thode 28.2 Mora
Westlake HS (Austin) EAb
Ethan Abraham
Colleyville Heritage IN
Itbaan Nafi
28.2 Abraham 28.3 Nafi
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
28.9 Joshi 29 McLoughlin
Strake Jesuit College Prep AMe
Aneel Mehra
Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
29.1 Mehra 29.2 Ratnasabapathy
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
McMillen NG
Nevin Gera
29.1 Paul 29 Gera
Village AFa
Adnan Fatakdawala
Harker AV
Aditi Vinod
29.5 Fatakdawala 29.6 Vinod