Heart of Texas Invitational

2018 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
McMillen NG
Nevin Gera
Northland Christian AB
Aaron Barcio
29 Gera 28.7 Barcio
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
Grapevine RM
Riya Mohan
28.9 Wei 28.5 Mohan
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Westlake HS (Austin) AR
Abhinav Rachakonda
28 Rawashdeh 27.8 Rachakonda
Carroll SM
Samir Mohsin
Hebron AS
Aashir Sanjrani
29.8 Mohsin 29.3 Sanjrani
Keller JB
Jada Bourne
St Francis DJ
Deepankar Joshi
28.7 Bourne 29 Joshi
Harker AV
Aditi Vinod
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28.5 Vinod 28.9 Klink
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Strake Jesuit College Prep AMe
Aneel Mehra
29.6 Davidson 28.7 Mehra
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
28.3 Mehta 29 Nayar
Carroll GI
Gautam Iyer
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
29 Iyer 28.7 Berlin
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harker SS
Sachin Shah
29.2 Conrad-Mogin 28.7 Shah
Austin SFA JH
James Hartline
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
28 Hartline 29 Bryant
Cypress Ranch CG
Christian Gamez
St Francis AF
Annalisa Federighi
27.5 Gamez 27.8 Federighi
Colleyville Heritage IN
Itbaan Nafi
Morrison EC
Eric Chang
28.7 Nafi 28.5 Chang
McNeil AR
Abhishek Rao
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
28.3 Rao 29 Paul
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
Northland Christian ABr
Austin Broussard
28.6 Kalaria 28.5 Broussard
Harker AN
Ayan Nath
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.5 Nath 28.7 Zhang
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Village AFa
Adnan Fatakdawala
29.8 Chaudhary 28.8 Fatakdawala
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Strake Jesuit College Prep JP
Joshua Porter
29.4 Mork 28.9 Porter
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
Harker AD
Arnav Dani
28.5 Qian 28.6 Dani
Village AIy
Aditya Iyer
Harker AM
Akshay Manglik
30 Iyer 29.7 Manglik
Hebron ZR
Zoha Rizvi
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
28.6 Rizvi 28.5 Quisenberry
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Greenhill BZ
Brian Zhou
29.2 Glassman 29.3 Zhou
Strake Jesuit College Prep BEr
Ben Erdmann
Westlake HS (Austin) EAb
Ethan Abraham
28.6 Erdmann 28.4 Abraham
Hebron PN
Philip Ng
Harker AR
Anshul Reddy
28.4 Ng 28.8 Reddy
Kinkaid JS
Jack Scofield
Strake Jesuit College Prep JH
Joshua Herrera
28 Scofield 29 Herrera
Austin SFA ZJ
Zoe Jones
Keller AR
Alexis Rangel
27 Jones 28 Rangel
Hockaday MP
Madeline Petrikas
Richardson TY
Tamar Yahalom
27.5 Petrikas 27.4 Yahalom
Harker AT
Aditya Tadimeti
Greenhill RZ
Reid Zlotky
28.8 Tadimeti 28.9 Zlotky
Lovejoy CM
Collins Morgan
Immaculate Heart FP
Felicity Park
28.7 Morgan 28.6 Park
Greenhill MR
Mihir Rai
Strake Jesuit College Prep VL
Vincent Liu
28.4 Rai 28.5 Liu
Prosper AA
Alecxander Antonakakis
Montgomery DH
Devin Hernandez
28.9 Antonakakis 28.1 Hernandez
Westwood SM
Saavan Myneni
Morrison KC
Kevin Cheng
29.1 Myneni 29.2 Cheng
Strake Jesuit College Prep AM
Arun Mehra
Montgomery GC
Grayson Constantine
29.2 Mehra 29.5 Constantine
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
Greenhill AM
Anna Myers
28.7 Zhou 29.2 Myers
Meadows KS
Kobby Sarfo
West Des Moines Valley TH
Tony Holm
28.4 Sarfo 28 Holm
Winston Churchill SM
Sophia Mora
Trinity Valley RB
Raj Baweja
28.5 Mora 28.7 Baweja
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Westwood AL
Alex Lee
29 McLoughlin 28.5 Lee
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
29.4 Manjee 28.6 Rawashdeh
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Anderson SJ
Sesh Joe
28.3 Davis 29.6 Joe
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
29 Tuohy 29.1 Kotamraju
Westlake HS (Austin) AL
Andrew Lee
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
28 Lee 28.1 Gross
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Richardson AK
Arlin Khan
28.2 Nguyen 27.6 Khan
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Grapevine MT
Micah Thode
28.6 Mizrahi 28.3 Thode
Harker SG
Sophia Gottfried
Marlborough JS
Julia Steinberg
28.2 Gottfried 28.8 Steinberg
Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Austin SFA AR
Anevay Ramirez
28.8 Ratnasabapathy 28 Ramirez
Montgomery LC
Lauren Cotton
Hockaday AS
Adley Sykes
28 Cotton 28.5 Sykes