Heart of Texas Invitational

2018 — Dallas, TX/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
29.9 Glassman 28.5 Kotamraju
Harker AT
Aditya Tadimeti
West Des Moines Valley TH
Tony Holm
27.8 Tadimeti 27.7 Holm
Austin SFA ZJ
Zoe Jones
Northland Christian AB
Aaron Barcio
27.8 Jones 28.3 Barcio
Strake Jesuit College Prep VL
Vincent Liu
Richardson TY
Tamar Yahalom
28.5 Liu 27.8 Yahalom
Harker AD
Arnav Dani
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
27.9 Dani 28.7 Gross
Austin SFA AR
Anevay Ramirez
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28.8 Ramirez 29.6 Chaudhary
Harker AN
Ayan Nath
St Francis DJ
Deepankar Joshi
27.7 Nath 27.9 Joshi
Lovejoy CM
Collins Morgan
Winston Churchill MD
Maggie Davis
29 Morgan 28.5 Davis
Trinity Valley RB
Raj Baweja
Montgomery GC
Grayson Constantine
27.7 Baweja 29.4 Constantine
Strake Jesuit College Prep AMe
Aneel Mehra
Winston Churchill SM
Sophia Mora
28.7 Mehra 28 Mora
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Meadows KS
Kobby Sarfo
29.1 McLoughlin 28.9 Sarfo
Westwood AL
Alex Lee
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
28 Lee 29 Berlin
Strake Jesuit College Prep BEr
Ben Erdmann
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.9 Erdmann 28.8 Zhang
Harker AV
Aditi Vinod
Keller JB
Jada Bourne
29.1 Vinod 28.8 Bourne
Montgomery LC
Lauren Cotton
Kinkaid JS
Jack Scofield
28.5 Cotton 28.6 Scofield
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
Greenhill AM
Anna Myers
29.6 Bryant 29.7 Myers
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
28 Rawashdeh 28.7 Davidson
Colleyville Heritage SM
Sarah Manjee
Strake Jesuit College Prep AM
Arun Mehra
29 Manjee 29.4 Mehra
Keller AR
Alexis Rangel
Westwood SM
Saavan Myneni
27.8 Rangel 29.2 Myneni
Prosper AA
Alecxander Antonakakis
McMillen NG
Nevin Gera
28.4 Antonakakis 28.8 Gera
Harker SS
Sachin Shah
Hockaday AS
Adley Sykes
28.6 Shah 28.7 Sykes
Harker AR
Anshul Reddy
Colleyville Heritage IN
Itbaan Nafi
29.8 Reddy 29 Nafi
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
28.9 Conrad-Mogin 29 Paul
McNeil AR
Abhishek Rao
Richardson AK
Arlin Khan
28.5 Rao 28 Khan
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Greenhill RZ
Reid Zlotky
28.6 Quisenberry 28.7 Zlotky
Hebron PN
Philip Ng
Morrison KC
Kevin Cheng
28.9 Ng 29.4 Cheng
Grapevine MT
Micah Thode
Kinkaid SM
Shreya Mehta
28.9 Thode 29.1 Mehta
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Grapevine RM
Riya Mohan
29 Park 28.2 Mohan
Strake Jesuit College Prep JH
Joshua Herrera
Marlborough JS
Julia Steinberg
28.8 Herrera 28.9 Steinberg
Cypress Ranch MZ
Michael Zhou
Trinity Valley KK
Kishan Kalaria
28.1 Zhou 28 Kalaria
Harker AM
Akshay Manglik
Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
29 Manglik 28.2 Ratnasabapathy
St Francis AF
Annalisa Federighi
Carroll SM
Samir Mohsin
29.3 Federighi 29.6 Mohsin
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Anderson SJ
Sesh Joe
29 Broussard 29.8 Joe
Westlake HS (Austin) AR
Abhinav Rachakonda
Strake Jesuit College Prep JP
Joshua Porter
28.2 Rachakonda 28.8 Porter
Westlake HS (Austin) AL
Andrew Lee
Colleyville Heritage CW
Celine Wei
29.4 Lee 29.2 Wei
Austin SFA JH
James Hartline
Harker SG
Sophia Gottfried
28.4 Hartline 28.5 Gottfried
Carroll GI
Gautam Iyer
Greenhill BZ
Brian Zhou
28.3 Iyer 28.4 Zhou
Westlake HS (Austin) EAb
Ethan Abraham
Anderson MR
Malik Rawashdeh
28.6 Abraham 28.3 Rawashdeh
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Village AIy
Aditya Iyer
28.1 Nguyen 28.6 Iyer
Hockaday MP
Madeline Petrikas
Village AFa
Adnan Fatakdawala
28.7 Petrikas 29 Fatakdawala
Greenhill MR
Mihir Rai
Hebron ZR
Zoha Rizvi
29.3 Rai 28.6 Rizvi
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Cypress Ranch CG
Christian Gamez
29 Nayar 27 Gamez
Cypress Ranch MQ
Mingrui Qian
Hebron AS
Aashir Sanjrani
28 Qian 28.1 Sanjrani
Morrison EC
Eric Chang
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28 Chang 28.8 Klink
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Montgomery DH
Devin Hernandez
29.3 Mizrahi 29.4