Grapevine Classic

2018 — Grapevine High School, TX/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points & Ranks Neg Points & Ranks
St. Mark's School of Texas SY Houston Memorial MB
Dan Lingel
Aff
S Senapathy
28.4
2
D Yang
28.5
1
P Misra
28.1
3
Y Bhargav
28.0
4
McQueen RR Greenhill LW
ian miller
Neg
K Reese
29.0
2
T Reese
28.3
4
J Leffler
28.7
3
T Wegener
29.5
1
Greenhill CW Jenks BM
Aly Mithani
Neg
S Charnes
29.2
4
A Witheiler
29.4
2
S Musuvathy
29.3
3
R Buchert
29.5
1
Coppell RD Guyer IM
Hunter McCullough
Aff
S Rajagopal
28.7
1
H Desai
28.6
2
H Mubarak
28.2
4
M Imtiaz
28.4
3
Prosper RW Jesuit CP HT
Megan Smalley
Neg
J Ramsey
28.3
4
A Wellenberger
28.4
3
C Tran
28.9
1
A Hall
28.8
2
Kinkaid SG College Prep BM
Ben Miller
Neg
K Ghei
28.3
4
H Shi
28.6
3
A Bittner
29.1
1
S Mukherjee
28.9
2
Hebron KL Union HW
Jason Courville
Aff
S Krish
29.3
1
G Loyd
28.8
2
J Watson
28.0
4
K Hammack
28.2
3
Hendrickson SG Magnolia GR
Matthew Reichle
Aff
T Gutierrez
29.3
2
D Scott
29.4
1
A Graziano
28.1
4
K Replogle
28.2
3
Royse City Bulldogs JC Hebron LB
James Renfroe
Neg
C Creech
29.8
3
C Johnson
29.7
4
A Lalani
29.9
2
X Bhagwandin
30.0
1
Royse City Bulldogs MW Caddo Magnet KM
William Coltzer
Neg
T Moon
28.4
3
R Whitus
28.2
4
P Miley
28.9
1
A Kiihnl
28.8
2
Hebron KD Caddo Magnet RL
Jacob smith
Neg
R Kolla
28.4
3
K Drewniak
28.4
4
D Ross
28.7
1
E Lawrence
28.4
2
Moore NS Winston Churchill DA
Tommy Snider
Aff
a Norbury
29.5
2
E Seabourn
29.6
1
R Anderson
28.7
3
N Davis
28.6
4
Coppell AK St. Mark's School of Texas VR
Toby Whisenhunt
Neg
V Arya
28.8
3
A Kashyap
28.7
4
D Vallejo
29.0
2
S Ratakonda
29.1
1
Coppell GG Houston Memorial AD
Dennis Savill
Aff
P Gupta
28.9
1
J Ganesan
28.7
2
I An
28.4
4
O Du
28.5
3
Jesuit CP FJ Liberal Arts and Science CU
Sam Shore
Aff
E Jackson
28.7
3
G Ferrer-Falto
29.3
1
K Chacon
29.2
2
R Ugarte
28.6
4
Westwood YK Casady AR
Preston Stolte
Aff
A Kumar
28.0
1
J You
28.0
4
A Aggarwal
28.0
3
M Rajaram
28.0
2
Oakwood School - North Hollywood JS Jesuit CP MW
Colin Quinn
Aff
C Slovin
29.1
1
H Ji
29.0
2
J Madden
28.8
4
P Weigman
28.9
3
Prosper KW Greenhill TK
Eric Meuller
Neg
C Kindiger
26.0
4
C Williams
26.1
3
S Tathgir
29.1
2
J Kwon
29.2
1
Hendrickson DK College Prep PJ
Eric Forslund
Neg
D Do
28.4
3
B Kouakou
28.3
4
R Pradhan
29.0
1
A Jiang
28.8
2
Lovejoy LC Airline BM
Darius White
Neg
M Laman
28.7
2
J Czyz
28.8
1
S Mathers
28.5
4
C Brown
28.6
3
St. Mark's School of Texas SW Austin SFA MR
Kush Patel
Aff
M Wang
29.3
1
W Sears
28.8
2
A Ramirez
28.2
3
A Murray
28.0
4
Crossings Christian SH Casady BB
Gabriel Sanchez
Aff
O Savill
28.6
1
E Hawxby
28.2
3
A Barreto
28.1
4
C Braum
28.3
2
Austin SFA OH Winston Churchill BM
Philip DiPiazza
Neg
J Hartline
27.8
3
P Overbeek
27.7
4
B Brody
28.2
1
A Myers
28.1
2
Crossings Christian BC Kinkaid HK
Yao Chen
Neg
E Clayton
28.5
3
G Baumert
28.1
4
A Ho
28.7
2
D Knobloch
28.8
1
Andrews BS Highland Park KM
CODY Morrow
Neg
J Sais
28.1
4
J Barton
28.3
3
E Muse
28.5
2
E Kapadia
28.5
1
Dulles YP Lovejoy SM
Russell Hanson
Aff
R Yang
28.8
2
S Parekh
28.9
1
T Singh
28.6
4
A Mao
28.7
3
Greenhill ZR Ronald Reagan CA
Courtney Schauer
Aff
N Ratnam
28.6
3
R Zlotky
28.8
2
Z Azad
28.4
4
A Chavez
29.0
1
Hendrickson ZF Ronald Reagan BL
Mason Marriott-Voss
Neg
M Faheem
28.3
3
A Zuniga
28.4
2
R Bhat
28.5
1
E Li
28.3
4
Jesuit CP GN Liberal Arts and Science IJ
Ian Beier
Neg
J Griffiths
28.7
2
G Nagorzanski
28.4
4
M Jones
28.6
3
S Ilangovan
28.8
1
LC Anderson LK Greenhill HR
Shawn Rafferty
Neg
R Kiehn
27.0
3
M Lynch
27.0
4
E Rothstein
28.0
1
S Hurst
28.0
2
Westwood GB Ronald Reagan VP
Alex Baez
Neg
V Bandi
28.5
4
A Greisdorf
28.6
3
J Volz
29.2
1
K Pham
29.1
2
Kinkaid PP Liberal Arts and Science EW
Kasi McCartney
Neg
S Punjwani
28.4
4
S Powers
28.8
2
K Wang
28.8
3
J Eckel
28.9
1
Crossings Christian HK Westwood SB
Huy Pham
Neg
C King
27.5
3
J Hanna
26.0
4
V Burugu
28.7
1
D Shi
28.0
2