Grapevine Classic

2018 — Grapevine High School, TX/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points & Ranks Neg Points & Ranks
Austin SFA OH Kinkaid SG
Hunter McCullough
NEG
James H
28
4
Pieter O
28
3
Karm G
28
2
Hannah S
29
1
St. Mark's School of Texas SY Royse City Bulldogs MW
Ben Miller
AFF
Sahitya S
29
1
David Y
29
2
Taylor M
28
3
Ruston W
28
4
Hebron KD Ronald Reagan BL
Jason Courville
NEG
Rahul K
29
2
Katarzyna D
29
4
Rema B
29
3
Emma L
29
1
Winston Churchill DA Greenhill LW
Aly Mithani
NEG
Ralph A
28
3
Norman D
27
4
Joshua L
29
2
Timothy W
29
1
Jesuit CP HT Houston Memorial MB
Ammar Plumber
AFF
Chris T
29
3
Adam H
29
1
Parth M
29
2
Yajat B
28
4
Austin SFA MR Jesuit CP GN
Matthew Reichle
NEG
Anevay R
28
3
Andrew M
27
4
Jack G
28
2
Garret N
29
1
Coppell GG Casady BB
Colin Quinn
AFF
Prayaag G
28
2
Jayashree G
28
1
Alex B
28
3
Colton B
28
4
Andrews BS Dulles YP
Malachi Ambrose
AFF
Journey S
29
1
Jordan B
29
2
Robert Y
29
3
Shaan P
28
4
Crossings Christian BC Hendrickson SG
Alex Baez
NEG
Elizabeth C
28
3
Garrett B
28
4
Trey G
29
1
Dylan S
29
2
Liberal Arts and Science IJ Union HW
Eric Forslund
AFF
Monica J
29
2
Sruthi I
29
1
Jasmine W
28
4
Kylie H
29
3
St. Mark's School of Texas SW Magnolia GR
Devon Reese
AFF
Max W
28
2
Wheeler S
29
1
Andrew G
28
4
Kaelan R
28
3
Lovejoy LC LC Anderson LK
Eric Meuller
NEG
Mitchell L
27
3
Jack C
27
4
Ron K
27
1
Maxton L
27
2
Prosper KW Caddo Magnet KM
Megan Smalley
NEG
Cole K
28
3
Caden W
28
4
Palmer M
29
1
Austin K
28
2
College Prep PJ Greenhill ZR
Shawn Rafferty
AFF
Ria P
29
1
Andrew J
29
2
Nikhil R
28
4
Ryan Z
28
3
McQueen RR Airline BM
Sam Shore
AFF
Kj R
29
1
Thomas R
29
2
Shannon M
28
4
Chloe B
28
3
Liberal Arts and Science EW Hebron LB
Tommy Snider
AFF
Kate W
29
2
Jackson E
29
1
Aly L
29
3
Xain B
29
4
Crossings Christian HK Prosper RW
Russell Hanson
AFF
Caleb K
29
3
Jackson H
29
1
Jordan R
28
4
Addison W
29
2
Crossings Christian SH Greenhill CW
Toby Whisenhunt
NEG
Olivia S
28
3
Emma H
28
4
Sam C
29
1
Alex W
29
2
Guyer IM St. Mark's School of Texas VR
CODY Morrow
NEG
Hasan M
28
4
Misbah I
29
1
David V
28
3
Samir R
29
2
Jesuit CP MW Ronald Reagan VP
Ian Beier
NEG
Jack M
28
3
Pete W
28
4
Jamie V
29
1
Kathryn P
29
2
Liberal Arts and Science CU Lovejoy SM
Darius White
AFF
Katherine C
29
1
Roman U
29
2
Tajvir S
29
3
Andrew M
29
4
Greenhill HR Kinkaid HK
Benny Cupo
NEG
Ethan R
29
4
Sophia H
29
2
Amy H
29
3
Dani K
29
1
Coppell AK Greenhill TK
Kasi McCartney
NEG
Vanuli A
28
3
Arnav K
28
4
Shaurya T
30
2
Joshua K
30
1
Casady AR Ronald Reagan CA
Jacob smith
NEG
Armaan A
28
3
Malavika R
29
2
Zaarah A
28
4
Anna C
29
1
Jesuit CP FJ Oakwood School - North Hollywood JS
Kush Patel
NEG
Ethan J
28
4
Giovannie F
29
3
Charlotte S
29
1
Hannah J
29
2
College Prep BM Westwood GB
Rafael Sanchez
AFF
Ana B
29
1
Shreya M
28
4
Vineeth B
28
3
Aaron G
28
2
Royse City Bulldogs JC Hendrickson DK
Jason Joy
NEG
Caleb C
28
3
Courtney J
28
4
David D
28
1
Bekla K
28
2
Westwood YK Jenks BM
Courtney Schauer
NEG
Ananth K
28
3
Jeffrey Y
28
4
Sanjeev M
29
2
Rylee B
29
1
Highland Park KM Caddo Magnet RL
Mason Marriott-Voss
AFF
Ethan M
29
1
Enayat K
29
2
Dain R
29
3
Eleanora L
28
4
Hebron KL Kinkaid PP
Gabriel Sanchez
NEG
Sunil K
29
2
Gavin L
29
4
Sahar P
29
1
Spencer P
29
3
Houston Memorial AD Westwood SB
Preston Stolte
NEG
Isabel A
28
4
Olivia D
28
3
Vikas B
29
1
Daniel S
29
2
Hendrickson ZF Moore NS
Dan Lingel
NEG
Mahnoor F
28
2
Alejandro Z
28
4
Ethan S
29
1
Adison N
28
3
Winston Churchill BM Coppell RD
Yao Chen
NEG
Benjamin B
28
3
Alexandra M
28
4
Shreyas R
29
2
Het D
29
1