Grapevine Classic

2018 — Grapevine High School, TX/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points & Ranks Neg Points & Ranks
Greenhill LW Lovejoy LC
Tracy McFarland
Aff
J Leffler
28.7
1
T Wegener
28.4
2
M Laman
28.0
3
J Czyz
27.5
4
Lovejoy SM Crossings Christian HK
Ben Miller
Neg
T Singh
28.5
2
A Mao
28.0
4
C King
28.4
3
J Hanna
28.7
1
St. Mark's School of Texas VR Coppell GG
Matthew Reichle
Aff
D Vallejo
28.6
1
S Ratakonda
28.5
2
P Gupta
28.3
4
J Ganesan
28.4
3
Caddo Magnet KM College Prep PJ
Ammar Plumber
Neg
P Miley
28.9
2
A Kiihnl
28.5
4
R Pradhan
29.0
1
A Jiang
28.7
3
Jenks BM Houston Memorial AD
Colin Quinn
Aff
S Musuvathy
28.7
2
R Buchert
28.8
1
I An
28.1
4
O Du
28.2
3
Ronald Reagan BL St. Mark's School of Texas SY
Preston Stolte
Aff
R Bhat
28.2
2
E Li
28.3
1
S Senapathy
28.2
3
D Yang
28.1
4
Union HW Prosper KW
Ian Beier
Aff
J Watson
28.0
2
K Hammack
28.5
1
C Kindiger
27.6
4
C Williams
27.7
3
Oakwood School - North Hollywood JS Royse City Bulldogs JC
Tommy Snider
Aff
C Slovin
29.3
2
H Ji
29.4
1
C Creech
28.0
3
C Johnson
27.9
4
Jesuit CP GN Westwood YK
Gabriel Sanchez
Aff
J Griffiths
28.7
1
G Nagorzanski
28.6
2
A Kumar
28.4
3
J You
28.0
4
Westwood SB Greenhill HR
Aly Mithani
Aff
V Burugu
28.9
1
D Shi
28.8
2
E Rothstein
28.4
3
S Hurst
28.3
4
Airline BM Coppell AK
Hunter McCullough
Neg
S Mathers
28.0
3
C Brown
28.2
2
V Arya
27.9
4
A Kashyap
28.3
1
Hendrickson SG Liberal Arts and Science IJ
William Coltzer
Neg
T Gutierrez
29.0
2
D Scott
29.1
1
M Jones
28.7
4
S Ilangovan
28.9
3
LC Anderson LK Andrews BS
Courtney Schauer
Neg
R Kiehn
27.9
3
M Lynch
27.8
4
J Sais
28.5
1
J Barton
28.4
2
Houston Memorial MB Hendrickson ZF
Alex Baez
Neg
P Misra
28.2
3
Y Bhargav
28.1
4
M Faheem
28.9
2
A Zuniga
29.0
1
Kinkaid PP College Prep BM
Dennis Savill
Aff
S Punjwani
28.8
2
S Powers
28.9
1
A Bittner
28.3
3
S Mukherjee
28.0
4
Ronald Reagan VP Liberal Arts and Science EW
Rafael Sanchez
Neg
J Volz
28.4
2
K Pham
27.9
4
K Wang
28.5
1
J Eckel
28.0
3
Casady BB Hebron KD
Sam Shore
Neg
A Barreto
27.8
4
C Braum
27.9
3
R Kolla
28.5
2
K Drewniak
28.6
1
Greenhill CW Winston Churchill BM
Malachi Ambrose
Aff
S Charnes
29.0
2
A Witheiler
29.1
1
B Brody
28.3
4
A Myers
28.5
3
Dulles YP Hebron KL
Kenton Hutcherson
Neg
R Yang
27.8
3
S Parekh
27.7
4
S Krish
28.8
1
G Loyd
28.5
2
Moore NS Crossings Christian BC
Jason Joy
Neg
a Norbury
28.4
3
E Seabourn
28.6
1
E Clayton
28.5
2
G Baumert
28.3
4
Hebron LB Jesuit CP FJ
Benny Cupo
Neg
A Lalani
28.6
3
X Bhagwandin
28.5
4
E Jackson
28.7
2
G Ferrer-Falto
28.8
1
Westwood GB Guyer IM
Kasi McCartney
Neg
V Bandi
28.5
3
A Greisdorf
28.3
4
H Mubarak
28.6
2
M Imtiaz
28.7
1
Ronald Reagan CA Winston Churchill DA
Eric Forslund
Aff
Z Azad
27.5
2
A Chavez
28.5
1
R Anderson
27.0
4
N Davis
27.1
3
Magnolia GR Jesuit CP MW
Yao Chen
Neg
A Graziano
27.5
3
K Replogle
27.0
4
J Madden
28.5
1
P Weigman
28.4
2
Greenhill ZR St. Mark's School of Texas SW
Eric Meuller
Aff
N Ratnam
28.5
3
R Zlotky
29.1
1
M Wang
28.4
4
W Sears
29.0
2
Caddo Magnet RL Casady AR
Dan Lingel
Aff
D Ross
28.3
2
E Lawrence
28.5
1
A Aggarwal
28.1
3
M Rajaram
28.0
4
Royse City Bulldogs MW McQueen RR
Kush Patel
Neg
T Moon
28.2
3
R Whitus
28.0
4
K Reese
29.0
2
T Reese
29.1
1
Coppell RD Austin SFA MR
Devon Reese
Aff
S Rajagopal
28.7
1
H Desai
28.6
2
A Ramirez
27.9
3
A Murray
27.4
4
Kinkaid HK Crossings Christian SH
James Renfroe
Aff
A Ho
29.6
2
D Knobloch
29.8
1
O Savill
28.7
3
E Hawxby
27.0
4
Hendrickson DK Liberal Arts and Science CU
CODY Morrow
Neg
D Do
27.5
3
B Kouakou
27.5
4
K Chacon
28.5
1
R Ugarte
28.0
2
Kinkaid SG Jesuit CP HT
Toby Whisenhunt
Neg
K Ghei
28.6
4
H Shi
28.8
3
C Tran
29.0
1
A Hall
28.9
2
Greenhill TK Highland Park KM
Megan Smalley
Neg
S Tathgir
28.8
3
J Kwon
28.7
4
E Muse
29.1
1
E Kapadia
29.0
2
Prosper RW Austin SFA OH
Jason Courville
Aff
J Ramsey
28.4
2
A Wellenberger
28.6
1
J Hartline
26.0
4
P Overbeek
28.0
3