Grapevine Classic

2018 — Grapevine High School, TX/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points & Ranks Neg Points & Ranks
Guyer IM Andrews BS
Megan Smalley
Aff
Hasan M
29
2
Misbah I
29
3
Journey S
29
1
Jordan B
29
4
Jesuit CP HT Highland Park KM
Yao Chen
Neg
Chris T
29
4
Adam H
29
3
Ethan M
29
1
Enayat K
29
2
Austin SFA MR Westwood GB
Worth Carlin
Neg
Anevay R
28
1
Andrew M
28
4
Vineeth B
28
3
Aaron G
28
2
Lovejoy LC
Union HW College Prep BM
Gabriel Sanchez
Neg
Jasmine W
28
3
Kylie H
28
4
Ana B
29
1
Shreya M
28
2
Greenhill HR Jesuit CP GN
Hunter McCullough
Aff
Ethan R
28
3
Sophia H
29
1
Jack G
28
2
Garret N
28
4
Liberal Arts and Science IJ Ronald Reagan BL
Toby Whisenhunt
Aff
Monica J
29
1
Sruthi I
29
2
Rema B
29
4
Emma L
29
3
St. Mark's School of Texas VR Hendrickson SG
Dan Lingel
Aff
David V
29
1
Samir R
29
4
Trey G
29
2
Dylan S
29
3
Kinkaid HK McQueen RR
Philip DiPiazza
Neg
Amy H
28
4
Dani K
28
3
Kj R
29
1
Thomas R
29
2
Moore NS Hebron LB
Jacob smith
Aff
adison N
28
3
Ethan S
28
4
Aly L
29
1
Xain B
29
2
Jesuit CP FJ Hebron KD
Matthew Reichle
Aff
Ethan J
29
1
Giovannie F
29
2
Rahul K
29
3
Katarzyna D
29
4
Oakwood School - North Hollywood JS Jenks BM
Sam Shore
Neg
Charlotte S
29
3
Hannah J
28
4
Sanjeev M
29
2
Rylee B
29
1
Airline BM Houston Memorial AD
ian miller
Aff
Shannon M
28
3
Chloe B
29
1
Isabel A
28
2
Olivia D
28
4
Winston Churchill DA Royse City Bulldogs JC
Kasi McCartney
Aff
Ralph A
28
2
Norman D
28
1
Caleb C
28
3
Courtney J
28
4
St. Mark's School of Texas SY Greenhill ZR
Jonathan McCartney
Aff
Sahitya S
29
1
David Y
28
4
Nikhil R
29
2
Ryan Z
29
3
Casady AR Royse City Bulldogs MW
Shawn Rafferty
Aff
Armaan A
29
1
Malavika R
29
2
Taylor M
24
3
Ruston W
24
4
Caddo Magnet RL Jesuit CP MW
Aly Mithani
Neg
Dain R
28
4
Eleanora L
28
2
Jack M
28
1
Pete W
28
3
Coppell AK Lovejoy SM
Devon Reese
Aff
Vanuli A
28
1
Arnav K
27
2
Tajvir S
27
3
Andrew M
27
4
Hendrickson ZF Magnolia GR
Dennis Savill
Aff
Mahnoor F
29
2
Alejandro Z
29
1
Andrew G
28
3
Kaelan R
28
4
Ronald Reagan CA Greenhill TK
Claudia Ribera
Aff
Zaarah A
29
4
Anna C
29
1
Shaurya T
29
3
Joshua K
29
2
Coppell GG Caddo Magnet KM
Eric Forslund
Neg
Prayaag G
27
4
Jayashree G
27
3
Palmer M
28
2
Austin K
28
1
Prosper RW LC Anderson LK
Stewart Cannon
Neg
Jordan R
30
1
Addison W
28
4
Ron K
29
3
Maxton L
29
2
Liberal Arts and Science CU College Prep PJ
Tracy McFarland
Aff
Katherine C
28
2
Roman U
29
1
Ria P
28
4
Andrew J
28
3
Hebron KL Kinkaid SG
Tommy Snider
Aff
Sunil K
30
1
Gavin L
29
2
Karm G
29
4
Hannah S
29
3
Liberal Arts and Science EW Coppell RD
Colin Quinn
Neg
Kate W
29
3
Jackson E
28
4
Shreyas R
29
2
Het D
29
1
Hendrickson DK Westwood YK
Alex Baez
Neg
David D
28
3
Bekla K
28
4
Ananth K
29
1
Jeffrey Y
28
2
Greenhill CW St. Mark's School of Texas SW
CODY Morrow
Aff
Sam C
29
2
Alex W
29
1
Max W
29
4
Wheeler S
29
3
Crossings Christian HK Ronald Reagan VP
James Renfroe
Aff
Caleb K
28
4
Jackson H
29
2
Jamie V
29
1
Kathryn P
28
3
Austin SFA OH Crossings Christian BC
Dustin Dunaway
Aff
James H
29
1
Pieter O
28
4
Elizabeth C
28
3
Garrett B
28
2
Casady BB Dulles YP
Kush Patel
Neg
Alex B
28
3
Colton B
28
4
Robert Y
29
1
Shaan P
29
2
Greenhill LW Westwood SB
William Coltzer
Neg
Joshua L
29
2
Timothy W
29
3
Vikas B
30
1
Daniel S
29
4
Houston Memorial MB Winston Churchill BM
Mason Marriott-Voss
Neg
Parth M
28
3
Yajat B
28
4
Benjamin B
28
1
Alexandra M
28
2
Kinkaid PP Crossings Christian SH
Ben Miller
Aff
Sahar P
29
2
Spencer P
29
1
Olivia S
28
3
Emma H
28
4