Grapevine Classic

2018 — Grapevine High School, TX/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points & Ranks Neg Points & Ranks
Austin SFA MR Royse City Bulldogs JC
Gabriel Sanchez
Aff
A Ramirez
28.5
1
A Murray
28.2
2
C Creech
28.1
3
C Johnson
27.8
4
Kinkaid HK Crossings Christian HK
Toby Whisenhunt
Neg
A Ho
28.8
3
D Knobloch
28.9
2
C King
28.7
4
J Hanna
29.0
1
Ronald Reagan BL Hendrickson SG
Yao Chen
Neg
R Bhat
28.6
4
E Li
28.7
3
T Gutierrez
29.1
1
D Scott
29.0
2
Greenhill TK LC Anderson LK
Jason Courville
Aff
S Tathgir
29.0
1
J Kwon
28.8
2
R Kiehn
28.4
3
M Lynch
28.0
4
Greenhill HR Westwood YK
Kasi McCartney
Aff
E Rothstein
28.9
2
S Hurst
29.0
1
A Kumar
28.8
3
J You
28.6
4
Liberal Arts and Science IJ St. Mark's School of Texas SW
Tracy McFarland
Neg
M Jones
28.4
4
S Ilangovan
28.6
2
M Wang
28.5
3
W Sears
28.7
1
Greenhill LW Coppell RD
Claudia Ribera
Neg
J Leffler
29.2
2
T Wegener
28.8
4
S Rajagopal
29.0
3
H Desai
29.3
1
Ronald Reagan VP Dulles YP
ian miller
Aff
J Volz
29.6
1
K Pham
28.8
3
R Yang
29.0
2
S Parekh
28.5
4
Jesuit CP HT Hebron KL
Kush Patel
Aff
C Tran
29.4
2
A Hall
29.5
1
S Krish
29.3
3
G Loyd
29.1
4
Westwood SB McQueen RR
Jacob smith
Neg
V Burugu
29.0
1
D Shi
28.7
2
K Reese
28.6
3
T Reese
28.5
4
College Prep BM Jesuit CP FJ
Megan Smalley
Neg
A Bittner
29.0
1
S Mukherjee
28.4
4
E Jackson
28.8
2
G Ferrer-Falto
28.7
3
Hebron LB Hendrickson DK
Philip DiPiazza
Aff
A Lalani
28.8
1
X Bhagwandin
28.7
2
D Do
28.3
3
B Kouakou
28.2
4
Liberal Arts and Science EW Coppell GG
Sam Shore
Aff
K Wang
28.7
1
J Eckel
28.5
2
P Gupta
28.0
3
J Ganesan
27.9
4
Ronald Reagan CA Kinkaid PP
Mason Marriott-Voss
Aff
Z Azad
28.5
4
A Chavez
28.8
1
S Punjwani
28.7
2
S Powers
28.6
3
Houston Memorial MB Lovejoy LC
CODY Morrow
Aff
P Misra
27.0
1
Y Bhargav
27.0
3
M Laman
27.0
2
J Czyz
27.0
4
Magnolia GR Royse City Bulldogs MW
Jason Joy
Aff
A Graziano
29.1
1
K Replogle
29.0
2
T Moon
28.9
3
R Whitus
28.8
4
Caddo Magnet RL Greenhill CW
Eric Meuller
Neg
D Ross
28.5
4
E Lawrence
28.6
3
S Charnes
28.8
1
A Witheiler
28.7
2
Winston Churchill DA Westwood GB
Matthew Reichle
Neg
R Anderson
27.5
3
N Davis
27.0
4
V Bandi
28.4
2
A Greisdorf
28.5
1
St. Mark's School of Texas VR Oakwood School - North Hollywood JS
Devon Reese
Neg
D Vallejo
28.4
2
S Ratakonda
28.4
1
C Slovin
28.2
4
H Ji
28.3
3
Casady AR Kinkaid SG
Darius White
Neg
A Aggarwal
28.8
4
M Rajaram
29.0
2
K Ghei
28.9
3
H Shi
29.2
1
Airline BM Crossings Christian SH
Russell Hanson
Neg
S Mathers
28.9
4
C Brown
29.0
3
O Savill
29.2
1
E Hawxby
29.1
2
Casady BB Crossings Christian BC
Worth Carlin
Aff
A Barreto
27.8
4
C Braum
28.1
2
E Clayton
29.5
1
G Baumert
28.0
3
Highland Park KM Moore NS
Ben Miller
Aff
E Muse
29.3
1
E Kapadia
29.0
2
a Norbury
28.9
3
E Seabourn
28.8
4
Jenks BM Jesuit CP GN
Eric Forslund
Aff
S Musuvathy
28.8
3
R Buchert
29.0
1
J Griffiths
28.7
4
G Nagorzanski
28.9
2
Guyer IM Hendrickson ZF
William Coltzer
Aff
H Mubarak
29.0
1
M Imtiaz
28.8
3
M Faheem
28.7
4
A Zuniga
28.9
2
Union HW Coppell AK
Shawn Rafferty
Aff
J Watson
28.0
3
K Hammack
28.0
1
V Arya
28.0
2
A Kashyap
27.0
4
Winston Churchill BM Hebron KD
Aly Mithani
Neg
B Brody
27.9
3
A Myers
27.8
4
R Kolla
28.6
1
K Drewniak
28.4
2
Liberal Arts and Science CU Andrews BS
Dan Lingel
Aff
K Chacon
28.7
2
R Ugarte
28.8
1
J Sais
28.3
4
J Barton
28.4
3
Jesuit CP MW Prosper RW
Hunter McCullough
Aff
J Madden
28.5
2
P Weigman
28.6
1
J Ramsey
28.3
3
A Wellenberger
28.1
4
College Prep PJ St. Mark's School of Texas SY
Colin Quinn
Neg
R Pradhan
28.7
4
A Jiang
28.8
3
S Senapathy
29.0
1
D Yang
28.9
2
Caddo Magnet KM Greenhill ZR
Tommy Snider
Neg
P Miley
28.4
4
A Kiihnl
29.3
3
N Ratnam
29.5
2
R Zlotky
29.6
1
Lovejoy SM Aff BYE
Houston Memorial AD Austin SFA OH Aff BYE Neg BYE