Apple Valley MinneApple Debate

2018 — Apple Valley, MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Lake Highland Prep AM
Abby Morris
Edina EM
Ellen Mi
29.2 Morris 28.5 Mi
Eagan AK
Ankitha Kumar
Lakeville North GR
Gianna Roy
28.5 Kumar 28 Roy
Edina MR
Matthew Ruppert
East Ridge MR
Minerva Roscoe
27.3 Ruppert 27 Roscoe
Sioux Falls RO
Rachel Overstreet
West Des Moines Valley AJo
Ayden Johnson
28.4 Overstreet 27.7 Johnson
Appleton East SM
Sophia Mast
McNeil KK
Kartikeya Kotamraju
28.5 Mast 28.4 Kotamraju
Edina RM
Rahil Modi
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
27.5 Modi 27 Wu
West Des Moines Valley CB
Caleb Bray
Scarsdale KL
Karen Lee
28.4 Bray 28.3 Lee
Loyola AO
Andrew Overing
Strake Jesuit JH
Joshua Herrera
29 Overing 29.5 Herrera
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Lake Highland Prep JW
Julia Wu
28.6 Chakladar 29.2 Wu
Strake Jesuit College Prep JG
Joseph Georges
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
28.5 Georges 29.7 Davis
Arizona College Prep NP
Niklas Pearce
Lake Highland Prep JA
Jaden Ackerman
28.5 Pearce 28.7 Ackerman
Needham SC
Sam Cogen
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.2 Cogen 28.5 Kumaravel
Millard North BL
Ben Lampman
New Trier CS
Caroline Siebert
29.5 Lampman 28.8 Siebert
Greenhill MR
Mihir Rai
Rosemount MQ
Michelle Quan
29.3 Rai 28.3 Quan
Harrison GC
Giovanni Cutri
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
28.2 Cutri 28.3 Quisenberry
Roseville Area EC
Elyse Colihan
Homewood-Flossmoor GW
George Waddell
28.5 Colihan 28.6 Waddell
Evanston Twp LT
Luis Toro
Appleton East MM
Matthew Moorhead
27.4 Toro 29.5 Moorhead
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Loyola CL
Connor Lindquist
29 Sehgal 28 Lindquist
Edina SC
Sandra Chen
Lexington PS
Pranathi Srirangam
20 Chen 28.9 Srirangam
Strake Jesuit JP
Joshua Porter
Success Academy Manhattan SB
Silma Bathily
29 Porter 29.1 Bathily
Carroll TR
Tarun Ratnasabapathy
Roseville Area DT
Daley Tubbs
28.9 Ratnasabapathy 27.2 Tubbs
Lakeville North AC
Anna Carow
Greenhill AM
Anna Myers
28 Carow 29.5 Myers
Cypress Falls RK
Rajveer Kindra
Millard North AA
Aanya Agarwal
28.1 Kindra 27.9 Agarwal
Lexington KY
Kevin Yang
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
28.5 Yang 29 Balasubramanian
Eastview SM
Sanjana Molleti
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
26.8 Molleti 28.3 Nadel
Westlake HS (Austin) CR
Cassidy Reynolds
Newark Science TS
Thanalini Sivanesan
28.7 Reynolds 29.4 Sivanesan
Lexington EL
Evan Li
Scarsdale WM
Will Musoff
29.6 Li 28.8 Musoff
Lakeville North ST
Shashwot Tripathy
Lakeville South LS
Logan Stenzel
29.7 Tripathy 29.8 Stenzel
Needham ZL
Zachary Lu
Success Academy Manhattan CE
Chase Earland
29.1 Lu 29 Earland
Homewood-Flossmoor AB
Aggie Butvilas
Strake Jesuit AMe
Aneel Mehra
27.7 Butvilas 28 Mehra
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
KAPS BT
Ben Thomas
28.9 Zou 29.2 Thomas
Eagan AC
Ashley Chen
Edina AV
Ananth Veluvali
26.8 Chen 27.4 Veluvali
Lake Highland Prep PC
Parker Cohen
Greenhill AZ
Anais Zhang
27.5 Cohen 27.5 Zhang
Strake Jesuit College Prep DH
David Herrera
Northland Christian ABr
Austin Broussard
28.6 Herrera 28.2 Broussard
East Ridge AR
Athena Roscoe
Edina SO
Stella Olken-Hunt
26 Roscoe 28 Olken-Hunt
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Cambridge Rindge and Latin AG
Andrew Garber
29 Gedela 29.2 Garber
Mission San Jose SC
Sreetama Chowdhury
Kamiak NB
Niko Battle
28.9 Chowdhury 29.5 Battle
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Eastview MS
Maxwell Schaefer
28.8 Haq 28 Schaefer
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
Strake Jesuit VL
Vincent Liu
28.5 Bryant 28.7 Liu
Los Osos Independent RN
Ron Nath
Homewood-Flossmoor TS
Tiana Sharpe
28 Nath 29 Sharpe
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Edina MI
Mythili Iyer
29 Barcio 27.5 Iyer
Scarsdale WC
Wolf Cukier
Santa Monica RE
Rex Evans
28.6 Cukier 29.3 Evans
Charlotte Catholic DE
David Edwards
New Trier KM
Keara McLaughlin
28.9 Edwards 27.6 McLaughlin
Lakeville South MH
Morgyn Hibbard
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
28.5 Hibbard 29.5 Eberhart
Eagan KP
Kayla Patyk
Duchesne Academy AM
Anika Miro Quesada
27.2 Patyk 27.3 Miro Quesada
Eagan JB
Jacob Berran
Harrison AK
Anthony Kang
28 Berran 28.3 Kang
West Des Moines Valley CT
Conal Thomas-McGinnis
Newark Science SB
Simone Braithwaite
28.9 Thomas-McGinnis 28.7 Braithwaite
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
Westlake HS (Austin) AL
Andrew Lee
29.3 Siegel 29.4 Lee
Eagan AI
Arush Iyer
Sioux Falls MP
Maximilian Peters
28 Iyer 26.5 Peters
Eagan AS
Aarushi Sen
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
27.8 Sen 28 Joshi
West Des Moines Valley JM
James Meng
Lakeville South NB
Nina Baker
28.7 Meng 28.9 Baker
St. Andrew's Episcopal IB
Ishan Bhatt
Loyola JC
John Choi
29.5 Bhatt 29.1 Choi
Lexington SG
Simran Gandhi
Lincoln East LP
Lori Peer
29.5 Gandhi 28 Peer
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Lincoln East SB
Sasha Belashchenko
29.2 Karavadi 28.4 Belashchenko
Strake Jesuit AM
Arun Mehra
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
29.3 Mehra 28.5 Rao
Edina AJ
Atman Jahagirdar
New Trier TS
Thomas Serrino
28 Jahagirdar 28.1 Serrino
Chanhassen NW
Natalie Williamson
Pinnacle KA
Kristen Arnold
28.5 Williamson 29 Arnold
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Harrison EL
Eli Lapkin
27.8 Yang 28.5 Lapkin
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
Scarsdale VG
Vivian Guo
28.5 Hughes 28.3 Guo
Scarsdale CC
Curtis Chang
Lake Highland Prep RG
Rohith Ganjam
28.5 Chang 27.5 Ganjam
West Des Moines Valley BK
Braedon Kirkpatrick
Greenhill BZ
Brian Zhou
27.8 Kirkpatrick 29.3 Zhou
Scarsdale SH
Sally Ho
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
27.9 Ho 28 Gilbert
Eastview JR
Jyotsna Rathinam
Edina KS
Kathleen Scoggin
27 Rathinam 27.1 Scoggin
Newark Science OS
Osmane Sanogo
McNeil AR
Abhishek Rao
29.5 Sanogo 28.9 Rao
Lake Travis BL
Beckett Larcher
Harrison AZ
Ava Zinman
28.9 Larcher 28.8 Zinman
Strake Jesuit BE
Ben Erdmann
Anderson SJ
Sesh Joe
29.2 Erdmann 29 Joe
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Strake Jesuit WH
Wyatt Hatfield
29.5 Ahuja 29 Hatfield
Eagan AA
Aadarsh Akula
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
28.7 Akula 28.8 Davis
Evanston Twp JA
Joshua Ahn
Lake Highland Prep AG
Alexander George
28.7 Ahn 28.2 George
Lexington AF
Avery Fortier
Duchesne Academy SV
Sofia Varner
29 Fortier 28.1 Varner