John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2018 — MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Edina LH
Leo Hickey
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
29 Hickey 29.4 Hughes
Chaska DP
Daylon Prochaska
Edina AJ
Atman Jahagirdar
27.8 Prochaska 28.1 Jahagirdar
Apple Valley BS
Brandon Schellhaass
Roseville Area EC
Elyse Colihan
28.8 Schellhaass 27.9 Colihan
Minnetonka CH
Christian Hilgemann
Washington CL
Catherine Liu
29.5 Hilgemann 28.5 Liu
Scarsdale WM
Will Musoff
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
29.1 Musoff 28.9 Spiegelman
Needham ZL
Zachary Lu
Greenhill MR
Mihir Rai
29.5 Lu 29.6 Rai
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
North Star Academy CPHS JD
Jada Darby
29.1 Zaidi 29 Darby
Lakeville North ST
Shashwot Tripathy
Aberdeen Central HR
Hunter Ringgenberg
29.2 Tripathy 25.8 Ringgenberg
Kamiak NB
Niko Battle
Lexington PS
Pranathi Srirangam
28.9 Battle 28.5 Srirangam
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
28.8 Mason 28.5 Bolsoni
West Des Moines Valley BK
Braedon Kirkpatrick
Interlake MW
Megan Wu
27.9 Kirkpatrick 29.1 Wu
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
Edina KS
Kathleen Scoggin
28.1 Xiong 29 Scoggin
Lincoln AW
Alex Wei
Millard West CJ
Chris Jackson
26 Wei 24 Jackson
Scarsdale FH
Felicity Huang
Edina MR
Matthew Ruppert
28 Huang 28.1 Ruppert
Strath Haven WL
William Lee
Southwoods CG
Claire Gilbert
28.5 Lee 28.4 Gilbert
Lakeville North KN
Kristin Neary
Apple Valley JS
John Schwartz
27.8 Neary 27.2 Schwartz
Edgemont AJ
Anuj Jain
STA/Vis TL
Thomas Lund
27 Jain 27.4 Lund
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
29.5 Zou 28.5 Cua
West Bend CM
Caitlin Marsch
STA/Vis IB
Isabel Brandt
27 Marsch 28.1 Brandt
Scarsdale BM
Bohan Ma
Millard North BL
Ben Lampman
27.8 Ma 28.9 Lampman
Apple Valley TH
Tai Henrichs
Scarsdale VG
Vivian Guo
28.4 Henrichs 28.3 Guo
Park City AO
Aidin O'Brien
Eastlake JY
Jenna Yuan
27.5 O'Brien 29 Yuan
Edina SO
Stella Olken-Hunt
Homewood-Flossmoor GW
George Waddell
27.4 Olken-Hunt 27.5 Waddell
Edina RM
Rahil Modi
Lakeville South NB
Nina Baker
28.6 Modi 28.9 Baker
Eagan AK
Ankitha Kumar
Lakeville North LT
Lizzie Tullis
28.8 Kumar 28 Tullis
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
Newark Science SB
Simone Braithwaite
28.5 Eberhart 29.5 Braithwaite
Rosemount TA
Tanvi Adige
Apple Valley MA
Morgen Allen
28 Adige 27.9 Allen
Lexington KY
Kevin Yang
Eagan AA
Aadarsh Akula
28.9 Yang 28.5 Akula
Southwoods AA
Alyssa Ashmore
University NC
Nehal Chigurupati
27.8 Ashmore 28.1 Chigurupati
Sioux Falls AN
Areej Nazir
West Linn DT
Dennis Tang
28.3 Nazir 29.4 Tang
Greenhill AZ
Anais Zhang
Evanston Twp LT
Luis Toro
28.9 Zhang 28.5 Toro
Eagan AS
Aarushi Sen
STA/Vis PM
Pierce Moberg
28.2 Sen 28 Moberg
Hopkins ET
Ezana Tedla
Appleton East MM
Matthew Moorhead
29 Tedla 29.3 Moorhead
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
Rosemount AT
An Thai
27.2 Wang 26.3 Thai
Hopkins AL
Alexander Lapoint
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
26.8 Lapoint 27.5 Dukle
Edgemont RG
Riya Ganpati
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
29.3 Ganpati 29.5 Joshi
W. Broward EM
Ethan Massa
Halstrom RA
Ronak Ahuja
29.8 Massa 29.6 Ahuja
Ridge AL
Alan Liu
Eagan AI
Arush Iyer
29 Liu 28.4 Iyer
Homewood-Flossmoor TS
Tiana Sharpe
Niskayuna SR
Shreyas Ramanujam
29 Sharpe 27.5 Ramanujam
Lincoln NW
Natalie Wang
Newark Science TO
Temitope Ogundare
28.5 Wang 29.2 Ogundare
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
Sioux Falls RO
Rachel Overstreet
28.6 Yang 28.1 Overstreet
Southwoods TK
Thomas Knudsen
Rosemount AS
Andy Soileau
28.6 Knudsen 28.8 Soileau
University SP
Saavan Patel
Minnetonka EL
Emil Liden
26.6 Patel 26.5 Liden
Rosemount MQ
Michelle Quan
Lakeville South LS
Logan Stenzel
28 Quan 28.7 Stenzel
Lexington SG
Simran Gandhi
West Des Moines Valley CB
Caleb Bray
29 Gandhi 28.5 Bray
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
NSU SF
Sebastian Frazier
29.3 Bryant 29.4 Frazier
Minnetonka EM
Ethan Mirman
Eagan BT
Bianca Turman
28.8 Mirman 28.3 Turman
Scarsdale CC
Curtis Chang
Hattiesburg OS
Owen Sayre
28.5 Chang 28.8 Sayre
Edgemont JJ
Jade Jang
Apple Valley SA
Serena Abraham
28.2 Jang 28.3 Abraham
Edina MK
Mark Kivimaki
Lexington EL
Evan Li
28.5 Kivimaki 29 Li
Edina SC
Sandra Chen
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
28.2 Chen 28.4 Gilbert
Scarsdale SB
Sanjana Bhatnagar
West Des Moines Valley CT
Conal Thomas-McGinnis
29.8 Bhatnagar 29.9 Thomas-McGinnis
Minnetonka RP
Rachel Park
Lexington JG
Jeffrey Gu
28.7 Park 28.8 Gu
Edina EM
Ellen Mi
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
28.7 Mi 28.9 Siegel
Scarsdale SH
Sally Ho
Lexington AF
Avery Fortier
28.9 Ho 29 Fortier
New Trier PT
Patrick Tolan
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
28.3 Tolan 27 Latif-Jangda
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Edgemont HL
Helena Lew-Kiedrowska
29.2 Gedela 28.6 Lew-Kiedrowska
Greenhill AM
Anna Myers
West Des Moines Valley JM
James Meng
30 Myers 29.8 Meng
Newark Science OS
Osmane Sanogo
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
29.3 Sanogo 29.1 Nadel
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
Eagan AC
Ashley Chen
29.5 Wu 28.5 Chen