John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2018 — MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Rosemount AS
Andy Soileau
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
28.3 Soileau 28.6 Xiong
Eastlake JY
Jenna Yuan
Needham ZL
Zachary Lu
29 Yuan 30 Lu
Lexington AF
Avery Fortier
Edgemont RG
Riya Ganpati
29.1 Fortier 29.4 Ganpati
Scarsdale BM
Bohan Ma
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
27.2 Ma 27.5 Latif-Jangda
Washington CL
Catherine Liu
Eagan AS
Aarushi Sen
28.2 Liu 28 Sen
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
Sioux Falls AN
Areej Nazir
28 Bolsoni 28.1 Nazir
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
Scarsdale WM
Will Musoff
28.5 Hughes 28.7 Musoff
Strath Haven WL
William Lee
Chaska DP
Daylon Prochaska
28.5 Lee 28 Prochaska
Minnetonka CH
Christian Hilgemann
W. Broward EM
Ethan Massa
28 Hilgemann 29 Massa
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
New Trier PT
Patrick Tolan
29 Spiegelman 29.3 Tolan
University SP
Saavan Patel
Eagan AI
Arush Iyer
28.4 Patel 28.6 Iyer
Lakeville North ST
Shashwot Tripathy
STA/Vis IB
Isabel Brandt
28.2 Tripathy 27.8 Brandt
Apple Valley BS
Brandon Schellhaass
Southwoods TK
Thomas Knudsen
29 Schellhaass 27.8 Knudsen
Newark Science TO
Temitope Ogundare
Edina AJ
Atman Jahagirdar
28.7 Ogundare 28.5 Jahagirdar
Sioux Falls RO
Rachel Overstreet
Niskayuna SR
Shreyas Ramanujam
29.3 Overstreet 29 Ramanujam
Lexington SG
Simran Gandhi
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
28.8 Gandhi 29.1 Bryant
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Minnetonka EM
Ethan Mirman
29.2 Ahuja 27 Mirman
Homewood-Flossmoor TS
Tiana Sharpe
Newark Science OS
Osmane Sanogo
29 Sharpe 29.5 Sanogo
Edina SO
Stella Olken-Hunt
STA/Vis PM
Pierce Moberg
28.9 Olken-Hunt 28.1 Moberg
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
Lincoln AW
Alex Wei
27 Bunday 28 Wei
Homewood-Flossmoor GW
George Waddell
Edgemont HL
Helena Lew-Kiedrowska
26.5 Waddell 27.3 Lew-Kiedrowska
Apple Valley TH
Tai Henrichs
West Des Moines Valley JM
James Meng
28.3 Henrichs 29.5 Meng
Lakeville South LS
Logan Stenzel
Scarsdale SH
Sally Ho
28.3 Stenzel 28.7 Ho
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
University NC
Nehal Chigurupati
28.2 Cua 28.1 Chigurupati
Apple Valley JS
John Schwartz
Eagan AA
Aadarsh Akula
28 Schwartz 28.5 Akula
North Star Academy CPHS JD
Jada Darby
Lexington EL
Evan Li
29.2 Darby 29.1 Li
Edina MR
Matthew Ruppert
Lexington PS
Pranathi Srirangam
28 Ruppert 28.1 Srirangam
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
Rosemount AT
An Thai
30 Siegel 29.9 Thai
Lexington JG
Jeffrey Gu
Hopkins AL
Alexander Lapoint
29 Gu 28.5 Lapoint
Millard West CJ
Chris Jackson
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
26.5 Jackson 27 Wang
West Des Moines Valley BK
Braedon Kirkpatrick
Greenhill AM
Anna Myers
26 Kirkpatrick 29.6 Myers
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Roseville Area EC
Elyse Colihan
28 Mason 28.1 Colihan
Greenhill AZ
Anais Zhang
Apple Valley MA
Morgen Allen
29.3 Zhang 28 Allen
Hopkins ET
Ezana Tedla
Interlake MW
Megan Wu
28.1 Tedla 27.9 Wu
Aberdeen Central HR
Hunter Ringgenberg
Park City AO
Aidin O'Brien
28.4 Ringgenberg 28.6 O'Brien
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Kamiak NB
Niko Battle
29.4 Zaidi 29.8 Battle
Edina EM
Ellen Mi
West Bend CM
Caitlin Marsch
28.5 Mi 28 Marsch
Edina SC
Sandra Chen
Edgemont JJ
Jade Jang
28.5 Chen 28.8 Jang
Minnetonka RP
Rachel Park
Lincoln NW
Natalie Wang
28.9 Park 28.5 Wang
Apple Valley SA
Serena Abraham
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
28.2 Abraham 28.3 Nadel
Hattiesburg OS
Owen Sayre
Eagan AC
Ashley Chen
28.5 Sayre 27.5 Chen
Eagan BT
Bianca Turman
Scarsdale FH
Felicity Huang
26.7 Turman 27.2 Huang
NSU SF
Sebastian Frazier
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
29 Frazier 28.7 Gilbert
West Des Moines Valley CB
Caleb Bray
Lakeville South NB
Nina Baker
27 Bray 28 Baker
Greenhill MR
Mihir Rai
William G. Enloe TG
Tej Gedela
29.2 Rai 29.1 Gedela
Eagan AK
Ankitha Kumar
Edina RM
Rahil Modi
28 Kumar 28.1 Modi
Southwoods AA
Alyssa Ashmore
West Linn DT
Dennis Tang
27 Ashmore 28.5 Tang
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
Edina KS
Kathleen Scoggin
28.8 Yang 28.7 Scoggin
Lexington KY
Kevin Yang
Edina MK
Mark Kivimaki
28.6 Yang 28.9 Kivimaki
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
Newark Science SB
Simone Braithwaite
29.6 Joshi 29.2 Braithwaite
Ridge AL
Alan Liu
Scarsdale CC
Curtis Chang
29.2 Liu 29.8 Chang
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
Edgemont AJ
Anuj Jain
28.3 Dukle 28 Jain
Evanston Twp LT
Luis Toro
STA/Vis TL
Thomas Lund
28.5 Toro 27 Lund
Rosemount TA
Tanvi Adige
Millard North BL
Ben Lampman
27 Adige 27.3 Lampman
Rosemount MQ
Michelle Quan
Southwoods CG
Claire Gilbert
27.7 Quan 27.5 Gilbert
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
Scarsdale VG
Vivian Guo
28.5 Eberhart 28.4 Guo
Lakeville North LT
Lizzie Tullis
Edina LH
Leo Hickey
28 Tullis 28.5 Hickey
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
West Des Moines Valley CT
Conal Thomas-McGinnis
29.4 Zou 29.6 Thomas-McGinnis
Appleton East MM
Matthew Moorhead
Scarsdale SB
Sanjana Bhatnagar
29.9 Moorhead 30 Bhatnagar
Lakeville North KN
Kristin Neary
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
26.8 Neary 29.1 Wu