John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2018 — MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Chaska DP
Daylon Prochaska
University SP
Saavan Patel
27 Prochaska 28 Patel
Interlake MW
Megan Wu
Lexington SG
Simran Gandhi
28.9 Wu 29 Gandhi
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
Lexington JG
Jeffrey Gu
28.6 Gilbert 28.5 Gu
Southwoods CG
Claire Gilbert
Millard West CJ
Chris Jackson
28 Gilbert 27.2 Jackson
Scarsdale FH
Felicity Huang
West Des Moines Valley BK
Braedon Kirkpatrick
28 Huang 28.2 Kirkpatrick
Eagan AI
Arush Iyer
Apple Valley SA
Serena Abraham
27.8 Iyer 27.9 Abraham
STA/Vis TL
Thomas Lund
Greenhill AZ
Anais Zhang
28.1 Lund 28.5 Zhang
Lincoln AW
Alex Wei
Cypress Bay IM
Isabella Mason
28.4 Wei 28.6 Mason
Scarsdale VG
Vivian Guo
North Star Academy CPHS JD
Jada Darby
28.5 Guo 29 Darby
STA/Vis IB
Isabel Brandt
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
29.6 Brandt 29 Siegel
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Edina MR
Matthew Ruppert
29.5 Gedela 28.5 Ruppert
Scarsdale WM
Will Musoff
Greenhill MR
Mihir Rai
29 Musoff 29.1 Rai
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
Eagan AK
Ankitha Kumar
27.8 Wang 27.9 Kumar
Edgemont JJ
Jade Jang
Aberdeen Central HR
Hunter Ringgenberg
28 Jang 27.9 Ringgenberg
Needham ZL
Zachary Lu
Halstrom RA
Ronak Ahuja
29.6 Lu 29.5 Ahuja
Edgemont RG
Riya Ganpati
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
28.7 Ganpati 28.5 Zou
New Trier PT
Patrick Tolan
Lakeville North ST
Shashwot Tripathy
29.3 Tolan 29.5 Tripathy
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
Lexington KY
Kevin Yang
29 Bryant 28.7 Yang
Apple Valley MA
Morgen Allen
Newark Science TO
Temitope Ogundare
27.8 Allen 29 Ogundare
Kamiak NB
Niko Battle
Homewood-Flossmoor GW
George Waddell
29.6 Battle 29.2 Waddell
Rosemount AT
An Thai
Edina SO
Stella Olken-Hunt
29 Thai 28.9 Olken-Hunt
Scarsdale CC
Curtis Chang
Apple Valley BS
Brandon Schellhaass
29 Chang 28.5 Schellhaass
West Des Moines Valley CT
Conal Thomas-McGinnis
Minnetonka CH
Christian Hilgemann
29 Thomas-McGinnis 28.4 Hilgemann
Roseville Area EC
Elyse Colihan
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
28.8 Colihan 28 Bunday
Edgemont AJ
Anuj Jain
Southwoods AA
Alyssa Ashmore
24.2 Jain 26.9 Ashmore
W. Broward EM
Ethan Massa
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
27 Massa 25 Cua
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Apple Valley JS
John Schwartz
29.4 Sanogo 28.6 Schwartz
Millard North BL
Ben Lampman
Lakeville North KN
Kristin Neary
26.5 Lampman 27 Neary
Minnetonka EM
Ethan Mirman
Apple Valley TH
Tai Henrichs
28.8 Mirman 29.3 Henrichs
Eagan AS
Aarushi Sen
Hopkins ET
Ezana Tedla
27 Sen 27.1 Tedla
Edina KS
Kathleen Scoggin
Evanston Twp LT
Luis Toro
29.8 Scoggin 29.7 Toro
Eagan AC
Ashley Chen
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
28.7 Chen 29.3 Joshi
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
28.5 Wu 28.7 Spiegelman
Niskayuna SR
Shreyas Ramanujam
Lakeville North LT
Lizzie Tullis
28.5 Ramanujam 28 Tullis
Edina RM
Rahil Modi
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
28.6 Modi 28.5 Dukle
University NC
Nehal Chigurupati
Ridge AL
Alan Liu
27.5 Chigurupati 29 Liu
West Linn DT
Dennis Tang
Strath Haven WL
William Lee
29.4 Tang 28 Lee
Eagan AA
Aadarsh Akula
Rosemount TA
Tanvi Adige
28.3 Akula 28.1 Adige
Greenhill AM
Anna Myers
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
29.5 Myers 29 Eberhart
Lexington EL
Evan Li
Hattiesburg OS
Owen Sayre
29.5 Li 29.4 Sayre
Edgemont HL
Helena Lew-Kiedrowska
Rosemount AS
Andy Soileau
28.7 Lew-Kiedrowska 28.5 Soileau
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
28.1 Latif-Jangda 29 Hughes
Scarsdale SH
Sally Ho
Edina EM
Ellen Mi
28.7 Ho 28.6 Mi
Park City AO
Aidin O'Brien
Homewood-Flossmoor TS
Tiana Sharpe
26 O'Brien 27 Sharpe
Lakeville South NB
Nina Baker
Scarsdale BM
Bohan Ma
28.7 Baker 28.4 Ma
West Des Moines Valley JM
James Meng
Minnetonka RP
Rachel Park
30 Meng 29.9 Park
Scarsdale SB
Sanjana Bhatnagar
Sioux Falls RO
Rachel Overstreet
29 Bhatnagar 28.7 Overstreet
Hopkins AL
Alexander Lapoint
Edina SC
Sandra Chen
27 Lapoint 29 Chen
Newark Science SB
Simone Braithwaite
West Des Moines Valley CB
Caleb Bray
28.4 Braithwaite 28 Bray
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
NSU SF
Sebastian Frazier
29.2 Nadel 29.6 Frazier
Southwoods TK
Thomas Knudsen
Washington CL
Catherine Liu
27 Knudsen 28.5 Liu
Minnetonka EL
Emil Liden
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
27.5 Liden 28 Bolsoni
Sioux Falls AN
Areej Nazir
Eastlake JY
Jenna Yuan
28 Nazir 29.5 Yuan
Edina LH
Leo Hickey
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
27 Hickey 27.9 Yang
Lincoln NW
Natalie Wang
Lexington AF
Avery Fortier
28.2 Wang 28.6 Fortier
Edina AJ
Atman Jahagirdar
Eagan BT
Bianca Turman
27 Jahagirdar 27.1 Turman
Lexington PS
Pranathi Srirangam
Appleton East MM
Matthew Moorhead
29.1 Srirangam 29.6 Moorhead
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
Lakeville South LS
Logan Stenzel
28.4 Xiong 28.8 Stenzel
STA/Vis PM
Pierce Moberg
Rosemount MQ
Michelle Quan
27 Moberg 28.8 Quan