John Edie Holiday Debates Hosted by The Blake School

2018 — MN/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Lexington AF
Avery Fortier
Greenhill AZ
Anais Zhang
29.6 Fortier 29.5 Zhang
Hopkins AL
Alexander Lapoint
Rosemount AT
An Thai
28 Lapoint 28.5 Thai
Eagan AK
Ankitha Kumar
Lexington KY
Kevin Yang
28.2 Kumar 28.6 Yang
Apple Valley TH
Tai Henrichs
Millard West CJ
Chris Jackson
28.4 Henrichs 27.7 Jackson
Edina MK
Mark Kivimaki
Sioux Falls AN
Areej Nazir
28.5 Kivimaki 28 Nazir
Interlake MW
Megan Wu
Rosemount MQ
Michelle Quan
28.4 Wu 28.3 Quan
Eagan AC
Ashley Chen
STA/Vis TL
Thomas Lund
27.1 Chen 27 Lund
Edgemont RG
Riya Ganpati
Millard North BL
Ben Lampman
29.7 Ganpati 28.5 Lampman
Edina RM
Rahil Modi
West Des Moines Valley JW
Jalyn Wu
28.7 Modi 28.5 Wu
New Trier PT
Patrick Tolan
West Des Moines Valley LB
Lucas Bryant
28.3 Tolan 28.5 Bryant
Roseville Area EC
Elyse Colihan
West Des Moines Valley CT
Conal Thomas-McGinnis
28 Colihan 30 Thomas-McGinnis
STA/Vis PM
Pierce Moberg
Evanston Twp HE
Henry Eberhart
27.2 Moberg 28.3 Eberhart
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Rosemount AS
Andy Soileau
29 Sanogo 27.5 Soileau
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
Lakeville North LT
Lizzie Tullis
29.3 Gilbert 27.6 Tullis
Scarsdale VG
Vivian Guo
Edina LH
Leo Hickey
28.7 Guo 28.5 Hickey
Edgemont AJ
Anuj Jain
Newark Science SB
Simone Braithwaite
28 Jain 30 Braithwaite
Homewood-Flossmoor TS
Tiana Sharpe
University SP
Saavan Patel
30 Sharpe 27.5 Patel
Apple Valley BS
Brandon Schellhaass
Ridge AL
Alan Liu
27.9 Schellhaass 27.7 Liu
Newark Science TO
Temitope Ogundare
NSU SF
Sebastian Frazier
27.3 Ogundare 28.2 Frazier
West Des Moines Valley JM
James Meng
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
29.3 Meng 28.8 Yang
Southwoods AA
Alyssa Ashmore
Homewood-Flossmoor GW
George Waddell
27.9 Ashmore 28.3 Waddell
Pennsbury CZ
Carolyn Zou
Minnetonka EL
Emil Liden
29.8 Zou 26.7 Liden
West Des Moines Valley BK
Braedon Kirkpatrick
Evanston Twp LT
Luis Toro
28 Kirkpatrick 28.3 Toro
Scarsdale ZS
Zachary Siegel
Minnetonka CH
Christian Hilgemann
28.4 Siegel 28.5 Hilgemann
W. Broward EM
Ethan Massa
Cypress Bay IM
Isabella Mason
29 Massa 25 Mason
Edina AJ
Atman Jahagirdar
Minnetonka EM
Ethan Mirman
29 Jahagirdar 29.1 Mirman
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
Scarsdale SB
Sanjana Bhatnagar
28.4 Wang 28.9 Bhatnagar
Lakeville South LS
Logan Stenzel
Lexington EL
Evan Li
29 Stenzel 29.1 Li
Scarsdale SH
Sally Ho
Eagan AS
Aarushi Sen
28.4 Ho 27 Sen
Lincoln AW
Alex Wei
Kamiak NB
Niko Battle
27.9 Wei 29.6 Battle
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Edina EM
Ellen Mi
29 Zaidi 28.5 Mi
Edgemont JJ
Jade Jang
Rosemount TA
Tanvi Adige
29 Jang 28.5 Adige
University NC
Nehal Chigurupati
Hopkins ET
Ezana Tedla
29.9 Chigurupati 30 Tedla
Southwoods CG
Claire Gilbert
Park City AO
Aidin O'Brien
28 Gilbert 28.1 O'Brien
Greenhill MR
Mihir Rai
Chaska DP
Daylon Prochaska
29.7 Rai 28.9 Prochaska
Edina SC
Sandra Chen
West Des Moines Valley AJ
Animesh Joshi
29 Chen 29.1 Joshi
Scarsdale BM
Bohan Ma
Minnetonka PB
Priscilla Bunday
27.8 Ma 28 Bunday
William G. Enloe TG
Tej Gedela
Edina SO
Stella Olken-Hunt
29.3 Gedela 28.3 Olken-Hunt
Eagan AI
Arush Iyer
West Des Moines Valley IN
Isabella Nadel
28.8 Iyer 28.9 Nadel
West Linn DT
Dennis Tang
Scarsdale WM
Will Musoff
28.8 Tang 28.9 Musoff
Edina KS
Kathleen Scoggin
Greenhill AM
Anna Myers
29.1 Scoggin 29.4 Myers
Apple Valley SA
Serena Abraham
Niskayuna SR
Shreyas Ramanujam
28 Abraham 27.9 Ramanujam
Lakeville North KN
Kristin Neary
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
27.5 Neary 28 Latif-Jangda
Scarsdale CC
Curtis Chang
North Star Academy CPHS JD
Jada Darby
27.6 Chang 29.8 Darby
Eastlake JY
Jenna Yuan
West Des Moines Valley CB
Caleb Bray
27.5 Yuan 27.8 Bray
Apple Valley NB
Nora Bolsoni
Minnetonka RP
Rachel Park
27.5 Bolsoni 28.5 Park
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
Strath Haven WL
William Lee
27.8 Spiegelman 25.9 Lee
Needham ZL
Zachary Lu
Evanston Twp QH
Quinn Hughes
29.5 Lu 28.4 Hughes
West Des Moines Valley KC
Kauai Cua
Scarsdale FH
Felicity Huang
28.6 Cua 28.5 Huang
Sioux Falls RO
Rachel Overstreet
Eagan AA
Aadarsh Akula
28.8 Overstreet 27.5 Akula
Lexington SG
Simran Gandhi
Washington CL
Catherine Liu
29.1 Gandhi 28.9 Liu
West Bend CM
Caitlin Marsch
Lincoln NW
Natalie Wang
27.6 Marsch 28.9 Wang
Lexington PS
Pranathi Srirangam
Apple Valley MA
Morgen Allen
28.5 Srirangam 28.3 Allen
Lakeville North ST
Shashwot Tripathy
Southwoods TK
Thomas Knudsen
29 Tripathy 28.6 Knudsen
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
Edgemont HL
Helena Lew-Kiedrowska
28.2 Xiong 28.4 Lew-Kiedrowska
Edina MR
Matthew Ruppert
Eagan BT
Bianca Turman
29.1 Ruppert 28.7 Turman
Apple Valley JS
John Schwartz
STA/Vis IB
Isabel Brandt
28.1 Schwartz 28 Brandt
West Des Moines Valley MD
Mia Dukle
Hattiesburg OS
Owen Sayre
28.5 Dukle 29 Sayre