Cal Invitational UC Berkeley

2019 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Canyon Crest SZ
Shera Zhong
Beckman RC
Ruby Choi
Beckman LJ
Lucy Jiwu
Harvard-Westlake GM
Gus Mingst
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Loyola LH
Lucas Hunter
Peninsula RM
Rhys Moon
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Lynbrook SM
Shreeram Modi
Golden State KR
Keshav Rastogi
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Loyola BM
Braden Masih
Presentation IC
Isha Chadalavada
Harker KS
Kelly Shen
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Milpitas SJ
Sana Jaffery
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
Bellarmine College Prep AR
Ashok Ramkumar
Marlborough CL
Cameron Lange
Brentwood DL
Dylan Liu
Copper Hills AR
Asia Rowell
Overland RC
Rhiannon Chasansky
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Magnet AN
Avery Ngo
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
St Francis AF
Annalisa Federighi
Brentwood EB
Emma Blum
Harvard-Westlake JIM
Joanna Im
Dougherty Valley AM
Anish Maram
Monta Vista AS
Aditi Singh
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Harvard-Westlake ML
Marissa Lee
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Kent Denver RC
Rory Callison
Overland ES
Elena Simpson
Harvard-Westlake MK
Matthew Ko
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
Archbishop Mitty IV
Ishir Vaidyanath
Holy Cross BZ
Blake Ziegler
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Greenhill AZ
Anais Zhang
Lincoln AW
Alex Wei
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Presentation SD
Shreya Deshpande
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Presentation NB
Niha Bozza
Lincoln NW
Natalie Wang
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Loyola BC
Benjamin Cortez
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Beckman SG
Sameer Ghai
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Northwood KK
Karthik Krishnan
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Harvard-Westlake StKo
Steven Ko
Presentation HM
Harshini Manian
Harvard-Westlake LL
Lauren LaPorta
Lynbrook AM
Ayush Mishra
Harker ALa
Alexander Lan
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Harker ASh
Ansh Sheth
Mission San Jose AB
Advika Bhike
Dougherty Valley SM
Sarim Mundres
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Interlake MW
Megan Wu
Monta Vista RJ
Rachel Jiang
Hamilton SP
Sajni Patel
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Harker RT
Rohan Thakur
Mira Loma AA
Ananyaa Arvind
Loyola CL
Connor Lindquist
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Harker SS
Sachin Shah
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Davis JR
Jackson Ridges
Santa Monica RE
Rex Evans
Brentwood RY
Ryan Younger
Northwood SA
Sasha Anand
Davis SC
Steven Clift
Marlborough JS
Julia Steinberg
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Loyola DB
Daniel Beck
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
Cherry Creek TE
Tiana Emmert
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Westlake EE
Ethan Elasky
Lynbrook YM
Yash Mishra
Canyon Crest EL
Edward Li
Archbishop Mitty LK
Lukas Krause
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Brentwood JS
Joel Stern
Cypress Bay PS
Pranav Sattaraju
Harker RM
Rahul Mulpuri
Monta Vista AAg
Arushi Agastwar
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Golden State RS
Ritvik Sriram
Marlborough GN
Grace Nelson
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Newark Science SBa
Shah Bano
Saratoga CF
Chris Feng
Davidson Academy Of Nevada RM
Rhiannon Moore
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Halstrom RA
Ronak Ahuja
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
St Francis VS
Vedikas Sridharan
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Newark Science TOg
Temitope Ogundare
Loyola RB
Ryan Beckman
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Harker AC
Akhilesh Chegu
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Oak Hill AS
Aubra Scott-Hinkle
Cypress Bay IV
Isabella Viera
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Northwood VA
Viren Abhyankar
Loyola AO
Andrew Overing
Oakwood School - North Hollywood MC
Monie Choi
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Kamiak NB
Niko Battle
Greenhill BZ
Brian Zhou
Harker SA
Selin Aras
Peninsula CY
Christine Youn
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Hamilton KM
Komal Matharu
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Presentation MS
Monica Schneck
Loyola JC
John Choi
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Kinkaid HS
Hannah Shi
Hamilton RM
Ria Manathkar
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
Mountain House AS
Aashril Shazar
Canyon Crest SN
Saanvi Nagaram
Davidson Academy Of Nevada BP
Brandon Pan
Nova 42 AY
Alvis Yang
Harvard-Westlake LH
Louis Hess
Mountain House MD
Matthew Dean
Mira Loma SM
Shree Madan
Brentwood SR
Sophie Rubin
S. Eugene H. S TH
Tiffany Huang
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
Harker KMa
Krish Maniar
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Brentwood EL
Ethan Liu
St Francis KN
Katia Nagarajan
Torrey Pines Independent JS
Jungwoo Seo
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Monta Vista VA
Varun Ayyappan
Archbishop Mitty TK
Tanish Kumar
Monta Vista RR
Rishabh Ranjan
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Archbishop Mitty JL
John Lee
Brentwood SH
Sierra Houegban
Dougherty Valley AG
Arya Goel
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Sprague LW
Lindsey Williams
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Brentwood LE
Linus Epstein
Greenhill AM
Anna Myers
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Hamilton DS
Dev Singhania
Greenhill MR
Mihir Rai
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Harker AT
Aditya Tadimeti
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Monta Vista VL
Victor Li
Dougherty Valley DS
David Si
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
Mira Loma HV
Harish Vasanth
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Loyola NT
Nicholas Tan
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Anderson SJ
Sesh Joe
Harker QC
Quentin Clark
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Cupertino HK
Haritha Kumar
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Brentwood HG
Harper Green
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Arcadia ML
Michelle Lee
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Harvard-Westlake HS
Hope Shinderman
Harker AD
Arnav Dani
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Cypress Bay ML
Matthew Leboffe
Denver East TH
Talia Hart
Northwood RD
Rutvik Deo
Cherry Creek JR
Jillian Romps
Mount Vernon JT
Jaylin Talmadge
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Arcadia JC
Jason Chan
Monta Vista RB
Rukmini Banerjee
Mission San Jose EZ
Emily Zou
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Harvard-Westlake AtMe
Athalia Meron
Harker AR
Anshul Reddy
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Canyon Crest JY
Jason Yang
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Harker AM
Akshay Manglik
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Dougherty Valley NB
Neda Bahrani
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Harvard-Westlake IM
Idalis McZeal
S. Eugene H. S HW
Helena Wehr