Cal Invitational UC Berkeley

2019 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Newark Science TOg
Temitope Ogundare
Harker RM
Rahul Mulpuri
Cypress Bay PS
Pranav Sattaraju
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Copper Hills AR
Asia Rowell
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Lynbrook SM
Shreeram Modi
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Loyola JC
John Choi
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Davis JR
Jackson Ridges
Brentwood DL
Dylan Liu
Lincoln AW
Alex Wei
Harker NL
Nika Lebedev
Lynbrook SCh
Siddharth Chattoraj
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Westlake EE
Ethan Elasky
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Northwood KK
Karthik Krishnan
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Bellarmine College Prep AR
Ashok Ramkumar
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Brentwood HG
Harper Green
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Harvard-Westlake JIM
Joanna Im
Archbishop Mitty LK
Lukas Krause
Harvard-Westlake GM
Gus Mingst
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Presentation HM
Harshini Manian
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Harker ALa
Alexander Lan
Harker AM
Akshay Manglik
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Monta Vista VA
Varun Ayyappan
Brentwood SH
Sierra Houegban
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
St Francis VS
Vedikas Sridharan
Interlake RW
Ronald Wang
Northwood SA
Sasha Anand
Canyon Crest SZ
Shera Zhong
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Lynbrook YM
Yash Mishra
Lynbrook AM
Ayush Mishra
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Santa Monica RE
Rex Evans
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Harvard-Westlake ML
Marissa Lee
Harker AD
Arnav Dani
Northwood RD
Rutvik Deo
Harker AC
Akhilesh Chegu
Mission San Jose EZ
Emily Zou
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Dougherty Valley DS
David Si
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Golden State RS
Ritvik Sriram
Harker QC
Quentin Clark
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
Holy Cross BZ
Blake Ziegler
Harker SS
Sachin Shah
Torrey Pines Independent JS
Jungwoo Seo
Presentation IC
Isha Chadalavada
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Archbishop Mitty JL
John Lee
Dougherty Valley AM
Anish Maram
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Kinkaid HS
Hannah Shi
Mira Loma AA
Ananyaa Arvind
Davis SC
Steven Clift
Lincoln NW
Natalie Wang
Mission San Jose EL
Elaine Leiyoung
Beckman RC
Ruby Choi
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Evergreen Valley YV
Yuvraj Virk
Mountain House MD
Matthew Dean
Harker ASh
Ansh Sheth
Denver East TH
Talia Hart
Overland EC
Ebony Carter
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Mission San Jose AB
Advika Bhike
Dougherty Valley SM
Sarim Mundres
Harvard-Westlake StKo
Steven Ko
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Brentwood EB
Emma Blum
Interlake MW
Megan Wu
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Arcadia ML
Michelle Lee
Harker RT
Rohan Thakur
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Lynbrook NS
Naman Singhal
Golden State KR
Keshav Rastogi
Cherry Creek TE
Tiana Emmert
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Marlborough CL
Cameron Lange
Brentwood EL
Ethan Liu
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Lynbrook NB
Nitish Bansal
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Canyon Crest EL
Edward Li
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Oakwood School - North Hollywood MC
Monie Choi
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
S. Eugene H. S TH
Tiffany Huang
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Mount Vernon JT
Jaylin Talmadge
Peninsula RM
Rhys Moon
Loyola BC
Benjamin Cortez
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
St Francis AF
Annalisa Federighi
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Marlborough JS
Julia Steinberg
Harvard-Westlake IM
Idalis McZeal
Davidson Academy Of Nevada BP
Brandon Pan
Beckman LJ
Lucy Jiwu
Hamilton RM
Ria Manathkar
St Francis KN
Katia Nagarajan
Torrey Pines Independent WP
William Phong
Loyola NT
Nicholas Tan
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Loyola AO
Andrew Overing
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Monta Vista AS
Aditi Singh
Beckman AW
April Wang
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Harvard-Westlake AK
Anika Kumar
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Harvard-Westlake AtMe
Athalia Meron
Harker AR
Anshul Reddy
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Anderson SJ
Sesh Joe
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Loyola CL
Connor Lindquist
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Oak Hill AS
Aubra Scott-Hinkle
Hamilton KM
Komal Matharu
Harker AT
Aditya Tadimeti
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Davidson Academy Of Nevada RM
Rhiannon Moore
Milpitas SJ
Sana Jaffery
Monta Vista RJ
Rachel Jiang
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Harker SA
Selin Aras
Canyon Crest JY
Jason Yang
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Saratoga CF
Chris Feng
Canyon Crest SN
Saanvi Nagaram
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
Greenhill AM
Anna Myers
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Mountain House AS
Aashril Shazar
Archbishop Mitty TK
Tanish Kumar
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harvard-Westlake LL
Lauren LaPorta
Hamilton SP
Sajni Patel
Newark Science SBa
Shah Bano
Monta Vista RR
Rishabh Ranjan
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Loyola DB
Daniel Beck
Presentation NB
Niha Bozza
Brentwood LE
Linus Epstein
Kamiak NB
Niko Battle
Kent Denver RC
Rory Callison
Cherry Creek JR
Jillian Romps
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Mira Loma HV
Harish Vasanth
Loyola RB
Ryan Beckman
Harker KS
Kelly Shen
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
S. Eugene H. S HW
Helena Wehr
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Northwood VA
Viren Abhyankar
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
Loyola LH
Lucas Hunter
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Northland Christian ABr
Austin Broussard
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Harvard-Westlake LH
Louis Hess
Archbishop Mitty IV
Ishir Vaidyanath
Cypress Bay IV
Isabella Viera
Monta Vista AA
Avishi Agastwar
Loyola BM
Braden Masih
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Harvard-Westlake SiLe
Simon Lee
Kent Denver DS
Dhruv Sharma
Hamilton DS
Dev Singhania
Brentwood JS
Joel Stern
Presentation MS
Monica Schneck
Brentwood RY
Ryan Younger
Harvard-Westlake MK
Matthew Ko
Presentation SD
Shreya Deshpande
Mira Loma SM
Shree Madan
Sprague LW
Lindsey Williams
Beckman BC
Bryan Choi
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Cypress Bay ML
Matthew Leboffe
Nova 42 AY
Alvis Yang
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Greenhill MR
Mihir Rai
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Beckman SG
Sameer Ghai
Overland ES
Elena Simpson
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Brentwood SR
Sophie Rubin
Dougherty Valley NB
Neda Bahrani
Monta Vista RB
Rukmini Banerjee
Magnet AN
Avery Ngo
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Greenhill AZ
Anais Zhang
Cupertino HK
Haritha Kumar
Dougherty Valley AG
Arya Goel
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Greenhill BZ
Brian Zhou
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Arcadia JC
Jason Chan
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Monta Vista AAg
Arushi Agastwar
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Harker KMa
Krish Maniar
Harvard-Westlake JuIm
Julia Im
S. Eugene H. S WR
Willie Race
Monta Vista VL
Victor Li
Harvard-Westlake HS
Hope Shinderman
Harker KM
Krishay Mukhija