Cal Invitational UC Berkeley

2019 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Peninsula CY
Christine Youn
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Northland Christian AB
Aaron Barcio
S. Eugene H. S WR
Willie Race
Lynbrook SCh
Siddharth Chattoraj
S. Eugene H. S TH
Tiffany Huang
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
Northwood VA
Viren Abhyankar
Bellarmine College Prep AR
Ashok Ramkumar
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Lincoln NW
Natalie Wang
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Beckman LJ
Lucy Jiwu
Lynbrook NS
Naman Singhal
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Santa Monica RE
Rex Evans
Archbishop Mitty IV
Ishir Vaidyanath
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Loyola NT
Nicholas Tan
Monta Vista VA
Varun Ayyappan
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Loyola LH
Lucas Hunter
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
Newark Science SBa
Shah Bano
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
Harker ALa
Alexander Lan
Canyon Crest JY
Jason Yang
Peninsula RM
Rhys Moon
Milpitas SJ
Sana Jaffery
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Evergreen Valley YV
Yuvraj Virk
Brentwood EL
Ethan Liu
Loyola RB
Ryan Beckman
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Harvard-Westlake IM
Idalis McZeal
Saratoga CF
Chris Feng
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Torrey Pines Independent JS
Jungwoo Seo
Loyola BM
Braden Masih
Harker ASh
Ansh Sheth
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Golden State KR
Keshav Rastogi
Beckman BC
Bryan Choi
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Cypress Bay IV
Isabella Viera
Dougherty Valley SM
Sarim Mundres
Harvard-Westlake LL
Lauren LaPorta
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Harker NL
Nika Lebedev
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Interlake RW
Ronald Wang
Kent Denver DS
Dhruv Sharma
S. Eugene H. S HW
Helena Wehr
Lynbrook YM
Yash Mishra
Harker KS
Kelly Shen
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Brentwood DL
Dylan Liu
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Harvard-Westlake HS
Hope Shinderman
Harker AM
Akshay Manglik
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Archbishop Mitty TK
Tanish Kumar
Magnet AN
Avery Ngo
Monta Vista RR
Rishabh Ranjan
Harker RM
Rahul Mulpuri
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Interlake MW
Megan Wu
Harvard-Westlake JIM
Joanna Im
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Harker AR
Anshul Reddy
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Mira Loma AA
Ananyaa Arvind
Harker RT
Rohan Thakur
Cypress Bay ML
Matthew Leboffe
Hamilton SP
Sajni Patel
Davidson Academy Of Nevada BP
Brandon Pan
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Harvard-Westlake StKo
Steven Ko
Davidson Academy Of Nevada RM
Rhiannon Moore
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
Newark Science TOg
Temitope Ogundare
Harvard-Westlake MK
Matthew Ko
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Canyon Crest EL
Edward Li
Harker KM
Krishay Mukhija
Dougherty Valley SP
Shray Patel
St Francis KN
Katia Nagarajan
Cherry Creek JR
Jillian Romps
Denver East TH
Talia Hart
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Monta Vista RB
Rukmini Banerjee
Harvard-Westlake AtMe
Athalia Meron
Hamilton RM
Ria Manathkar
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Lynbrook AM
Ayush Mishra
Mission San Jose AB
Advika Bhike
Lynbrook SM
Shreeram Modi
Canyon Crest SN
Saanvi Nagaram
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Cypress Bay PS
Pranav Sattaraju
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Dougherty Valley AM
Anish Maram
Marlborough JS
Julia Steinberg
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Northwood SA
Sasha Anand
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Overland RC
Rhiannon Chasansky
Presentation HM
Harshini Manian
St Francis AF
Annalisa Federighi
Archbishop Mitty JL
John Lee
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Loyola BC
Benjamin Cortez
Greenhill MR
Mihir Rai
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Monta Vista VL
Victor Li
Presentation NB
Niha Bozza
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Mira Loma SM
Shree Madan
Kinkaid HS
Hannah Shi
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
Sprague LW
Lindsey Williams
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Beckman RC
Ruby Choi
Mountain House MD
Matthew Dean
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Oakwood School - North Hollywood MC
Monie Choi
Harker AC
Akhilesh Chegu
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Monta Vista AA
Avishi Agastwar
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Monta Vista RJ
Rachel Jiang
Harvard-Westlake LH
Louis Hess
Monta Vista AS
Aditi Singh
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Hamilton AM
Aatmik Mallya
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Presentation MS
Monica Schneck
Greenhill AM
Anna Myers
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Harker KMa
Krish Maniar
Davis Senior ET
Elise Turkovich
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Mira Loma HV
Harish Vasanth
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Archbishop Mitty LK
Lukas Krause
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Davis SC
Steven Clift
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Westlake EE
Ethan Elasky
Canyon Crest SZ
Shera Zhong
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Brentwood JS
Joel Stern
Brentwood SR
Sophie Rubin
Arcadia JC
Jason Chan
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Beckman AW
April Wang
Loyola CL
Connor Lindquist
Anderson SJ
Sesh Joe
Dougherty Valley DS
David Si
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Cupertino HK
Haritha Kumar
Kamiak NB
Niko Battle
Arcadia ML
Michelle Lee
Harker SS
Sachin Shah
Harvard-Westlake SiLe
Simon Lee
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Golden State RS
Ritvik Sriram
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Holy Cross BZ
Blake Ziegler
Brentwood EB
Emma Blum
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harvard-Westlake ML
Marissa Lee
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Copper Hills AR
Asia Rowell
Harvard-Westlake JuIm
Julia Im
Cherry Creek TE
Tiana Emmert
Harker QC
Quentin Clark
Harvard-Westlake GM
Gus Mingst
Overland ES
Elena Simpson
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Presentation IC
Isha Chadalavada
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Loyola AO
Andrew Overing
Nova 42 AY
Alvis Yang
Marlborough GN
Grace Nelson
Hamilton KM
Komal Matharu
Northwood RD
Rutvik Deo
St Francis VS
Vedikas Sridharan
Harvard-Westlake AK
Anika Kumar
Hamilton DS
Dev Singhania
Loyola DB
Daniel Beck
Mission San Jose EL
Elaine Leiyoung
Brentwood HG
Harper Green
Presentation SD
Shreya Deshpande
Mission San Jose EZ
Emily Zou
Northwood KK
Karthik Krishnan
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Marlborough CL
Cameron Lange
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harker AD
Arnav Dani
Davis JR
Jackson Ridges
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Oak Hill AS
Aubra Scott-Hinkle
Harker AT
Aditya Tadimeti
Dougherty Valley AG
Arya Goel
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Loyola JC
John Choi
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Brentwood LE
Linus Epstein
Greenhill BZ
Brian Zhou
Torrey Pines Independent WP
William Phong
Mountain House AS
Aashril Shazar
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Dougherty Valley NB
Neda Bahrani
Brentwood SH
Sierra Houegban
Greenhill AZ
Anais Zhang
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Monta Vista AAg
Arushi Agastwar
Lincoln AW
Alex Wei
Overland EC
Ebony Carter
Beckman SG
Sameer Ghai
Kent Denver RC
Rory Callison
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda