Cal Invitational UC Berkeley

2019 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Lynbrook NB
Nitish Bansal
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Nova 42 AY
Alvis Yang
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Monta Vista AAg
Arushi Agastwar
Marlborough GN
Grace Nelson
Mountain House AS
Aashril Shazar
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Harvard-Westlake GM
Gus Mingst
Dougherty Valley AG
Arya Goel
Loyola RB
Ryan Beckman
Loyola NT
Nicholas Tan
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Anderson SJ
Sesh Joe
Harvard-Westlake ML
Marissa Lee
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
St Francis VS
Vedikas Sridharan
Harker NL
Nika Lebedev
Peninsula RM
Rhys Moon
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Harker AD
Arnav Dani
Torrey Pines Independent WP
William Phong
Archbishop Mitty LK
Lukas Krause
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Monta Vista RR
Rishabh Ranjan
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
Mount Vernon JT
Jaylin Talmadge
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Presentation SD
Shreya Deshpande
Loyola AO
Andrew Overing
Marlborough CL
Cameron Lange
Lynbrook KA
Krishna Ajjarapu
Overland EC
Ebony Carter
Harker SA
Selin Aras
Mission San Jose EL
Elaine Leiyoung
Presentation IC
Isha Chadalavada
Harker ALa
Alexander Lan
Brentwood JS
Joel Stern
Kent Denver RC
Rory Callison
Lincoln AW
Alex Wei
Cypress Bay IV
Isabella Viera
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Overland RC
Rhiannon Chasansky
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
Harker KS
Kelly Shen
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Archbishop Mitty IV
Ishir Vaidyanath
Beckman BC
Bryan Choi
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Monta Vista VA
Varun Ayyappan
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Brentwood DL
Dylan Liu
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
S. Eugene H. S HW
Helena Wehr
Canyon Crest JY
Jason Yang
Northwood VA
Viren Abhyankar
Beckman AW
April Wang
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Dougherty Valley SM
Sarim Mundres
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Brentwood LE
Linus Epstein
Davis JS
Jake Sims
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Denver East TH
Talia Hart
Kamiak NB
Niko Battle
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Interlake RW
Ronald Wang
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Harvard-Westlake IM
Idalis McZeal
Canyon Crest SZ
Shera Zhong
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Torrey Pines Independent JS
Jungwoo Seo
Loyola DB
Daniel Beck
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Dougherty Valley NB
Neda Bahrani
Presentation HM
Harshini Manian
Peninsula CY
Christine Youn
Loyola JC
John Choi
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Harvard-Westlake HS
Hope Shinderman
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Magnet AN
Avery Ngo
Oak Hill AS
Aubra Scott-Hinkle
S. Eugene H. S WR
Willie Race
Oakwood School - North Hollywood MC
Monie Choi
Harvard-Westlake JIM
Joanna Im
Santa Monica RE
Rex Evans
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
Harker RM
Rahul Mulpuri
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Harvard-Westlake StKo
Steven Ko
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Davis JR
Jackson Ridges
Lynbrook NS
Naman Singhal
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Loyola CL
Connor Lindquist
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Loyola LH
Lucas Hunter
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Monta Vista RJ
Rachel Jiang
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Mission San Jose EZ
Emily Zou
St Francis KN
Katia Nagarajan
Cherry Creek JR
Jillian Romps
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Harker KM
Krishay Mukhija
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Monta Vista RB
Rukmini Banerjee
Beckman LJ
Lucy Jiwu
Cherry Creek TE
Tiana Emmert
Canyon Crest EL
Edward Li
Newark Science TOg
Temitope Ogundare
Lynbrook YM
Yash Mishra
Harker AR
Anshul Reddy
Loyola BC
Benjamin Cortez
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Golden State RS
Ritvik Sriram
Kent Denver DS
Dhruv Sharma
Harker RT
Rohan Thakur
Arcadia JC
Jason Chan
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Marlborough JS
Julia Steinberg
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Monta Vista AS
Aditi Singh
Hamilton SP
Sajni Patel
Brentwood SH
Sierra Houegban
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Lynbrook SR
Sidhant Rajadnya
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Interlake MW
Megan Wu
Monta Vista VL
Victor Li
Harvard-Westlake MK
Matthew Ko
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Mira Loma SM
Shree Madan
Harker ASh
Ansh Sheth
Lincoln NW
Natalie Wang
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Mission San Jose KG
Katherine Guo
S. Eugene H. S TH
Tiffany Huang
Brentwood EB
Emma Blum
Hamilton KM
Komal Matharu
Canyon Crest SN
Saanvi Nagaram
Evergreen Valley YV
Yuvraj Virk
Davidson Academy Of Nevada BP
Brandon Pan
Golden State KR
Keshav Rastogi
Cypress Bay ML
Matthew Leboffe
Lynbrook AM
Ayush Mishra
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Hamilton RM
Ria Manathkar
Harker QC
Quentin Clark
Lynbrook SM
Shreeram Modi
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Presentation MS
Monica Schneck
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Archbishop Mitty JL
John Lee
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Davidson Academy Of Nevada RM
Rhiannon Moore
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Archbishop Mitty TK
Tanish Kumar
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Northwood KK
Karthik Krishnan
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Greenhill MR
Mihir Rai
Cypress Bay PS
Pranav Sattaraju
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Holy Cross BZ
Blake Ziegler
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Saratoga CF
Chris Feng
St Francis AF
Annalisa Federighi
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Dougherty Valley AM
Anish Maram
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
Bellarmine College Prep AR
Ashok Ramkumar
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Loyola BM
Braden Masih
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Northwood RD
Rutvik Deo
Harvard-Westlake LH
Louis Hess
Beckman KM
Kenichi Matsuo
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Greenhill AM
Anna Myers
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Harvard-Westlake SiLe
Simon Lee
Winston Churchill SM
Sophia Mora
Beckman RC
Ruby Choi
Brentwood EL
Ethan Liu
Monta Vista AA
Avishi Agastwar
Lynbrook SCh
Siddharth Chattoraj
Sprague LW
Lindsey Williams
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Harker AT
Aditya Tadimeti
Harvard-Westlake AK
Anika Kumar
Hamilton DS
Dev Singhania
Mission San Jose AB
Advika Bhike
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Harvard-Westlake AtMe
Athalia Meron
Kinkaid HS
Hannah Shi
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
Brentwood SR
Sophie Rubin
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Brentwood RY
Ryan Younger
Mira Loma HV
Harish Vasanth
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Newark Science SBa
Shah Bano
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Harker KMa
Krish Maniar
Milpitas SJ
Sana Jaffery
Harvard-Westlake LL
Lauren LaPorta
Harker AM
Akshay Manglik
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Beckman SG
Sameer Ghai
Copper Hills AR
Asia Rowell
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Harker AC
Akhilesh Chegu
Brentwood HG
Harper Green
Greenhill BZ
Brian Zhou
Mira Loma AA
Ananyaa Arvind
Greenhill AZ
Anais Zhang
Harvard-Westlake JuIm
Julia Im
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Northwood SA
Sasha Anand
Cupertino HK
Haritha Kumar
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Arcadia ML
Michelle Lee
Harker SS
Sachin Shah
Dougherty Valley DS
David Si
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Davis SC
Steven Clift
Overland ES
Elena Simpson
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Presentation NB
Niha Bozza
Westlake EE
Ethan Elasky
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Lynbrook KD
Keshav Dandu