Cal Invitational UC Berkeley

2019 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Davis JR
Jackson Ridges
Harker AT
Aditya Tadimeti
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Harvard-Westlake GM
Gus Mingst
Loyola LH
Lucas Hunter
Greenhill AM
Anna Myers
Northwood KK
Karthik Krishnan
Kinkaid HS
Hannah Shi
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Newark Science SBa
Shah Bano
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Westlake EE
Ethan Elasky
Holy Cross BZ
Blake Ziegler
Peninsula CY
Christine Youn
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Monta Vista RB
Rukmini Banerjee
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Marlborough GN
Grace Nelson
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Loyola RB
Ryan Beckman
Greenhill MR
Mihir Rai
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Golden State KR
Keshav Rastogi
Loyola JC
John Choi
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Loyola BC
Benjamin Cortez
Loyola DB
Daniel Beck
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Brentwood RY
Ryan Younger
Cypress Bay ML
Matthew Leboffe
Northwood RD
Rutvik Deo
Harker KM
Krishay Mukhija
Peninsula AR
Anish Ramireddy
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Beckman RC
Ruby Choi
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Harker AD
Arnav Dani
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
Lynbrook NS
Naman Singhal
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Harker KMa
Krish Maniar
Mission San Jose EL
Elaine Leiyoung
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Brentwood LE
Linus Epstein
S. Eugene H. S LR
Luzia Rode
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Lynbrook SM
Shreeram Modi
Anderson SJ
Sesh Joe
Cypress Bay IM
Isabella Mason
S. Eugene H. S HW
Helena Wehr
Lynbrook SCh
Siddharth Chattoraj
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
Lynbrook NB
Nitish Bansal
Torrey Pines Independent WP
William Phong
Overland ES
Elena Simpson
Harvard-Westlake AtMe
Athalia Meron
Saratoga CF
Chris Feng
Harker AM
Akshay Manglik
Greenhill BZ
Brian Zhou
Hamilton DS
Dev Singhania
S. Eugene H. S WR
Willie Race
Harker AC
Akhilesh Chegu
Brentwood HG
Harper Green
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Harvard-Westlake NR
Nathan Russell
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Presentation NB
Niha Bozza
Santa Monica RE
Rex Evans
Marlborough JS
Julia Steinberg
Brentwood SR
Sophie Rubin
Golden State RS
Ritvik Sriram
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
Northwood SA
Sasha Anand
Oakwood School - North Hollywood MC
Monie Choi
Harker SA
Selin Aras
Loyola BM
Braden Masih
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Lincoln AW
Alex Wei
Brentwood EB
Emma Blum
Archbishop Mitty JL
John Lee
Overland EC
Ebony Carter
Canyon Crest EL
Edward Li
Beckman AW
April Wang
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Dougherty Valley NB
Neda Bahrani
Cypress Bay PS
Pranav Sattaraju
Harker NL
Nika Lebedev
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Harvard-Westlake LL
Lauren LaPorta
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Davis SC
Steven Clift
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Dougherty Valley AP
Aayush Patel
Dougherty Valley SM
Sarim Mundres
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
Mira Loma SM
Shree Madan
Evergreen Valley YV
Yuvraj Virk
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Harker QC
Quentin Clark
Loyola NT
Nicholas Tan
Cherry Creek TE
Tiana Emmert
Marlborough CL
Cameron Lange
Hamilton SP
Sajni Patel
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Harvard-Westlake JuIm
Julia Im
Harvard-Westlake AK
Anika Kumar
Presentation MS
Monica Schneck
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Monta Vista RJ
Rachel Jiang
Presentation SD
Shreya Deshpande
St Francis AF
Annalisa Federighi
Davidson Academy Of Nevada RM
Rhiannon Moore
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Cherry Creek JR
Jillian Romps
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Harker RM
Rahul Mulpuri
Brentwood JS
Joel Stern
Beckman BC
Bryan Choi
Harker ASh
Ansh Sheth
Loyola AO
Andrew Overing
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Harvard-Westlake LH
Louis Hess
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Brentwood SH
Sierra Houegban
Kamiak NB
Niko Battle
Copper Hills AR
Asia Rowell
Canyon Crest SN
Saanvi Nagaram
Denver East TH
Talia Hart
Magnet AN
Avery Ngo
Monta Vista VL
Victor Li
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
St Francis VS
Vedikas Sridharan
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Harker RT
Rohan Thakur
Cupertino HK
Haritha Kumar
Canyon Crest SZ
Shera Zhong
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Dougherty Valley AM
Anish Maram
Mount Vernon JT
Jaylin Talmadge
Davidson Academy Of Nevada BP
Brandon Pan
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Archbishop Mitty IV
Ishir Vaidyanath
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Interlake MW
Megan Wu
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Lynbrook SR
Sidhant Rajadnya
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Monta Vista AAg
Arushi Agastwar
St Francis KN
Katia Nagarajan
Interlake RW
Ronald Wang
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Northwood VA
Viren Abhyankar
S. Eugene H. S TH
Tiffany Huang
Brentwood DL
Dylan Liu
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Harker AR
Anshul Reddy
Archbishop Mitty LK
Lukas Krause
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
Harvard-Westlake MK
Matthew Ko
Newark Science TOg
Temitope Ogundare
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Torrey Pines Independent JS
Jungwoo Seo
Oak Hill AS
Aubra Scott-Hinkle
Kent Denver DS
Dhruv Sharma
Arcadia ML
Michelle Lee
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Peninsula RM
Rhys Moon
Harvard-Westlake JIM
Joanna Im
Sprague LW
Lindsey Williams
Lincoln NW
Natalie Wang
Cypress Bay IV
Isabella Viera
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Mission San Jose AB
Advika Bhike
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Brentwood EL
Ethan Liu
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Davis JS
Jake Sims
Mountain House MD
Matthew Dean
Overland RC
Rhiannon Chasansky
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Canyon Crest JY
Jason Yang
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Monta Vista AS
Aditi Singh
Winston Churchill SM
Sophia Mora
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harvard-Westlake IM
Idalis McZeal
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
Monta Vista VA
Varun Ayyappan
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Harvard-Westlake SiLe
Simon Lee
Cypress Woods MT
Maya Trivedi
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Presentation IC
Isha Chadalavada
Loyola CL
Connor Lindquist
Beckman LJ
Lucy Jiwu
Dougherty Valley AG
Arya Goel
Presentation HM
Harshini Manian
Hamilton NK
Nivea Krishnan
Harvard-Westlake StKo
Steven Ko
Archbishop Mitty TK
Tanish Kumar
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Mountain House AS
Aashril Shazar
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Dougherty Valley DS
David Si
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
Milpitas SJ
Sana Jaffery
Monta Vista AA
Avishi Agastwar
Mira Loma HV
Harish Vasanth
Harvard-Westlake ML
Marissa Lee
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Beckman SG
Sameer Ghai
Harker SS
Sachin Shah
Bellarmine College Prep AR
Ashok Ramkumar
Kent Denver RC
Rory Callison
Hamilton RM
Ria Manathkar
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Arcadia JC
Jason Chan
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Mira Loma AA
Ananyaa Arvind
Nova 42 AY
Alvis Yang
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Harker ALa
Alexander Lan
Monta Vista RR
Rishabh Ranjan
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Greenhill AZ
Anais Zhang
Harvard-Westlake HS
Hope Shinderman
Harker KS
Kelly Shen