Cal Invitational UC Berkeley

2019 — Berkeley, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win
Denver East OD
Owen Dehmler-Buckley
Loyola CL
Connor Lindquist
Mount Vernon JT
Jaylin Talmadge
Canyon Crest JS
Jacob Spiegelman
Lynbrook SCh
Siddharth Chattoraj
Brentwood HG
Harper Green
Harker AM
Akshay Manglik
Dougherty Valley SM
Sarim Mundres
Archbishop Mitty IV
Ishir Vaidyanath
Harvard-Westlake CC
Claire Conner
Harvard-Westlake StKo
Steven Ko
Harker AR
Anshul Reddy
Sprague LW
Lindsey Williams
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
S. Eugene H. S WR
Willie Race
Harker RM
Rahul Mulpuri
Santa Monica RE
Rex Evans
Hamilton DS
Dev Singhania
Harvard-Westlake JZ
Joie Zhang
Monta Vista VL
Victor Li
Lynbrook SC
Shreya Chilukuri
Presentation MS
Monica Schneck
St Francis AF
Annalisa Federighi
Lynbrook SM
Shreeram Modi
Harker ASh
Ansh Sheth
Northwood SA
Sasha Anand
Newark Science SBa
Shah Bano
Davis JR
Jackson Ridges
Harvard-Westlake JIM
Joanna Im
Presentation IC
Isha Chadalavada
Mountain House AS
Aashril Shazar
Copper Hills AR
Asia Rowell
Hamilton RM
Ria Manathkar
Harker AD
Arnav Dani
Lincoln NW
Natalie Wang
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Harvard-Westlake IM
Idalis McZeal
Mission San Jose MS
Meera Sehgal
Notre Dame AB
Arushi Bansal
Greenhill MR
Mihir Rai
Oakwood School - North Hollywood SM
Sarah Mostow
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
Harvard-Westlake LH
Louis Hess
Canyon Crest JY
Jason Yang
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Saratoga CF
Chris Feng
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
St Francis DJ
Deepankar Joshi
S. Eugene H. S HW
Helena Wehr
Beckman LJ
Lucy Jiwu
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Cherry Creek TE
Tiana Emmert
Winston Churchill MD
Maggie Davis
Cypress Bay IM
Isabella Mason
Magnet AN
Avery Ngo
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Golden State KR
Keshav Rastogi
Cypress Bay NB
Nicole Buckley
Loyola BM
Braden Masih
Nova 42 AY
Alvis Yang
Harvard-Westlake BW
Ben Weinberg
Marlborough ST
SarahMae Tuohy
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Monta Vista AS
Aditi Singh
St Francis AN
Anirudh Natarajan
Northwood RD
Rutvik Deo
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Presentation SD
Shreya Deshpande
Dougherty Valley NB
Neda Bahrani
Harker QC
Quentin Clark
Chatfield Senior KM
Kate Marin
Cypress Bay GB
Garrett Bishop
Arcadia JC
Jason Chan
Northland Christian JQ
Jack Quisenberry
Brentwood JS
Joel Stern
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Canyon Crest BP
Ben Peng
Harker NL
Nika Lebedev
Harvard-Westlake GZ
George Zhang
Mission San Jose EL
Elaine Leiyoung
Dougherty Valley JL
Justin Lee
Brentwood DL
Dylan Liu
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Northland Christian AB
Aaron Barcio
Archbishop Mitty JL
John Lee
Anderson MR
Malik Rawashdeh
Cupertino HK
Haritha Kumar
Dougherty Valley AGa
Arjun Garg
Katy Taylor AP
Ann Popovici
Harker RT
Rohan Thakur
Mira Loma HV
Harish Vasanth
Lynbrook AD
Arnav Dixit
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Dougherty Valley AM
Anish Maram
Loyola LH
Lucas Hunter
Archbishop Mitty JP
Joanne Park
Peninsula RM
Rhys Moon
Marlborough CL
Cameron Lange
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Monta Vista VA
Varun Ayyappan
Harvard-Westlake SiLe
Simon Lee
Marlborough JS
Julia Steinberg
Harvard-Westlake GM
Gus Mingst
Cherry Creek JR
Jillian Romps
Lynbrook YM
Yash Mishra
Harker SA
Selin Aras
Brentwood EB
Emma Blum
Cypress Woods AK
Allison Kerstein
Northwood VA
Viren Abhyankar
Loyola JC
John Choi
Greenhill BZ
Brian Zhou
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Overland EC
Ebony Carter
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
Overland ES
Elena Simpson
Lincoln AW
Alex Wei
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Harvard-Westlake OF
Olivia Feldman
Cypress Bay ML
Matthew Leboffe
Anderson AR
Aseel Rawashdeh
Davidson Academy Of Nevada BP
Brandon Pan
Cypress Bay PS
Pranav Sattaraju
Winston Churchill SM
Sophia Mora
Beckman BC
Bryan Choi
Interlake MW
Megan Wu
Presentation HM
Harshini Manian
Kamiak NB
Niko Battle
Greenhill AZ
Anais Zhang
Harvard-Westlake AK
Anika Kumar
Hamilton SP
Sajni Patel
Greenhill AM
Anna Myers
Harvard-Westlake MK
Matthew Ko
Brentwood SR
Sophie Rubin
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Brentwood EL
Ethan Liu
Loyola BC
Benjamin Cortez
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Harker SS
Sachin Shah
Monta Vista RJ
Rachel Jiang
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Bellarmine College Prep AP
Ashwin Pillai
Loyola AO
Andrew Overing
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Archbishop Mitty LK
Lukas Krause
S. Eugene H. S WK
Wiley Kohler
Davis SC
Steven Clift
Beckman SG
Sameer Ghai
Northland Christian ABr
Austin Broussard
Episcopal School of Dallas ZH
Zan Haq
Monta Vista RB
Rukmini Banerjee
Kent Denver DS
Dhruv Sharma
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Brentwood RY
Ryan Younger
Anderson SJ
Sesh Joe
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Kinkaid HS
Hannah Shi
Canyon Crest EL
Edward Li
Westlake EE
Ethan Elasky
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Newark Science TOg
Temitope Ogundare
Harker KS
Kelly Shen
Cypress Bay HL
Haziq Latif-Jangda
Hamilton KM
Komal Matharu
Beckman RC
Ruby Choi
Saratoga UK
Ujjwal Krishnamurthi
Winston Churchill JE
Jackson Economou
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Lynbrook SR
Sidhant Rajadnya
Lynbrook NS
Naman Singhal
Bellarmine College Prep AR
Ashok Ramkumar
Oak Hill AS
Aubra Scott-Hinkle
Oak Hall KZ
Kumail Zaidi
Cypress Bay IV
Isabella Viera
Archbishop Mitty TK
Tanish Kumar
Harvard-Westlake AtMe
Athalia Meron
Dougherty Valley VB
Vikram Balasubramanian
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Canyon Crest CW
Catherine Wang
Davidson Academy Of Nevada RM
Rhiannon Moore
Loyola NT
Nicholas Tan
S. Eugene H. S DS
Dover Sikes
Loyola RB
Ryan Beckman
Harvard-Westlake AL
Allie Landecker
Cypress Woods YW
Yohan Wang
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Lynbrook KD
Keshav Dandu
Overland RC
Rhiannon Chasansky
Evergreen Valley YV
Yuvraj Virk
Dougherty Valley DS
David Si
Harvard-Westlake JuIm
Julia Im
Cypress Woods AZ
Angela Zhong
Brentwood SH
Sierra Houegban
Harvard-Westlake AD
Ari Davidson
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Dougherty Valley SK
Shravan Konduru
Denver East TH
Talia Hart
Peninsula CY
Christine Youn
Harvard-Westlake LL
Lauren LaPorta
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Bellarmine College Prep SM
Shoban Mangla
Cypress Woods FP
Fiorella Pulido
Los Altos PD
Parth Dhanotra
Canyon Crest SX
Samuel Xiong
Milpitas SJ
Sana Jaffery
Canyon Crest SZ
Shera Zhong
Peninsula JN
Jacob Namgung
Harker ALa
Alexander Lan
Monta Vista RR
Rishabh Ranjan
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
Mission San Jose EZ
Emily Zou
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Harker KMa
Krish Maniar
Brentwood LE
Linus Epstein
Holy Cross BZ
Blake Ziegler
Canyon Crest SN
Saanvi Nagaram
Mission San Jose AB
Advika Bhike
Interlake RW
Ronald Wang
S. Eugene H. S TH
Tiffany Huang
Harvard-Westlake HS
Hope Shinderman
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Mira Loma SM
Shree Madan
Marlborough GN
Grace Nelson
Torrey Pines Independent JS
Jungwoo Seo
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Brentwood DW
Daniella Wilson
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Beckman AW
April Wang
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Harker AT
Aditya Tadimeti
St Francis KN
Katia Nagarajan
Oakwood School - North Hollywood WA
Wyatt Alpert
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Lynbrook AR
Achintya Rajan
Mountain House MD
Matthew Dean
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Presentation NB
Niha Bozza
Lynbrook NB
Nitish Bansal
Harker AC
Akhilesh Chegu
Loyola DB
Daniel Beck
Lynbrook AM
Ayush Mishra
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Northwood KK
Karthik Krishnan
Dougherty Valley AG
Arya Goel
St Francis VS
Vedikas Sridharan
Davis JS
Jake Sims
Kent Denver RC
Rory Callison
Hamilton NK
Nivea Krishnan