Loyola Invitational

2018 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
San Marino MM
Mark MacDermott
La Reina EM
Emma Martin
28.3 MacDermott 28.5 Martin
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Arcadia JC
Jason Chan
29.5 Mizrahi 29.2 Chan
Brentwood LE
Linus Epstein
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
27.5 Epstein 29.6 Nayar
Hamilton Independent NK
Nivea Krishnan
Interlake MW
Megan Wu
27.8 Krishnan 28 Wu
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
27.8 Pearce 28.3 Davis
Northwood KK
Karthik Krishnan
Brentwood DW
Daniella Wilson
29.3 Krishnan 29.5 Wilson
Cupertino HK
Haritha Kumar
Brentwood SHo
Sierra Houegban
29 Kumar 28.3 Houegban
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Marlborough CL
Cameron Lange
29.2 Paul 28.5 Lange
Northwood GA
Garrett Arnold
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
28.5 Arnold 28.8 Conrad-Mogin
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
Torrey Pines JS
Jungwoo Seo
27.8 Yang 27.7 Seo
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Portola HS Independent AN
Avery Ngo
27.8 Jeong 27.9 Ngo
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
27.8 Arnold 29.4 Karavadi
Northwood VA
Viren Abhyankar
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
29.7 Abhyankar 29 Klink
Eastside DH
Daniel Hu
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
26 Hu 28 Gogineni
Arcadia NS
Nelly Segimoto
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
28.8 Segimoto 29 Chakladar
Dougherty Valley DS
David Si
Hamilton Independent AM
Aatmik Mallya
29.4 Si 29.2 Mallya
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
27.6 Davis 27.5 Abhyankar
Sage Independent AA
Ali Ansari
Northwood DL
Daniel Luo
28.3 Ansari 29.9 Luo
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Dougherty Valley SP
Shray Patel
29 Raphaelson 28.8 Patel
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
San Marino VL
Vincent Liu
28.5 Dubey 28.2 Liu
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
Marlborough EY
Emma Yanai
28 Wang 27.8 Yanai
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Mountain View VP
Varun Paranjpe
29.5 Danielpour 29.6 Paranjpe
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Canyon Crest Independent EL
Edward Li
28 Turkovich 28.4 Li
Los Osos Independent RN
Ron Nath
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
27.5 Nath 29.3 Kumaravel
San Marino JJ
Justin Jang
Westlake EE
Ethan Elasky
27 Jang 28.7 Elasky
Palo Alto HS Independent EH
Ethan Hwang
Eastside AX
Aaron Xie
27.3 Hwang 26 Xie
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
Sierra Canyon AR
Abdullah Rafique
28.9 Nguyen 27.9 Rafique
La Reina TH
Tori Hoge
Northwood SA
Sasha Anand
27.6 Hoge 28.6 Anand
Marlborough LD
Lydia Dimsu
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
28.1 Dimsu 27.9 Singh
Arizona College Prep - Erie Campus PA
Parsa Amini
Archer School for Girls JT
Jessica Tuchin
26.8 Amini 26.6 Tuchin
Arcadia EL
Evelyn Lo
Brentwood HG
Harper Green
28.8 Lo 29.4 Green
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
29 Spiegelman 29.3 Chaudhary
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
28.3 Narasimhan 28 Bille
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Stanford OHS Independent AT
Asher Towner
29.4 Mork 29.5 Towner
Marlborough GN
Grace Nelson
Immaculate Heart FP
Felicity Park
28 Nelson 28.1 Park
Brentwood RY
Ryan Younger
Halstrom RA
Ronak Ahuja
29 Younger 29.2 Ahuja
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
27.5 Xiong 28.7 Paul
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Marlborough JS
Julia Steinberg
28.8 Sun 29 Steinberg
Brentwood EB
Emma Blum
Lake Travis (Independent) BL
Beckett Larcher
28.8 Blum 29 Larcher
Sprague LW
Lindsey Williams
San Marino JC
Jacob Chon
28 Williams 27 Chon
Brentwood DL
Dylan Liu
Northwood AD
Andrew Do
28.4 Liu 28.3 Do
La Reina KB
Kate Burgee
Dougherty Valley TS
Tristan Shaughnessy
27.6 Burgee 29.3 Shaughnessy
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Los Altos JH
Josh Hejna
28.9 Berlin 29.1 Hejna
Kamiak NB
Niko Battle
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
29.2 Battle 29.1 Gong
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
28.7 Rao 28.4 Garg
Arcadia ML
Michelle Lee
West Tech AW
Alexander Wong
27.5 Lee 27.4 Wong