Loyola Invitational

2018 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Los Altos JH
Josh Hejna
Marlborough SD
Sophia Danielpour
29 Hejna 28.8 Danielpour
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
27.9 Chakladar 28 Spiegelman
Lake Travis (Independent) BL
Beckett Larcher
Arcadia EL
Evelyn Lo
28.7 Larcher 28.4 Lo
Torrey Pines JS
Jungwoo Seo
Sage Independent AA
Ali Ansari
28 Seo 28.3 Ansari
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
Davis Senior ET
Elise Turkovich
28.8 Bille 28.9 Turkovich
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
29.3 Klink 29.5 Dubey
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
Cupertino HK
Haritha Kumar
29 Gong 28.9 Kumar
San Marino VL
Vincent Liu
Brentwood KR
Katie Raphaelson
29.8 Liu 29 Raphaelson
Brentwood DW
Daniella Wilson
Dougherty Valley DS
David Si
28.6 Wilson 29.3 Si
Northwood AD
Andrew Do
San Marino JJ
Justin Jang
28.1 Do 28.3 Jang
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
San Marino MM
Mark MacDermott
27.8 Singh 27.5 MacDermott
La Reina EM
Emma Martin
Los Altos AE
Alexander Eckinger
27.9 Martin 28.7 Eckinger
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Arcadia JC
Jason Chan
29.4 Ahuja 29.5 Chan
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Los Osos Independent RN
Ron Nath
27.7 Park 27.8 Nath
Hamilton Independent AM
Aatmik Mallya
Dougherty Valley AS
Albert Sun
29.5 Mallya 29.3 Sun
Torrey Pines JC
Joshua Chung
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
28 Chung 28.2 Xiong
Interlake MW
Megan Wu
Brentwood EB
Emma Blum
29.1 Wu 29.2 Blum
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Brentwood DL
Dylan Liu
28.2 Abhyankar 29 Liu
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
Sprague LW
Lindsey Williams
29.2 Garg 29.1 Williams
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
29.1 Paul 29 Yang
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Arcadia NS
Nelly Segimoto
28.5 Paranjpe 27.4 Segimoto
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
29 Conrad-Mogin 29.2 Mork
Portola HS Independent AN
Avery Ngo
La Reina TH
Tori Hoge
27.8 Ngo 28.7 Hoge
Brentwood HG
Harper Green
Marlborough GN
Grace Nelson
28.6 Green 28 Nelson
West Tech AW
Alexander Wong
Palo Alto HS Independent EH
Ethan Hwang
28.1 Wong 27.9 Hwang
Marlborough CL
Cameron Lange
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
28.8 Lange 28.6 Wang
Canyon Crest Independent EL
Edward Li
Brentwood RY
Ryan Younger
29.1 Li 29.7 Younger
Archer School for Girls ED
Eva Dembo
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Dembo Jeong
Stanford OHS Independent AT
Asher Towner
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
29.6 Towner 29.5 Paul
Sierra Canyon AR
Abdullah Rafique
Arcadia ML
Michelle Lee
27.8 Rafique 28 Lee
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
29 Kumaravel 29.1 Mizrahi
Marlborough JS
Julia Steinberg
Brentwood LE
Linus Epstein
28.1 Steinberg 28.2 Epstein
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Northwood KK
Karthik Krishnan
29.1 Karavadi 29 Krishnan
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
28.1 Patel 28 Nguyen
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
28 Gogineni 29.2 Narasimhan
Marlborough EY
Emma Yanai
La Reina KB
Kate Burgee
28.1 Yanai 28 Burgee
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Kamiak NB
Niko Battle
28.8 Chaudhary 29 Battle
Archer School for Girls JT
Jessica Tuchin
Northwood GA
Garrett Arnold
27.5 Tuchin 29.5 Arnold
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
Hamilton Independent NK
Nivea Krishnan
28 Davis 28.2 Krishnan
Northwood DL
Daniel Luo
Pinnacle KA
Kristen Arnold
29.1 Luo 28.9 Arnold
Brentwood SHo
Sierra Houegban
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
27.1 Houegban 26.9 Davis
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
29.5 Nayar 28.9 Rao
Dougherty Valley TS
Tristan Shaughnessy
Marlborough LD
Lydia Dimsu
29.3 Shaughnessy 28.8 Dimsu
Westlake EE
Ethan Elasky
Northwood VA
Viren Abhyankar
29 Elasky 29.1 Abhyankar
San Marino JC
Jacob Chon
Arizona College Prep - Erie Campus PA
Parsa Amini
28.6 Chon 29.4 Amini
Eastside AX
Aaron Xie
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
27 Xie 26.9 Pearce
Northwood SA
Sasha Anand
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
28 Anand 29.2 Berlin