Loyola Invitational

2018 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
Torrey Pines JC
Joshua Chung
28.9 Gogineni 29.8 Chung
Marlborough CL
Cameron Lange
Immaculate Heart FP
Felicity Park
28.5 Lange 28.6 Park
La Reina EM
Emma Martin
Brentwood DL
Dylan Liu
28.7 Martin 28.9 Liu
Northwood SA
Sasha Anand
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
28.9 Anand 28.8 Nguyen
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
Cupertino HK
Haritha Kumar
29 Spiegelman 29.3 Kumar
Northwood AD
Andrew Do
Halstrom RA
Ronak Ahuja
27.5 Do 28.1 Ahuja
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Dougherty Valley TS
Tristan Shaughnessy
29.4 Mork 29.3 Shaughnessy
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Los Altos AE
Alexander Eckinger
27.8 Chakladar 27.5 Eckinger
Marlborough LD
Lydia Dimsu
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
27.5 Dimsu 27.6 Garg
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
29.3 Karavadi 28.3 Bille
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Northwood GA
Garrett Arnold
29.2 Danielpour 28.1 Arnold
Northwood VA
Viren Abhyankar
Marlborough EY
Emma Yanai
28.7 Abhyankar 28.2 Yanai
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
Arcadia ML
Michelle Lee
28.4 Davis 28 Lee
Eastside AX
Aaron Xie
Brentwood HG
Harper Green
29.1 Xie 29.4 Green
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
Davis Senior ET
Elise Turkovich
28.3 Singh 28.4 Turkovich
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Portola HS Independent AN
Avery Ngo
27.8 Narasimhan 27.7 Ngo
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
Brentwood LE
Linus Epstein
27.9 Pearce 28.3 Epstein
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28.7 Rao 29.5 Chaudhary
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
29.4 Conrad-Mogin 28.9 Yang
Arcadia EL
Evelyn Lo
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
28.5 Lo 28.4 Berlin
San Marino JJ
Justin Jang
Arizona College Prep - Erie Campus PA
Parsa Amini
28.7 Jang 28.5 Amini
Brentwood SHo
Sierra Houegban
Sage Independent AA
Ali Ansari
28.1 Houegban 28.3 Ansari
Brentwood DW
Daniella Wilson
West Tech AW
Alexander Wong
28.8 Wilson 27.4 Wong
Los Altos JH
Josh Hejna
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
28.7 Hejna 29 Dubey
Brentwood EB
Emma Blum
Hamilton Independent NK
Nivea Krishnan
29.3 Blum 28.8 Krishnan
Arcadia JC
Jason Chan
Stanford OHS Independent AT
Asher Towner
28.2 Chan 28 Towner
Archer School for Girls JT
Jessica Tuchin
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
28 Tuchin 29 Gong
Interlake MW
Megan Wu
San Marino MM
Mark MacDermott
27.6 Wu 27.1 MacDermott
Sprague LW
Lindsey Williams
Pinnacle KA
Kristen Arnold
28.4 Williams 28.5 Arnold
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
Marlborough GN
Grace Nelson
28 Wang 29.5 Nelson
Torrey Pines JS
Jungwoo Seo
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
28.2 Seo 28.8 Paul
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.8 Raphaelson 29 Kumaravel
Brentwood RY
Ryan Younger
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
29.2 Younger 29.4 Klink
Northwood KK
Karthik Krishnan
Dougherty Valley AS
Albert Sun
28.8 Krishnan 28.7 Sun
Lake Travis (Independent) BL
Beckett Larcher
Mountain View VP
Varun Paranjpe
29.5 Larcher 29.2 Paranjpe
Archer School for Girls ED
Eva Dembo
La Reina TH
Tori Hoge
Dembo Hoge
Los Osos Independent RN
Ron Nath
Eastside DH
Daniel Hu
28.1 Nath 28 Hu
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Canyon Crest Independent EL
Edward Li
28.7 Paul 28.8 Li
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
28.6 Nayar 28.9 Mizrahi
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Sierra Canyon AR
Abdullah Rafique
28 Jeong 28.1 Rafique
Marlborough JS
Julia Steinberg
San Marino VL
Vincent Liu
28.7 Steinberg 29 Liu
Westlake EE
Ethan Elasky
Dougherty Valley DS
David Si
29.2 Elasky 29 Si
Dougherty Valley SP
Shray Patel
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
28.4 Patel 28.8 Davis
Hamilton Independent AM
Aatmik Mallya
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
28.4 Mallya 26.5 Abhyankar
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
San Marino JC
Jacob Chon
28.8 Xiong 28 Chon
Arcadia NS
Nelly Segimoto
Palo Alto HS Independent EH
Ethan Hwang
27.8 Segimoto 27.7 Hwang