Loyola Invitational

2018 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Arizona College Prep - Erie Campus PA
Parsa Amini
Arcadia EL
Evelyn Lo
28 Amini 28.5 Lo
La Reina EM
Emma Martin
Canyon Crest Independent EL
Edward Li
27.5 Martin 27.9 Li
Immaculate Heart FP
Felicity Park
Marlborough SD
Sophia Danielpour
27.5 Park 28 Danielpour
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
28.5 Chakladar 29 Dubey
Hamilton Independent AM
Aatmik Mallya
Sprague LW
Lindsey Williams
28 Mallya 29.3 Williams
Portola HS Independent AN
Avery Ngo
Mountain View VP
Varun Paranjpe
28 Ngo 28.7 Paranjpe
Archer School for Girls ED
Eva Dembo
Independent Troy LG
Lavanaya Garg
27.5 Dembo 28 Garg
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Marlborough JS
Julia Steinberg
28.6 Berlin 28.4 Steinberg
Northwood DL
Daniel Luo
Los Osos Independent RN
Ron Nath
29 Luo 27.2 Nath
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Quarry Lane MD
Mackenzie Davis
28.5 Mork 28.3 Davis
Palo Alto HS Independent EH
Ethan Hwang
Brentwood DW
Daniella Wilson
28.1 Hwang 28.8 Wilson
Northwood SA
Sasha Anand
Canyon Crest Independent CW
Catherine Wang
27 Anand 27.4 Wang
OCSA Independent NA
Nihar Abhyankar
Marlborough LD
Lydia Dimsu
27.9 Abhyankar 27.8 Dimsu
Brentwood DL
Dylan Liu
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
28.5 Liu 29 Paul
Halstrom RA
Ronak Ahuja
Hamilton Independent NK
Nivea Krishnan
28.8 Ahuja 27.1 Krishnan
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
La Reina TH
Tori Hoge
29.6 Kumaravel 27.8 Hoge
Dougherty Valley MN
Mishka Narasimhan
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
28.2 Narasimhan 29 Nayar
Stanford OHS Independent AT
Asher Towner
Davis Senior ET
Elise Turkovich
28.7 Towner 28.3 Turkovich
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28.5 Conrad-Mogin 29.2 Chaudhary
Eastside DH
Daniel Hu
Harvard-Westlake AG
Andrew Gong
27.5 Hu 28.8 Gong
Marlborough CL
Cameron Lange
Immaculate Heart VN
Vivian Nguyen
28.7 Lange 28.8 Nguyen
San Marino VL
Vincent Liu
Brentwood LE
Linus Epstein
29.2 Liu 28.8 Epstein
West Tech AW
Alexander Wong
Dougherty Valley AR
Anurag Rao
28.4 Wong 29.4 Rao
San Marino JC
Jacob Chon
Dougherty Valley SP
Shray Patel
28 Chon 28.1 Patel
Brentwood HG
Harper Green
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
28 Green 28.6 Paul
Northwood GA
Garrett Arnold
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
27.9 Arnold 27 Yang
Los Altos JH
Josh Hejna
Pinnacle KA
Kristen Arnold
27.8 Hejna 27.6 Arnold
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Northwood KK
Karthik Krishnan
28.7 Mizrahi 28.6 Krishnan
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
Dougherty Valley TS
Tristan Shaughnessy
27 Pearce 28.8 Shaughnessy
Rancho Bernardo JJ
Jonathan Jeong
Arcadia NS
Nelly Segimoto
28.4 Jeong 28.5 Segimoto
La Reina KB
Kate Burgee
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
28 Burgee 28.1 Singh
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
San Marino MM
Mark MacDermott
28.2 Spiegelman 27 MacDermott
Brentwood RY
Ryan Younger
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
28.7 Younger 27.1 Xiong
Brentwood SHo
Sierra Houegban
Quarry Lane VG
Vineela Gogineni
27.5 Houegban 27.4 Gogineni
San Marino JJ
Justin Jang
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
27 Jang 29.5 Karavadi
Cupertino HK
Haritha Kumar
Arcadia ML
Michelle Lee
28.3 Kumar 26.5 Lee
Dougherty Valley DS
David Si
Quarry Lane ZD
Zachary Davis
29.1 Si 28.2 Davis
Marlborough GN
Grace Nelson
Eastside AX
Aaron Xie
28.9 Nelson 28 Xie
Northwood AD
Andrew Do
Interlake MW
Megan Wu
28.8 Do 29.9 Wu
Northwood VA
Viren Abhyankar
Coral Academy Of Science Las Vegas SB
Sierra Bille
29.2 Abhyankar 28.5 Bille
Los Altos AE
Alexander Eckinger
Dougherty Valley AS
Albert Sun
27.2 Eckinger 29.4 Sun
Sierra Canyon AR
Abdullah Rafique
Brentwood KR
Katie Raphaelson
27.1 Rafique 27.5 Raphaelson
Torrey Pines JC
Joshua Chung
Brentwood EB
Emma Blum
28.2 Chung 28.9 Blum
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Westlake EE
Ethan Elasky
28.6 Klink 28.1 Elasky
Archer School for Girls JT
Jessica Tuchin
Marlborough EY
Emma Yanai
28.9 Tuchin 28.4 Yanai
Sage Independent AA
Ali Ansari
Lake Travis (Independent) BL
Beckett Larcher
28 Ansari 28.1 Larcher