Isidore Newman School Invitational

2018 — New Orleans, LA/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Duchesne Academy BD SpeakFirst DC
Tessy Ables
Aff
A Dubey
29.9
B Blanton
30.0
S Dorsey
27.0
K Caldwell
27.1
Henry W Grady WP Carrollton SS
Katy Branch
Neg
A Peters
27.0
E Werthman
27.5
A Siek
29.5
G Smith
28.0
Gulf Breeze Dolphin MR SpeakFirst CD
Norm Richie
Aff
F Moore
29.1
P Redmyer
28.6
M De Austria
27.9
D Carson
28.8
Henry W Grady PS Bentonville GP
Callie Ham
Aff
W Poss
28.5
N Schreiner
28.0
P Pandey
27.0
K Gjeruldsen
27.5
Brentwood RN Bentonville ES
Callie Ham
Aff
N Rose
28.0
A Nayagadurai
28.5
R Ellis
27.5
L Sonner
27.0
SpeakFirst BB Hendrickson HV
Jordan Innerarity
Neg
M Bell
29.5
E Braxton
29.3
S Valdespino
29.4
B Hann
29.6
SpeakFirst BF Cabot YN
Katie Tolle
Aff
A Burns
28.5
G Frazier
29.0
C Young
28.0
C Nolen
27.0
Southlake Carroll BK Dulles CL
Lisa Amacker
Neg
R Bethi
26.0
A Kurapati
27.0
S Chang
28.0
Y Li
29.0
Henry W Grady TD Chloe Self
Declan McBride
Aff
E Damiani
29.0
J Thomas
27.0
C Self
27.5
I Leibowitz
28.0
Milton PR Bellaire BR
Tessy Ables
Neg
S Ramesh
29.6
J Pennington
29.7
O Busaidy
29.9
V Ramabhadran
30.0
Carrollton CH Bellaire DS
Lyndsey Oliver
Neg
C Cuellar
28.5
H Harper
28.7
A Sun
28.6
P De
28.4
Gulf Breeze Dolphin PN Carrollton BB
Susan Ramsey
Neg
J Page
30.0
L Nelson
27.0
E Bohannon
29.0
J Berzsenyi
28.0
Cabot BR Mountain Brook BF
Rachel Innerarity
Aff
L Boals
29.0
L Riddle
30.0
D Beck
28.0
W Finch
27.0
Holy Cross GO Mount Carmel CM
Rachel Innerarity
Aff
D Olsen
28.0
B Garda
30.0
H Colomb
27.0
M Mipro
29.0
Gulf Breeze Dolphin WU Bellaire LF
Lyndsey Oliver
Neg
J Ueberschaer
28.4
L Werner
28.5
W Fan
28.6
T Lai
28.3
Carrollton LP Holy Cross WW
David Beutel
Neg
L Penley
25.0
J Lopez-Miranda
27.0
M Wallace
28.0
A Wyman
26.0
Bentonville WL Montgomery BE
Jamie McClintock
Neg
J Lane
28.0
B Witt
30.0
M Ernest
27.0
S Behr
29.0
New Orleans Jesuit MZ Baton Rouge Magnet MS
Jamie McClintock
Neg
A Zakaria
30.0
M Mardia
27.0
S Stull
29.0
M Monroe
26.0
Gulf Breeze Dolphin BR Petal AM
Declan McBride
Neg
J Richmond
27.5
R Biscardi
28.0
J Amacker
28.5
N Marx
29.0
Carrollton JD St. Mary's Dominican PR
Katie Tolle
Aff
L Johnston
29.0
C Dunn
28.5
Y Porche
28.0
S Raimer
28.2
Bentonville BB Hockaday IK
Julia Brogdon
Aff
S Berry
30.0
J Berry
29.9
N Khan
27.0
S Irfan
28.0
Holy Cross JR Montgomery SS
Kellyn Burke
Aff
Z Rouege
29.0
T Johnson
28.0
E Strickler
28.9
A Singh
28.1
IH Kempner BS Baton Rouge Magnet SN
Rhonda Meyers
Aff
B Benitez
29.0
R Solanki
29.4
A Sheehan-Dean
29.5
R Neubrander
28.8
Henry W Grady RS Duchesne Academy DL
Lisa Amacker
Neg
G Robison
26.0
J Stegelman
27.0
S Duarte
28.0
D Linbeck
29.0
Mullen OP Bentonville JE
Rhonda Meyers
Aff
J Obrecht
29.5
M Petri
28.5
M Esarte
29.0
M John
28.0
Niceville BC St Martin's Episcopal AB
Julia Brogdon
Aff
I Burley
28.2
B Carter
28.1
I Blackstone
28.0
R Angerer
26.0
Gulf Breeze Dolphin MS Mountain Brook LH
David Beutel
Neg
S Marshall
27.0
E Sontag
26.0
H Hitson
25.0
C Lauterbach
28.0
Cabot SM Henry W Grady CD
Noah Mengisteab
Neg
A Schulte
27.0
H Merrick
26.5
A Challas
28.0
K Downes
27.5