Isidore Newman School Invitational

2018 — New Orleans, LA/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Chloe Self Mount Carmel CM
Abishek Stanley
Aff
C Self
30.0
I Leibowitz
29.9
H Colomb
29.8
M Mipro
29.7
Carrollton LP Henry W Grady WP
Jamie McClintock
Aff
L Penley
26.0
J Lopez-Miranda
30.0
A Peters
29.0
E Werthman
28.0
Duchesne Academy BD Gulf Breeze Dolphin MR
Jordan Innerarity
Aff
A Dubey
30.0
B Blanton
29.9
F Moore
29.6
P Redmyer
29.7
Mountain Brook BF Carrollton JD
Donald Broussard
Aff
D Beck
27.1
W Finch
27.0
L Johnston
26.1
C Dunn
26.0
Bellaire BR Bentonville WL
Rhonda Meyers
Aff
O Busaidy
28.8
V Ramabhadran
30.0
J Lane
28.6
B Witt
29.0
Henry W Grady RS Hendrickson HV
Hagan Rose
Aff
G Robison
29.3
J Stegelman
29.0
S Valdespino
28.5
B Hann
28.0
Niceville BC Hockaday IK
Katie Tolle
Aff
I Burley
30.0
B Carter
28.4
N Khan
29.0
S Irfan
28.5
Holy Cross GO New Orleans Jesuit MZ
Katy Branch
Neg
D Olsen
28.0
B Garda
27.5
A Zakaria
29.0
M Mardia
29.5
Bellaire LF Bentonville GP
Julia Brogdon
Aff
W Fan
28.0
T Lai
29.0
P Pandey
26.0
K Gjeruldsen
27.0
Holy Cross WW Bentonville JE
Jamie McClintock
Neg
M Wallace
27.0
A Wyman
28.0
M Esarte
29.0
M John
30.0
Mountain Brook LH SpeakFirst BF
Kristina Plunkett
Aff
H Hitson
28.3
C Lauterbach
28.5
A Burns
28.4
G Frazier
28.2
Brentwood RN Milton PR
Rhonda Meyers
Neg
N Rose
29.6
A Nayagadurai
29.4
S Ramesh
29.2
J Pennington
29.8
Dulles CL Henry W Grady PS
Hagan Rose
Aff
S Chang
29.2
Y Li
29.0
W Poss
28.0
N Schreiner
28.5
Carrollton CH Petal AM
Donald Broussard
Aff
C Cuellar
28.5
H Harper
28.1
J Amacker
28.0
N Marx
27.9
Gulf Breeze Dolphin WU Henry W Grady CD
Kelly Cryer
Aff
J Ueberschaer
30.0
L Werner
28.0
A Challas
29.0
K Downes
27.0
Holy Cross JR Cabot YN
Rachel Innerarity
Aff
Z Rouege
29.0
T Johnson
30.0
C Young
28.0
C Nolen
27.0
IH Kempner BS Southlake Carroll BK
Julia Brogdon
Aff
B Benitez
29.8
R Solanki
29.9
R Bethi
29.0
A Kurapati
28.8
Gulf Breeze Dolphin MS St Martin's Episcopal AB
Kristina Plunkett
Aff
S Marshall
27.4
E Sontag
27.5
I Blackstone
27.3
R Angerer
26.9
Bentonville BB St. Mary's Dominican PR
Rachel Innerarity
Aff
S Berry
30.0
J Berry
29.0
Y Porche
28.0
S Raimer
27.0
Montgomery BE Mullen OP
Susan Ramsey
Neg
M Ernest
27.0
S Behr
28.0
J Obrecht
29.0
M Petri
30.0
Duchesne Academy DL Henry W Grady TD
Katy Branch
Aff
S Duarte
29.9
D Linbeck
30.0
E Damiani
29.8
J Thomas
29.7
Carrollton SS Gulf Breeze Dolphin BR
Andrea Sisti
Neg
A Siek
27.9
G Smith
26.5
J Richmond
27.0
R Biscardi
28.0
Bentonville ES Cabot BR
Kelly Cryer
Aff
R Ellis
30.0
L Sonner
28.0
L Boals
27.0
L Riddle
29.0
SpeakFirst CD Bellaire DS
Ian Gunn
Neg
M De Austria
26.5
D Carson
27.0
A Sun
28.0
P De
28.5
Gulf Breeze Dolphin PN Cabot SM
Abishek Stanley
Neg
J Page
26.0
L Nelson
29.0
A Schulte
29.1
H Merrick
30.0
Baton Rouge Magnet SN SpeakFirst DC
Ian Gunn
Aff
A Sheehan-Dean
28.0
R Neubrander
28.5
S Dorsey
27.5
K Caldwell
27.0
Montgomery SS Baton Rouge Magnet MS
Andrea Sisti
Neg
E Strickler
28.0
A Singh
28.2
S Stull
28.5
M Monroe
29.0
SpeakFirst BB Carrollton BB
Katie Tolle
Aff
M Bell
29.5
E Braxton
30.0
E Bohannon
29.0
J Berzsenyi
28.0