Arizona State HDSHC Invitational

2019 — AZ/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Mira Loma JH
James Hu
Kent Denver KM
Katja Matter
28.2 Hu 28 Matter
Park City ES
Emma Stockwell
American Leadership JS
Jewel Sharp
29 Stockwell 29 Sharp
Paradise Valley EM
Emily Marquez
Rancho CR
Cameran Rynearson
27.7 Marquez 28 Rynearson
University AV
Arnold von Engelbrechten
Mesquite JJ
Joel Joseph
29 von Engelbrechten 30 Joseph
Clark IS
ISha Shah
BASIS Phoenix ZJ
Zachary Jones
30 Shah 29 Jones
Torrey Pines WP
William Phong
Clark KV
Katherine Van Voorhis
27 Phong 27.5 Van Voorhis
Tucson BW
Bella Wexler
Hamilton DS
Dev Singhania
29 Wexler 29 Singhania
Riverside STEM FG
Felip Gerdes
Clark OV
Opalina Vetrichelvan
29.5 Gerdes 29.5 Vetrichelvan
Hamilton JA
Jayashree Adivarahan
University MF
Michael Faeges
28.5 Adivarahan 28.5 Faeges
West Tech AW
Alexander Wong
Gilbert Classical AT
Austin Tefft
27 Wong 25.5 Tefft
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Flintridge Prep AL
Aaron Lee
28 Rolls 29.3
Durham JP
Jacob Palmer
SLC West JG
Jane Galian
30 Palmer 29 Galian
Mira Loma SM
Shree Madan
McClintock CM
Carter Miller
29 Madan 28 Miller
Venture MF
Madeleine Felix
Canyon Crest Independent JS
Jacob Spiegelman
28 Felix 29 Spiegelman
Layton GM
Greta Moses
Milpitas RM
Rahul Madnawat
26 Moses 27 Madnawat
Canyon Crest Independent BP
Benjamin Peng
Advanced Technologies Acad AA
Aleem Ahmed
29.8 Peng 29.5 Ahmed
University ZP
Zach Paganini
Canyon Crest Independent SX
Samuel Xiong
29 Paganini 29 Xiong
Perry (Independent) MH
Mariah Hays
Desert Vista AG
Antonio Gomez
27 Hays 25 Gomez
American Leadership ML
MaRynn Leis
Desert Vista AM
Armando Montero
26.5 Leis 30 Montero
Mesquite JT
Jennifer Tran
Hamilton JS
Jerry Sun
28.3 Tran 27.9 Sun
McClintock LK
Logan Kraver
BASIS Mesa HS
Harris Shadmany
27.1 Kraver 28.2 Shadmany
Pinnacle KA
Kristen Arnold
Harker SS
Sachin Shah
28.9 Arnold 28.8 Shah
Mesquite AH
Alicia Hall
Advanced Technologies Acad MG
Michael Gatto
29 Hall 28 Gatto
St Francis DJ
Deepankar Joshi
Canyon Crest Independent DA
Danny An
29 Joshi 28.8 An
McNeil AR
Abhishek Rao
Bellarmine College Prep EG
Eric Gottlieb
29 Rao 29.5 Gottlieb
Brophy CT
Calvin Tyler
Hamilton KM
Komal Matharu
28.7 Tyler 28.3 Matharu
Vestavia Hills EL
Eileen Liu
Helix Charter IJ
Ivan Jimenez
28.5 Liu 29 Jimenez
Lake Oswego Senior SZ
Selena Zhang
Kent Denver AB
Alex Barker
28 Zhang 27 Barker
Layton LM
Lydia Muster
McClintock EB
Eli Botham
28.3 Muster 28.1 Botham
American Prep DT
Dai-Quy Tran
McNeil WP
William Park
27.8 Tran 29.3 Park
Davis Senior ET
Elise Turkovich
Canyon Crest Independent SZ
Shera Zhong
29 Turkovich 28.1 Zhong
Hamilton NK
Nivea Krishnan
St Francis AF
Annalisa Federighi
28 Krishnan 26 Federighi
Palo Verde AO
Andrew Ochoa
Park City AO
Aidin O'Brien
28 Ochoa 28 O'Brien
Sage Independent AA
Ali Ansari
Advanced Technologies Acad PI
Phillip Irving
29.5 Ansari 29 Irving
Canyon Crest Independent JY
Jason Yang
Horizon DS
Danny Seep
29.5 Yang 29 Seep
Leland SL
Sophia Lu
Desert Vista JM
Jason Mittelman
28 Lu 27 Mittelman
Palo Alto EH
Ethan Hwang
Meadows NS
Nebi Samuel
30 Hwang 27 Samuel
University NP
Nick Protasiewicz
American Prep KW
Kimberly Wellington
30 Protasiewicz 26 Wellington
Mesquite JY
Jeffy Yu
Copper Hills AT
Anastacia Tennant
28 Yu 29 Tennant
Palo Verde SS
Shreya Sharma
Kent Denver RH
Rorrik Holmes
27 Sharma 26.9 Holmes
Venture TP
Tacy Petersen
Red Mountain HJ
Heather Jensen
29 Petersen 30 Jensen
McMinnville AC
Annie Christman
Saratoga RK
Riya Kalra
25 Christman 24 Kalra
Clark KT
Kanokwan Tungkitkancharoen
Copper Hills GB
Gage Brunyer
28 Tungkitkancharoen 26 Brunyer
Hamilton AM
Aatmik Mallya
Canyon Crest Independent SC
Shreya Choksi
28 Mallya 27.5 Choksi
San Marino VL
Vincent Liu
Red Mountain MC
Maya Chatham
29 Liu 28 Chatham
Horizon HG
Hanna Griffin
Hamilton RM
Ria Manathkar
26 Griffin 27 Manathkar
Durham BD
Bennett Dombcik
Advanced Technologies Acad IC
Isabel Ceja
30 Dombcik 27.5 Ceja
Phoenix Country Day EC
Ethan Cohen
Advanced Technologies Acad WL
Wyatt Layland
26 Cohen 27 Layland
Advanced Technologies Acad SC
Sky Cunanan
Durham GH
Graham Hairston
24 Cunanan 25 Hairston
BASIS Mesa AC
Amrita Chakladar
Advanced Technologies Acad JG
Jonah Gentleman
29.5 Chakladar 28.9 Gentleman
Torrey Pines JS
Jungwoo Seo
PHS (Independent) AS
Amitoj Singh
29 Seo 29.5 Singh
Northwest Career And Technical MP
Meagan Pe
Albuquerque LN
Lily Nakakura
27.5 Pe 26 Nakakura
Arizona College Prep - Erie Campus NP
Niklas Pearce
Northwest Career And Technical RM
Rachel Moody
28 Pearce 27 Moody
Desert Vista SY
Shawn Yousefelahi
Albuquerque AK
Adeeb Khan
28.7 Yousefelahi 27.9 Khan
Advanced Technologies Acad SS
Samuel Self
American Prep KR
Katelynn Richardson
27 Self 29 Richardson
Advanced Technologies Acad CH
Christopher Hollenbeck
Brophy SA
Saif Agha
28.2 Hollenbeck 28.5 Agha
Vestavia Hills RC
Ryan Conn
Clark SA
Sophia Adams
24 Conn 26 Adams
Helix Charter MC
Malcolm Collins
Layton BS
Bryant Saunders
29 Collins 29 Saunders
Paradise Valley XA
Xander Agnello
St Francis KN
Katia Nagarajan
26 Agnello 23 Nagarajan
Hamilton SP
Sajni Patel
American Prep DB
Dillon Brouwer
28 Patel 26 Brouwer