Harvard Westlake Debates

2019 — Los Angeles, CA/US

VLD Entries by Prelim Record

Wins Name Code School
6 Ronak Ahuja Futures RA Futures
6 Anna Myers Greenhill AM Greenhill
6 Rex Evans Santa Monica RE Santa Monica
5 Ryan Younger Brentwood RY Brentwood
5 Nathan Russell Harvard-Westlake NR Harvard-Westlake
5 Madeleine Conrad-Mogin Immaculate Heart MC Immaculate Heart
5 Andrew Overing Loyola AO Loyola
5 Kumail Zaidi Oak Hall KZ Oak Hall
5 Asher Towner Stanford OHS AT Stanford OHS
5 Kelly Shen Harker KS Harker
5 Saianurag Karavadi Quarry Lane SK Quarry Lane
5 Tej Gedela William G. Enloe TG William G. Enloe
4 Linus Epstein Brentwood LE Brentwood
4 Amanda Yang Dougherty Valley AY Dougherty Valley
4 David Si Dougherty Valley DS Dougherty Valley
4 Kabir Dubey Dougherty Valley KD Dougherty Valley
4 Kavin Kumaravel Dougherty Valley KK Dougherty Valley
4 Mihir Rai Greenhill MR Greenhill
4 Andrew Gong Harvard-Westlake AG Harvard-Westlake
4 Lena Mizrahi Immaculate Heart LM Immaculate Heart
4 Megan Wu Interlake MW Interlake
4 Cameron Lange Marlborough CL Marlborough
4 Julia Steinberg Marlborough JS Marlborough
4 Sophia Danielpour Marlborough SD Marlborough
4 Karthik Krishnan Northwood KK Northwood
4 Viren Abhyankar Northwood VA Northwood
4 Ali Ansari Sage Hill AA Sage Hill
4 Vincent Liu San Marino VL San Marino
4 Akshay Manglik Harker AM Harker
4 Anshul Reddy Harker AR Harker
4 Krishna Mysoor Harker KMy Harker
4 Sachin Shah Harker SS Harker
4 Ethan Elasky Westlake EE Westlake
3 Harris Shadmany BASIS Mesa HS BASIS Mesa
3 Katie Raphaelson Brentwood KR Brentwood
3 Sierra Houegban Brentwood SH Brentwood
3 Haritha Kumar Cupertino HK Cupertino
3 Anurag Rao Dougherty Valley AR Dougherty Valley
3 Pooja Tallapaneni Dougherty Valley PT Dougherty Valley
3 Jenna Yuan Eastlake JY Eastlake
3 Anais Zhang Greenhill AZ Greenhill
3 Ben Weinberg Harvard-Westlake BW Harvard-Westlake
3 Felicity Park Immaculate Heart FP Immaculate Heart
3 Ron Nath Los Osos RN Los Osos
3 Isabella Whitney Marlborough IW Marlborough
3 Lydia Dimsu Marlborough LD Marlborough
3 Amitoj Singh Portola Bulldogs AS Portola Bulldogs
3 Jonathan Jeong Rancho Bernardo JJ Rancho Bernardo
3 Timothy Guo Sage Hill TG Sage Hill
3 Akhilesh Chegu Harker AC Harker
3 Ansh Sheth Harker AS Harker
3 Aditi Vinod Harker AV Harker
3 Krishay Mukhija Harker KM Harker
3 Quentin Clark Harker QC Harker
3 Kobby Sarfo Meadows KS Meadows
3 Mackenzie Davis Quarry Lane MD Quarry Lane
3 Vineela Gogineni Quarry Lane VG Quarry Lane
3 Zachary Davis Quarry Lane ZD Quarry Lane
2 Nelly Segimoto Arcadia NS Arcadia
2 Amrita Chakladar BASIS Mesa AC BASIS Mesa
2 Anne Greer Cherokee AG Cherokee
2 John Peterson Cherokee JP Cherokee
2 Landon Poon Harvard-Westlake LP Harvard-Westlake
2 SarahMae Tuohy Marlborough ST Marlborough
2 Garrett Arnold Northwood GA Northwood
2 Sasha Anand Northwood SA Northwood
2 Ethan Hwang Palo Alto EH Palo Alto
2 Jacob Namgung Peninsula JN Peninsula
2 Rhys Moon Peninsula RM Peninsula
2 Avery Ngo Portola Bulldogs AN Portola Bulldogs
2 Austin Khoja Rancho Bernardo AK Rancho Bernardo
2 Rohan Thakur Harker RT Harker
2 Sophia Gottfried Harker SG Harker
2 Juliana Ma Hill JM Hill
2 Lavanaya Garg Troy LG Troy
2 Anthony Cui William G. Enloe AC William G. Enloe
1 Dylan Liu Brentwood DL Brentwood
1 Kate Marin Chatfield Senior KM Chatfield Senior
1 Nivea Krishnan Hamilton NK Hamilton
1 Joie Zhang Harvard-Westlake JZ Harvard-Westlake
1 Tyler Donovan Harvard-Westlake TD Harvard-Westlake
1 Emma Yanai Marlborough EY Marlborough
1 Anish Ramireddy Peninsula AR Peninsula
1 Christine Youn Peninsula CY Peninsula
1 Neo Alpha Harker NA Harker
1 Ramit Goyal Harker RG Harker
0 Rahul Santhanam Harker RS Harker
0 Trisha Variyar Harker TV Harker