45th Harvard National Forensics Tournament

2019 — Cambridge, MA/US

VLD Entries by Prelim Record

Wins Name Code School
6 Riya Ganpati Edgemont RG Edgemont
6 Evan Li Lexington EL Lexington
6 Tajaih Robinson Success Academy Manhattan TR Success Academy Manhattan
6 Daniel Harris Walt Whitman DH Walt Whitman
6 Conal Thomas-McGinnis West Des Moines Valley CT West Des Moines Valley
6 Rohith Sudhakar Westview Independent RS Westview Independent
5 Matthew Liu Acton-Boxborough ML Acton-Boxborough
5 Gabrielle Lea All Saints Episcopal GL All Saints Episcopal
5 Peregrine Beckett American Heritage Plantation PB American Heritage Plantation
5 Robert Gillespie American Heritage Plantation RG American Heritage Plantation
5 Andrew Garber Cambridge Rindge and Latin AG Cambridge Rindge and Latin
5 Andrew Qin Houston Memorial AQ Houston Memorial
5 Michael Ning Hunter MN Hunter
5 Nate Kruger Hunter NK Hunter
5 Scott Klein Hunter SK Hunter
5 Abby Morris Lake Highland Prep AM Lake Highland Prep
5 Julia Wu Lake Highland Prep JW Lake Highland Prep
5 Sachin Shah Lake Highland Prep SS Lake Highland Prep
5 Beckett Larcher Larcher Independent BL Larcher Independent
5 Simran Gandhi Lexington SG Lexington
5 Vedant Roy Lexington VR Lexington
5 Amanda Huang Millburn AH Millburn
5 Tiffany Chang Phillips Academy Andover TC Phillips Academy Andover
5 Daniel Shahab Princeton DS Princeton
5 Curtis Chang Scarsdale CC Scarsdale
5 Ishan Bhatt St. Andrew's Episcopal IB St. Andrew's Episcopal
5 Arun Mehra Strake Jesuit AM Strake Jesuit College Prep
5 Aneel Mehra Strake Jesuit College Prep AMe Strake Jesuit College Prep
5 Wyatt Hatfield Strake Jesuit College Prep WH Strake Jesuit College Prep
5 Claire Liu Stuyvesant CL Stuyvesant
5 Bintou Cisse Success Academy Manhattan BC Success Academy Manhattan
5 Chase Earland Success Academy Manhattan CE Success Academy Manhattan
5 Amanda Ciocca West Broward AC West Broward
5 Ethan Massa West Broward EM West Broward
5 Animesh Joshi West Des Moines Valley AJ West Des Moines Valley
5 Reetesh Sudhakar Westview Independent RSu Westview Independent
5 Tej Gedela William G. Enloe TG William G. Enloe
4 Amrita Chakladar BASIS Mesa AC BASIS Mesa
4 Harris Shadmany BASIS Mesa HS BASIS Mesa
4 Elizabeth (Hye In) Lee Bergen County Academies EL Bergen County Academies
4 Maria Savransky Bergen County Academies MS Bergen County Academies
4 Luke Gastelu Byram Hills LG Byram Hills
4 Arnav Burudgunte Carnegie Vanguard AB Carnegie Vanguard
4 Peter Vouthas Chaminade PV Chaminade
4 Grace Lynch Chanhassen GL Chanhassen
4 David Edwards Charlotte Catholic DE Charlotte Catholic
4 Christopher Wong Collegiate CW Collegiate
4 Bennett Dombcik Durham BD Durham
4 Jaime Berkovich Evanston Twp JB Evanston Twp
4 Nelson Lin Freehold Township NL Freehold Township
4 Elijah Pitt Ft Lauderdale EP Ft Lauderdale
4 Mohammad Sheikh George Ranch MS George Ranch
4 Anthony Kang Harrison AK Harrison
4 Ava Zinman Harrison AZ Harrison
4 Ethan Voskoff Harrison EV Harrison
4 Giovanni Cutri Harrison GC Harrison
4 Kenneth Chen Hunter KC Hunter
4 Tate Weston James Bowie TW James Bowie
4 Jada Bourne Keller JB Keller
4 Arjan Kang King AK King
4 Aniruth Narayanan King AN King
4 Manish Bhatta King MB King
4 Ian Mattson La Salle IM La Salle
4 Arjun Verma Lake Highland Prep AV Lake Highland Prep
4 Jaden Ackerman Lake Highland Prep JA Lake Highland Prep
4 Blake Ochoa Lake Travis BO Lake Travis
4 Christina Li Lexington CL Lexington
4 Jeong-Wan Choi Lexington JC Lexington
4 Jeffrey Gu Lexington JG Lexington
4 Janet Mariadoss Lexington JM Lexington
4 Kyle Lleras Marcus KL Marcus
4 Shane Karnes McDowell SK McDowell
4 Arthur Wayne Millburn AW Millburn
4 Peter Zhang Montgomery Blair PZ Montgomery Blair
4 Sebastian Frazier NSU SF NSU
4 Zachary Lu Needham ZL Needham
4 Patrick Tolan New Trier PT New Trier
4 Dylan Burke Newsome DB Newsome
4 Joy Fu North Allegheny Sr JF North Allegheny
4 Michael Omole Pembroke Pines Charter MO Pembroke Pines Charter
4 Alan Liu Ridge AL Ridge
4 Andrew Goldberg Roslyn AG Roslyn
4 Brandon Lee Roslyn BL Roslyn
4 Daleep Grewal Roslyn DG Roslyn
4 Sanjana Bhatnagar Scarsdale SB Scarsdale
4 Ben Erdmann Strake Jesuit College Prep BE Strake Jesuit College Prep
4 David Herrera Strake Jesuit College Prep DH Strake Jesuit College Prep
4 Joseph Georges Strake Jesuit College Prep JG Strake Jesuit College Prep
4 Joshua Herrera Strake Jesuit College Prep JH Strake Jesuit College Prep
4 Vincent Liu Strake Jesuit College Prep VL Strake Jesuit College Prep
4 Lala Diallo Success Academy Manhattan LD Success Academy Manhattan
4 Michael Wang Syosset MW Syosset
4 Ronit Dhulia Syosset RD Syosset
4 Annie (Yijing) Wang Bronx HS Of Science AW Bronx Science
4 Avyuk Dixit Thomas Jefferson HSST AD Thomas Jefferson HSST
4 Rishabh Krishnan Thomas Jefferson HSST RK Thomas Jefferson HSST
4 Alexandre Spallone Trinity Prep AS Trinity Prep
4 Sam Robson Tulsa Washington SR Tulsa Washington
4 Benjamin Waldman Walt Whitman BW Walt Whitman
4 Andrew Lee Westlake AL Westlake
4 Kaitlyn Han William G. Enloe KH William G. Enloe
3 Chris Xu Acton-Boxborough CX Acton-Boxborough
3 Asher Fanous All Saints Episcopal AF All Saints Episcopal
3 Nikita Tanguturi American Heritage Boca/Delray NT American Heritage Boca/Delray
3 Anika Dham American Heritage Plantation AD American Heritage Plantation
3 Benjamin Geller American Heritage Plantation BG American Heritage Plantation
3 Arjun Chopra Blair AC Blair
3 Riya Mehta Bridgewater RM Bridgewater Independent
3 Alex Dumas Cardinal Gibbons AD Cardinal Gibbons
3 Charles Weiler Chaminade CW Chaminade
3 T.J. Maher Chantilly Independent TM Chantilly Independent
3 Anne Greer Cherokee AG Cherokee
3 Sneha Mokkala Clear Lake SM Clear Lake
3 Ashwin Mathi Cooper City AM Cooper City
3 Armando Montero Desert Vista AM Desert Vista
3 Shawn Yousefelahi Desert Vista SY Desert Vista
3 Helena Lew-Kiedrowska Edgemont HL Edgemont
3 Henry Eberhart Evanston Twp HE Evanston Twp
3 Joshua Ahn Evanston Twp JA Evanston Twp
3 Luis Toro Evanston Twp LT Evanston Twp
3 Quinn Hughes Evanston Twp QH Evanston Twp
3 Peyton Carpen Ft Lauderdale PC Ft Lauderdale
3 Sherise Tracey Ft Lauderdale ST Ft Lauderdale
3 Venishca Moriah Ft Lauderdale VM Ft Lauderdale
3 Asad Ahmed George Ranch AA George Ranch
3 Eli Lapkin Harrison EL Harrison
3 Justin Wilson Harrison JW Harrison
3 Matt Wilson Harrison MW Harrison
3 Griffin Richie Henry W Grady GR Henry W Grady
3 Joshua Sucec Houston Memorial JS Houston Memorial
3 Tyler Wood La Salle TW La Salle
3 Alexander George Lake Highland Prep AG Lake Highland Prep
3 Jaya Dayal Lake Highland Prep JD Lake Highland Prep
3 Parnika Agrawal Lake Highland Prep PA Lake Highland Prep
3 Rohith Ganjam Lake Highland Prep RG Lake Highland Prep
3 Megha Prasad Lexington MP Lexington
3 Pranathi Srirangam Lexington PS Lexington
3 Carter Miller McClintock CM McClintock
3 Adi Nikolova McDowell AN McDowell
3 Abhishek Rao McNeil AR McNeil
3 Ashna Gaglani Millburn AG Millburn
3 Arnold Jia Millburn AJ Millburn
3 Kevin Wang Millburn KW Millburn
3 Marielle Cornes Mountain Brook MC Mountain Brook
3 Chandra Frank Natrona County CF Natrona County
3 Samuel Cogen Needham SC Needham
3 Caroline Siebert New Trier CS New Trier
3 Thomas Serrino New Trier TS New Trier
3 William Thornton New Trier WT New Trier
3 Justin Kahn Newtown JK Newtown
3 Akshana Dassanaike North Allegheny Sr AD North Allegheny
3 Elijah Duckworth North Allegheny Sr ED North Allegheny
3 Ethan Hwang Palo Alto HS Independent EH Palo Alto HS Independent
3 Shannon Pitts Paul J Hagerty SP Paul J Hagerty
3 Kylie Fernandez Pembroke Pines Charter KF Pembroke Pines Charter
3 Robert Hershey Pembroke Pines Charter RH Pembroke Pines Charter
3 Ameera Khan Plano East Senior AK Plano East Senior
3 Hamsika Gorty Plano East Senior HG Plano East Senior
3 William Zhang Plano East Senior WZ Plano East Senior
3 Breigh Plat JPII BP Plat Independent
3 David Bogner Poly Prep Country Day DB Poly Prep Country Day
3 Kevin Tang Ridge KT Ridge
3 William Borges Roslyn WB Roslyn
3 Aanya Schoetz Scarsdale AS Scarsdale
3 Brandon Yazdi Scarsdale BY Scarsdale
3 Wolf Cukier Scarsdale WC Scarsdale
3 Zachary Siegel Scarsdale ZS Scarsdale
3 Tarun Ratnasabapathy Southlake Carroll TR Southlake Carroll
3 Joseph Tarnowski St Pius X Catholic JT St Pius X Catholic
3 Bain McHale St. Andrew's Episcopal BM St. Andrew's Episcopal
3 Faraaz Yousuf St. Andrew's Episcopal FY St. Andrew's Episcopal
3 Osose Ewaleifoh St. Andrew's Episcopal OE St. Andrew's Episcopal
3 Brendan Barrett Strake Jesuit BB Strake Jesuit College Prep
3 Joshua Porter Strake Jesuit JP Strake Jesuit College Prep
3 Sarai Pridgen Stuyvesant SP Stuyvesant
3 Silma Bathily Success Academy Manhattan SB Success Academy Manhattan
3 Jason Lan Syosset JL Syosset
3 William Freedman Bronx HS Of Science WF Bronx Science
3 Andrew Harding Woodlands AH Woodlands
3 Camryn Manley Woodlands CM Woodlands
3 Lulu Whitson Woodlands LW Woodlands
3 Teja Buddhavarapu Thomas Jefferson HSST TB Thomas Jefferson HSST
3 Vikram Bala Thomas Jefferson HSST VB Thomas Jefferson HSST
3 Yukta Chidanadan Thomas Jefferson HSST YC Thomas Jefferson HSST
3 Joshua Matthew Timothy Christian JM Timothy Christian
3 Zachary Lihn Timothy Christian ZL Timothy Christian
3 John Henry Stearns Tuloso-Midway JS Tuloso-Midway
3 Cassandra Branson Walt Whitman CB Walt Whitman
3 Heather Wang Walt Whitman HW Walt Whitman
3 Amanda Chen Westlake AC Westlake
3 Shampurna Mitra Westlake SM Westlake
3 Anthony Cui William G. Enloe AC William G. Enloe
2 Clare Della Valle Abington Heights CD Abington Heights
2 Calvin Tyler Brophy CT Brophy CP
2 Zach Dumas Cardinal Gibbons ZD Cardinal Gibbons
2 Christian Borruso Chaminade CB Chaminade
2 Sean Lochner Chaminade SL Chaminade
2 Louis Ciano Charlotte Catholic LC Charlotte Catholic
2 Justin Smith Charlotte Latin JS Charlotte Latin
2 Sean Howell Cherokee SH Cherokee
2 Jay Collura Clear Lake JC Clear Lake
2 Aniket Mukherji Collegiate AM Collegiate
2 Jason Mittelman Desert Vista JM Desert Vista
2 Owen Janssen Evanston Twp OJ Evanston Twp
2 Shubhum Agrawal Freehold Township SA Freehold Township
2 Gemma Rovshan Ft Lauderdale GR Ft Lauderdale
2 Syed Tahir Ft Lauderdale STa Ft Lauderdale
2 Danielle Dunk George Ranch DD George Ranch
2 Molly Ryan Harrison MR Harrison
2 Rebecca Anderson Harrison RA Harrison
2 Emmaline Harmon Henry W Grady EH Henry W Grady
2 Alejo Orvananos Houston Memorial AO Houston Memorial
2 David Solecki Hunter DS Hunter
2 Isabella Perez Immaculata La Salle IP Immaculata La Salle
2 Joseph Bridges James Bowie JB James Bowie
2 Varun Kanneganti King VK King
2 Ahad Ansari Lake Highland Prep AA Lake Highland Prep
2 Mimi Sawhney Lake Highland Prep MS Lake Highland Prep
2 Parker Cohen Lake Highland Prep PC Lake Highland Prep
2 Serena Lyou Lake Highland Prep SL Lake Highland Prep
2 Derek Ying Lexington DY Lexington
2 Noor Khader Marcus NK Marcus
2 Eli Botham McClintock EB McClintock
2 Logan Kraver McClintock LK McClintock
2 Sandy Askins McDowell SA McDowell
2 Joy Luo Millburn JL Millburn
2 Clark Zhang Montgomery Blair CZ Montgomery Blair
2 Aaron Pottinger Montville AP Montville
2 Aditya Sharma Montville AS Montville
2 Brandi Martin Myers Park BM Myers Park
2 Zoe Macomber Myers Park ZM Myers Park
2 Stephen Koch Natrona County SK Natrona County
2 Will Conway Needham WC Needham
2 Emma Mansour New Trier EM New Trier
2 Farah Mohammed Nova FM Nova
2 Xander Agnello Paradise Valley XA Paradise Valley
2 Jayvyn Dacas Pembroke Pines Charter JD Pembroke Pines Charter
2 Mariana Colicchio Pembroke Pines Charter MC Pembroke Pines Charter
2 Junah Jang Phillips Academy Andover JJ Phillips Academy Andover
2 Alex Dixneuf Pine View AD Pine View
2 Hari Namdhari Plano East Senior HN Plano East Senior
2 Anirudh Garg Plano West Sr AG Plano West
2 Shishir Waghgray Plano West Sr SW Plano West
2 Vedansh Chauhan Princeton VC Princeton
2 David Blynov Puyallup DB Puyallup
2 Tanvi Namjoshi Ridge TN Ridge
2 Nathan Fallin Ridgewood HS - Ridgewood, NJ NF Ridgewood HS - Ridgewood, NJ
2 Felicity Huang Scarsdale FH Scarsdale
2 Elijah Moore Sequoyah EM Sequoyah
2 Todd Hewling Stoneman Douglas TH Stoneman Douglas
2 Alvin Yao Stuyvesant AY Stuyvesant
2 Gallo Patel Stuyvesant GP Stuyvesant
2 Juliana Ma Hill JM Hill
2 Nethmin Liyanage Hill NL Hill
2 Muhurto Rahman Thomas Jefferson HSST MR Thomas Jefferson HSST
2 Steven George Timothy Christian SG Timothy Christian
2 Alex Brodie Walt Whitman AB Walt Whitman
2 Clarissa Branson Walt Whitman CBr Walt Whitman
2 David Towers Westford DT Westford
1 Christopher Pascall Achievement First Brooklyn CP Achievement First Brooklyn
1 Dorien Steadman Achievement First Brooklyn DS Achievement First Brooklyn
1 Varun Harish Acton-Boxborough VH Acton-Boxborough
1 Maeve Goldberg Asheville MG Asheville
1 Saif Agha Brophy SA Brophy CP
1 Joseph Arrigo Cardinal Newman JA Cardinal Newman
1 Morgan Trusch Cherokee MT Cherokee
1 Zeynep Koseoglu Harley School, The ZK Harley School, The
1 Swagatam Das Henry W Grady SD Henry W Grady
1 Julia Meraji Houston Memorial JM Houston Memorial
1 Hannah Swalina Lake Mary HS Lake Mary
1 Matthew Hochfelder Lake Mary MH Lake Mary
1 Sterling Goudrian Lake Mary SG Lake Mary
1 Johncarlos Talamantez Louis D. Brandeis JT Louis D. Brandeis
1 Abigail Conway Manchester Essex AC Manchester Essex
1 Uma Obalapuram Marcus UO Marcus
1 Kirtan Patel McDowell KP McDowell
1 Sasha Rieser Needham SR Needham
1 Bryce Bisset Newtown BB Newtown
1 Lauren Davis Newtown LD Newtown
1 Stephanie Cobb Newtown SC Newtown
1 Vishnu Anand Nova VA Nova
1 Emily Marquez Paradise Valley EM Paradise Valley
1 Serenity Anderson Paul J Hagerty SA Paul J Hagerty
1 William Berk Stoneman Douglas WB Stoneman Douglas
1 Howard Wang Bronx HS Of Science HW Bronx Science
1 Mark Ruta Timothy Christian MR Timothy Christian
1 Pranay Tsappidi Timothy Christian PT Timothy Christian
1 Stacey Tkachuk Timothy Christian ST Timothy Christian
1 Ivin Lam Tuloso-Midway IL Tuloso-Midway
1 Jp Marquardt Walt Whitman JM Walt Whitman
0 Ryan Talley Carrollton RT Carrollton
0 Keara Hardy Charles W Flanagan KH Charles W Flanagan
0 Nala King Homewood-Flossmoor NK Homewood-Flossmoor
0 Saba Rajput Louis D. Brandeis SR Louis D. Brandeis
0 Sarah Cooke Paul J Hagerty SC Paul J Hagerty
0 Kael Pelletier Westborough KP Westborough