National Debate Coaches Association National Championship

2018 — Marist School, GA/US

LD Entries by Prelim Record

Wins Name Code School
6 Anna Myers Greenhill AM Greenhill
6 Jaya Nayar Harvard-Westlake JN Harvard-Westlake
5 Mihir Rai Greenhill MR Greenhill
5 Shruthi Krishnan Greenhill SK Greenhill
5 Alexandra Mork Harvard-Westlake AM Harvard-Westlake
5 Spencer Paul Harvard-Westlake SP Harvard-Westlake
5 Viren Abhyankar Northwood VA Northwood
4 Kenan Anderson Apple Valley KA Apple Valley
4 Kavin Kumaravel Dougherty Valley KK Dougherty Valley
4 Brian Zhou Greenhill BZ Greenhill
4 Ava Zinman Harrison AZ Harrison
4 Indu Pandey Harvard-Westlake IP Harvard-Westlake
4 Jessa Glassman Harvard-Westlake JG Harvard-Westlake
4 Evan Li Lexington EL Lexington
4 Simran Gandhi Lexington SG Lexington
4 Brianna Aaron Newark Science BA Newark Science
4 Nikhita Vasan Presentation NV Presentation
4 Saianurag Karavadi Quarry Lane SK Quarry Lane
4 Ryan Hemnarine University RH University
4 Jacob Alayof Walton JA Walton
3 Ansuman Bardalai Dougherty Valley AB Dougherty Valley
3 Albert Sun Dougherty Valley AS Dougherty Valley
3 David Si Dougherty Valley DS Dougherty Valley
3 Kabir Dubey Dougherty Valley KD Dougherty Valley
3 Grace Chen Dulles GC Dulles
3 Daiana Djangaracheva Harrison DD Harrison
3 Ethan Voskoff Harrison EV Harrison
3 Joanna Im Harvard-Westlake JI Harvard-Westlake
3 Lauren Morganbesser Harvard-Westlake LM Harvard-Westlake
3 Matthew Gross Harvard-Westlake MG Harvard-Westlake
3 Matthew Paul Harvard-Westlake MP Harvard-Westlake
3 Samantha McLoughlin Harvard-Westlake SM Harvard-Westlake
3 Will Berlin Harvard-Westlake WB Harvard-Westlake
3 Blake Ziegler Holy Cross BZ Holy Cross
3 Patrick Tolan New Trier PT New Trier
3 Osmane Sanogo Newark Science OS Newark Science
3 Zachary Davis Quarry Lane ZD Quarry Lane
2 Steven Ha Alief Taylor SH Alief Taylor
2 Brandon Schellhaass Apple Valley BS Apple Valley
2 Tai Henrichs Apple Valley TH Apple Valley
2 Anne Greer Cherokee AG Cherokee
2 Justin McCleskey Decatur Heritage Christian JM Decatur Heritage Christian
2 Simone Braithwaite Newark Science SB Newark Science
2 David Bogner Poly Prep Country Day DB Poly Prep Country Day
2 Isabella Maldia Altamont IM Altamont
2 Serena Lu Harker SL Harker
2 Sachin Shah Harker SS Harker
2 Vineela Gogineni Quarry Lane VG Quarry Lane
1 John Peterson Cherokee JP Cherokee
1 Sean Howell Cherokee SH Cherokee
1 William Thornton New Trier WT New Trier
1 Joseph Tarnowski St Pius X Catholic JT St Pius X Catholic
1 Aly Pabani Altamont AP Altamont
1 Cyprian Dumas Montgomery CD Montgomery
0 Keara McLaughlin New Trier KMc New Trier