National Speech and Debate Tournament

2018 — Fort Lauderdale, FL/US

All Rounds in Big Questions Debate

Code Name Institution R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14
Q138 Andrew Tran Reno L W L W L L
Q151 Gopal Nadiga Los Alamos L L W L L W
Q161 Wallace Chen William P Clements L W W W L W L W L W W L L W W L W L
Q140 Gavin Graves Millard North W L L W L L
Q131 Connor Bloom THEO Christian L W L L W L
Q142 Laura Barabas Jackson W W L L L L
Q118 Maia Songer Golden L L L L L W
Q159 Kelise Braithwaite Kickapoo L L L W L W
Q110 Colin Murcray Rock Springs W W L L W W L L W W W L W L L
Q126 Arshita Sandhiparthi Mountain House W W W L L L
Q144 Grace Kramer Aberdeen Central W L L W L W
Q136 Dominic Adams South Medford W L L W W L
Q132 Kyle Montgomery Flower Mound L L W W W L
Q127 Olivia Du Memorial L W W W L L
Q101 Zachary Dong Munster W L W L W W L L L W W L W L L
Q117 Nathaniel Christensen Minnetonka W W W W W L W W W W W W L L W L L W
Q116 Stephen Cummings Weber L W L L W L
Q112 Scott Carter Blackfoot W L W L W L
Q155 Clare Abboud Jackson W W W L W W W L W W L W W W W L W W W L L L W W L L L W L W W
Q157 Helen Radovic Robbinsdale Armstrong L W W L W L
Q120 Leif Nuesken Longmont W L L W L W
Q122 Trevor Schmitt Chiawana L L W L L L
Q119 Surya Dasgupta All Saints Episcopal L L L W L W
Q152 Danyion Reagan Rangeview L L L L L L
Q121 Anna Newell Minnetonka W W W W W L W L W L W L W W L L W W W L W L L L
Q134 Ethan Seabourn Moore W L W L L L
Q129 Noah Campbell Sequoyah L L L W L L
Q111 Shivam Agarwal Flintridge Prep W L L W W L
Q103 Addison Hook Borger L L W L L L
Q150 Lexie Todd Owasso W W W L W L L L L L L W
Q108 Rachel Kaufman Charles Page W L W W W W W W W W W L W W L W L L L L W
Q115 Eli Kaufman Campbell Hall L L L W W L
Q113 Richard Waterhouse W B Ray W L W L L W
Q156 Ronit Dhulia Syosset W L W W W W W W W W L L L W L
Q105 James McGibbon Regis W W W W L W L L L L L L
Q162 Omer Sheikh Andover Central L L W L W L
Q139 Wesleigh Gomes Summit Christian W W L L L L
Q104 Seung Joh Cho L C Anderson L W W W L W W L L W W L W L W W L W W W W W W L W W W L W L L
Q123 Seth Frye Park Hill South L W W W W W L L L L L W
Q158 Izabelle Sand Woodland Park L W L L L L
Q137 Vikram Agrawal Ridge L W L L W W
Q114 Katherine Van Voorhis Clark L W L W W L
Q124 Neftali Ruiz Raytown W W L W L W W W L W L W L L L L L L
Q106 Molly Feeley Timberline L L L L W W
Q130 Ian Hall Western W W L W L W W W W L W L W L L
Q141 Nardos Kassa Wylie Sr W L W W W L L W L L L W
Q109 Ahad Bashir Altamont W W W W L W L L L L L W
Q154 Shiori Kudo Fargo South W W W L L W W W W L L W L L W
Q135 Mia Romero Bullard L L L L W L
Q147 Kyler Groner Morristown West W W L W W L W W W W L W W L W W W W L W W L L L L L W
Q133 Katelyn Goodpaster New Castle L L W L W L
Q102 Darwin Harriss Phoenix Country Day W W L L L W
Q146 Veronica Vilicich San Dieguito L L L L W W
Q149 Mukund Rao Plano West Sr W W L W L W L L L L L L
Q143 Gavin Jones Salina South L L W L L W
Q107 Adam Cox Dardanelle W W W L W W W W W L W L L W W W L L
Q128 Zareen Khan McDowell L L W W W L
Q125 Bennett Dombcik Durham L L W L W W
Q148 Wyatt Hatfield Strake Jesuit College Prep L W L W L L
Q100 Ian Ward Sioux Falls W L L W W W L W W W W W L W L L W L
Q153 Jennifer Wang Lincoln East L W W W W W L L L L W W L W W W W L W W L W W W W L L
Q160 David Dotson Vermilion W W L L L W