Golden Desert Debate Tournament at UNLV

2018 — Las Vegas, NV/US
NDCA Public Forum Points
Golden Desert Debate Tournament at UNLV
PF
Tiebreak Set 1
Place Entry State Points Wins Pct Elim Field Geo
Dougherty Valley Megha Bhargava & Brandon Zhang CA 60 3 50 1 85 1.4
Milpitas Oishika Barat & Josephine Tai CA 60 3 50 1 85 1.4
BASIS Scottsdale Alex Burt & Ashley Burt AZ 40 2 33 1 85 1.4
Nueva KM CA 60 3 50 1 85 1.4
Mount Si Ray Silverman & Mariam Mohammed WA 40 2 33 1 85 1.4
Rowland Hall Tim Zeng & Andrew Kimball UT 21 1 17 1 85 1.4
Palo Verde BN NV 40 2 33 1 85 1.4
Saratoga Sathvik Koneru & Karthik Ramachandran CA 119 5 83 1.2 85 1.4
Campbell Hall Kyle Sihota & Riley Friedenberg CA 60 3 50 1 85 1.4
Park City HS Ryan Gilbert & Nina Williams UT 60 3 50 1 85 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Opperman & Alexandr NV 60 3 50 1 85 1.4
American Roanak Baviskar & Akhil Bhamidipati CA 60 3 50 1 85 1.4
Nueva PS CA 119 5 83 1.2 85 1.4
Campbell Hall Mark Selden & Mia Stone-Molloy CA 60 3 50 1 85 1.4
Oakwood School - North Hollywood Charlotte Kramon & Eli Pallran CA 60 3 50 1 85 1.4
Fairmont Prep Numair Razzak & Alex Kim CA 60 3 50 1 85 1.4
Riverside STEM Isabella Galoustian & Jimmy Shi CA 60 3 50 1 85 1.4
Salpointe Catholic Mariana Marquez & Camden Walsh AZ 40 2 33 1 85 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas Yusuf Khan & Ritvik Janamset NV 40 2 33 1 85 1.4
American Vishnu Kumar & Rohan Niranjan CA 21 1 17 1 85 1.4
Rowland Hall Emily Fowler & Bella Goh UT 40 2 33 1 85 1.4
Harker Cindy Wang & Clarissa Wang CA 88 4 67 1.1 85 1.4
Green Valley Alejandro Banuelos & Alexander Balasky NV 109 5 83 1.1 85 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas Victoria Greene & Holden Wei NV 40 2 33 1 85 1.4
Northwood Independent David Choi & Amanda Miskell CA 112 4 67 1.4 85 1.4
Milpitas Neval Mulaomerovic & Nisha Porchezhiyan CA 96 4 67 1.2 85 1.4
Salpointe Catholic Dariel Peraza & Audrey Ramos AZ 21 1 17 1 85 1.4
Rowland Hall Robin Zeng & Celia Davis UT 60 3 50 1 85 1.4
Dougherty Valley Vivian Kuang & Tanaya Bhakat CA 88 4 67 1.1 85 1.4
Harker Jacqueline He & Karena Kong CA 60 3 50 1 85 1.4
BASIS Independent Silicon Valley Kayra Ilkbahar & Akash Shanmug CA 88 4 67 1.1 85 1.4
Saratoga Adhit Sankaran & Ronak Pai CA 143 6 100 1.2 85 1.4
Northwood Independent KD CA 21 1 17 1 85 1.4
Nueva AA CA 60 3 50 1 85 1.4
Desert Oasis Kaitlyn Willoughby & Matthew Willoughby NV 40 2 33 1 85 1.4
Eagle Emily Elfering & Peter Waters ID 40 2 33 1 85 1.4
Oakwood School - North Hollywood Hannah Levine & Eunice Park CA 96 4 67 1.2 85 1.4
Fairmont Prep Adam Alamy & Olivia Bobrownicki CA 109 5 83 1.1 85 1.4
Rowland Hall Jacque Park & Tate Beasley UT 40 2 33 1 85 1.4
College Prep Harrison Coorey & Abhimanyu Gupta CA 60 3 50 1 85 1.4
La Salle Jack Crawford & John Nahas CA 191 6 100 1.6 85 1.4
Palo Verde AK NV 40 2 33 1 85 1.4
Mount Si Kristina Chiu & Arsalan Masud WA 21 1 17 1 85 1.4
Dougherty Valley Saad Jamal & Tristan Shaughnessy CA 144 4 67 1.8 85 1.4
Mount Si Laura Rice & Paytan Murray WA 60 3 50 1 85 1.4
Fairmont Prep Gurveer Singh & Adnan Ismail CA 159 5 83 1.6 85 1.4
Rowland Hall Justin Peng & Zaria Thompson UT 0 0 1 85 1.4
Saratoga Ayush Aggarwal & Arun Ramakrishna CA 112 4 67 1.4 85 1.4
Salpointe Catholic Max Smith & Richard Tracy AZ 60 3 50 1 85 1.4
BASIS Scottsdale Bryan Yavari & Aditya Sidapara AZ 88 4 67 1.1 85 1.4
Mount Si Chirag Vedullapalli & Abbas Jaffery WA 88 4 67 1.1 85 1.4
Brophy CP Eshan Kalra & Aarin Shah AZ 88 4 67 1.1 85 1.4
East Amna Mujić & Gregoria Alegria UT 21 1 17 1 85 1.4
Damien Joseph Barragan & Noah Bartholio CA 0 0 1 85 1.4
Karl G. Maeser Prep Dallin Hansen & Elaine Wong UT 60 3 50 1 85 1.4
Mount Si Brad Smith & Keara Ryan WA 60 3 50 1 85 1.4
Harker Krishna Mysoor & Reza Jalil CA 21 1 17 1 85 1.4
Eagle Brianna Ellison & Emma James ID 60 3 50 1 85 1.4
Corona Del Sol Ryan Jiang & Sreya Pattipati AZ 184 4 67 2.3 85 1.4
Nueva RW CA 88 4 67 1.1 85 1.4
Salpointe Catholic Ben Wells & Xander Diaz AZ 40 2 33 1 85 1.4
Dougherty Valley Annie Jeong & Sakura Rapolu CA 88 4 67 1.1 85 1.4
La Salle Sebastian Dunbar & Jacqueline Henley CA 112 4 67 1.4 85 1.4
Gulliver Prep Lauren Nanes & Alexis Roades FL 40 2 33 1 85 1.4
Saratoga VZ CA 60 3 50 1 85 1.4
Brophy CP Andres Ramos & Rj Heyman AZ 88 4 67 1.1 85 1.4
College Prep Brant Haugh & Ilan Nurko CA 60 3 50 1 85 1.4
Campbell Hall Avalon Dalesandro & Francesca Lupi CA 88 4 67 1.1 85 1.4
Fairmont Prep Scott Hong & Kyle Kishimoto CA 60 3 50 1 85 1.4
Palo Verde FO NV 40 2 33 1 85 1.4
BASIS Peoria David Parau & Sukesh Ram AZ 96 4 67 1.2 85 1.4
Park City HS Gavin Serr & Boyana Martinova UT 119 5 83 1.2 85 1.4
Harker Raymond Banke & Ekdatha Arramreddy CA 60 3 50 1 85 1.4
Salpointe Catholic Alison Bonn & Holland Walsh AZ 21 1 17 1 85 1.4
SLC West Mia Yu & Cynthia Chen UT 40 2 33 1 85 1.4
Saratoga Austin Wang & David Koh CA 109 5 83 1.1 85 1.4
Eagle Valerie Araki & John Houser ID 40 2 33 1 85 1.4
Damien Logan Salabaj & Kyle Thorton CA 40 2 33 1 85 1.4
Oakwood School - North Hollywood Lucas Horowitz & Sam Ripley CA 139 5 83 1.4 85 1.4
BASIS Scottsdale Kyle Soni & Harsha Boyilla AZ 60 3 50 1 85 1.4
Eagle Madisen Miller & Julia Maas ID 88 4 67 1.1 85 1.4
American Anil Tolwani & Safi Mohammed CA 119 5 83 1.2 85 1.4
Mount Si Lydia Haindfield & Alejandro Ramirez WA 40 2 33 1 85 1.4
SLC West Lauren Bacon & Zach Bradford UT 60 3 50 1 85 1.4
Northwest Career And Technical Jonah Goldman & Brock Moody NV 60 3 50 1 85 1.4