Loyola Invitational

2017 — Los Angeles, CA/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Varsity LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Arcadia JC Jason Chan CA 58 3 50 1 96 1.2
San Marino VL Vincent Liu CA 134 5 83 1.4 96 1.2
Sprague LW Lindsey Williams OR 85 4 67 1.1 96 1.2
Northwood SA Sasha Anand CA 39 2 33 1 96 1.2
Harvard-Westlake MP Matthew Paul CA 58 3 50 1 96 1.2
Kamiak NB Niko Battle WA 109 4 67 1.4 96 1.2
Oakwood School - North Hollywood SM Sarah Mostow CA 39 2 33 1 96 1.2
North Hollywood JS Jack Stern CA 106 5 83 1.1 96 1.2
Brentwood RY Ryan Younger CA 153 5 83 1.6 96 1.2
Quarry Lane ZD Zachary Davis CA 39 2 33 1 96 1.2
Harvard-Westlake JG Jessa Glassman CA 58 3 50 1 96 1.2
Carmel Valley Independent RAg Ruchi Agashe CA 58 3 50 1 96 1.2
MV Independent VA Varun Ayyappan CA 20 1 17 1 96 1.2
Sage Independent AA Ali Ansari CA 58 3 50 1 96 1.2
Palo Alto Independent FZ Frances Zhuang CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Brentwood WJ Whit Jackson CA 93 4 67 1.2 96 1.2
San Marino IC Ian Chen CA 58 3 50 1 96 1.2
Harvard-Westlake JC Jonathan Cosgrove CA 39 2 33 1 96 1.2
Interlake MW Megan Wu WA 58 3 50 1 96 1.2
Brentwood HG Harper Green CA 58 3 50 1 96 1.2
Oakwood School - North Hollywood WA Wyatt Alpert CA 39 2 33 1 96 1.2
Crescenta Valley SK Solomon Kim CA 39 2 33 1 96 1.2
Sage Hill Independent TG Timothy Guo CA 58 3 50 1 96 1.2
Flintridge Sacred Heart CB Catherine Bauer CA 20 1 17 1 96 1.2
Edina KS Kathleen Scoggin MN 20 1 17 1 96 1.2
Beckman RC Ruby Choi CA 20 1 17 1 96 1.2
Elite of Irvine CLe Cassidy Lee CA 20 1 17 1 96 1.2
Marlborough AJ Amy Jarkow CA 39 2 33 1 96 1.2
Crescenta Valley DY Dylan Yang CA 39 2 33 1 96 1.2
Oakwood School - North Hollywood MW Maximillian Wolf-Valdes CA 58 3 50 1 96 1.2
Northwood DC David Choi CA 58 3 50 1 96 1.2
Cupertino HK Haritha Kumar CA 58 3 50 1 96 1.2
Quarry Lane SK Saianurag Karavadi CA 115 5 83 1.2 96 1.2
Dougherty Valley DS David Si CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Harvard-Westlake AM Alexandra Mork CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Oakwood School - North Hollywood AW Arlo Weiner CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Westview RS Rohith Sudhakar OR 58 3 50 1 96 1.2
Beckman KM Kenichi Matsuo CA 20 1 17 1 96 1.2
Harvard-Westlake VC Vishan Chaudhary CA 115 5 83 1.2 96 1.2
CL Education AY Amy Yoon CA 39 2 33 1 96 1.2
Sira Ahuja Sira Ahuja CA 173 5 83 1.8 96 1.2
Oakwood School - North Hollywood LB Logan Bauman CA 58 3 50 1 96 1.2
Harvard-Westlake LP Landon Poon CA 58 3 50 1 96 1.2
Carmel Valley Independent NF Natalie Feldman CA 39 2 33 1 96 1.2
Brentwood DL Dylan Liu CA 20 1 17 1 96 1.2
Quarry Lane VG Vineela Gogineni CA 0 0 1 96 1.2
Brentwood EB Emma Blum CA 115 5 83 1.2 96 1.2
Harvard-Westlake MG Matthew Gross CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Northwood VA Viren Abhyankar CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Marlborough GN Grace Nelson CA 58 3 50 1 96 1.2
Corona Del Sol ZE Zane Encinas AZ 58 3 50 1 96 1.2
San Marino ED Eric Deng CA 134 5 83 1.4 96 1.2
Marlborough MC Mia Coates CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Brentwood LE Linus Epstein CA 20 1 17 1 96 1.2
Immaculate Heart MC Madeleine Conrad-Mogin CA 58 3 50 1 96 1.2
Northwood KK Karthik Krishnan CA 85 4 67 1.1 96 1.2
San Marino JJ Justin Jang CA 39 2 33 1 96 1.2
Harvard-Westlake SP Spencer Paul CA 106 5 83 1.1 96 1.2
Harvard-Westlake JI Joanna Im CA 58 3 50 1 96 1.2
Dougherty Valley KK Kavin Kumaravel CA 93 4 67 1.2 96 1.2
Carmel Valley Independent RA Reva Agashe CA 39 2 33 1 96 1.2
Santa Monica RE Rex Evans CA 153 5 83 1.6 96 1.2
Harvard-Westlake JN Jaya Nayar CA 93 4 67 1.2 96 1.2
Dougherty Valley AS Albert Sun CA 58 3 50 1 96 1.2
Waverly DK Daniel Kyle CA 20 1 17 1 96 1.2
Northwood GA Garrett Arnold CA 58 3 50 1 96 1.2
La Reina AC Andrea Chow CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Harvard-Westlake GZ George Zhang CA 39 2 33 1 96 1.2
Immaculate Heart LM Lena Mizrahi CA 85 4 67 1.1 96 1.2
San Marino AF Aaron Fong CA 58 3 50 1 96 1.2
Marlborough JS Julia Steinberg CA 39 2 33 1 96 1.2
Dougherty Valley AB Ansuman Bardalai CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Harvard-Westlake JD Jake Davidson CA 162 6 100 1.4 96 1.2
Palo Alto Independent BH Barry He CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Brentwood ELi Ethan Liu CA 58 3 50 1 96 1.2
San Marino BK Brian Kam CA 58 3 50 1 96 1.2
Immaculate Heart DD Danielle Dosch CA 265 6 100 2.3 96 1.2
Servite PA Patrick Aimone CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Marlborough SD Sophia Danielpour CA 93 4 67 1.2 96 1.2
Harvard-Westlake KK Kimberley Kimura CA 58 3 50 1 96 1.2
Elite of Irvine CL Caitlin Lee CA 58 3 50 1 96 1.2
Los Osos Independent RN Ron Nath CA 0 0 1 96 1.2
Brentwood KR Katie Raphaelson CA 85 4 67 1.1 96 1.2
Dougherty Valley KD Kabir Dubey CA 58 3 50 1 96 1.2
Harvard-Westlake IP Indu Pandey CA 127 6 100 1.1 96 1.2
Brentwood DW Daniella Wilson CA 39 2 33 1 96 1.2
La Reina OA Olivia Arthur CA 20 1 17 1 96 1.2
Marlborough CL Cameron Lange CA 20 1 17 1 96 1.2
Chaminade CP JT Joseph Thornhill CA 93 4 67 1.2 96 1.2
La Reina AM Alex Martin CA 58 3 50 1 96 1.2
Brentwood EL Eve Levenson CA 58 3 50 1 96 1.2
Northwood AD Andrew Do CA 39 2 33 1 96 1.2
Carmel Valley Independent KL Kevin Li CA 58 3 50 1 96 1.2
Northwood AH Allison Huang CA 20 1 17 1 96 1.2
Dougherty Valley PC Pranav Chillappagari CA 39 2 33 1 96 1.2
Harvard-Westlake WB Will Berlin CA 58 3 50 1 96 1.2