Alta Silver and Black Invitational

2017 — Sandy, UT/US
NDCA Dukes and Bailey Points
LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
Copper Hills AT Anastacia Tennant UT 53 2 33 1 100 1.6
Park City HS TS Teia Swan UT 80 3 50 1 100 1.6
Centennial HH Harrison Hall ID 80 3 50 1 100 1.6
Massa EM Ethan Massa FL 186 5 83 1.4 100 1.6
Green Canyon JE Jeffrey Evans UT 80 3 50 1 100 1.6
North Allegheny Sr JF Joy Fu PA 118 4 67 1.1 100 1.6
Marlborough AJ Amy Jarkow CA 129 4 67 1.2 100 1.6
Sky View CL Colby Lindley UT 0 0 1 100 1.6
Copper Hills GK Gillian Kurtz UT 0 0 1 100 1.6
Marlborough LD Lydia Dimsu CA 108 4 67 1 100 1.6
Corner Canyon CH Connor Hill UT 80 3 50 1 100 1.6
East AP Abby Pater UT 28 1 17 1 100 1.6
Grand County AG Aidan Guzman-Newton UT 118 4 67 1.1 100 1.6
Rocky Mountain MH Megan Hainsworth ID 53 2 33 1 100 1.6
Grand County PG Phillip Geiser UT 80 3 50 1 100 1.6
Salt Lake City West AC Akila Chalapathi UT 28 1 17 1 100 1.6
Cyprus AM Andrew Mortensen UT 53 2 33 1 100 1.6
San Marino KW Kyle Weng CA 80 3 50 1 100 1.6
Carroll HS - Southlake GI Gautam Iyer TX 147 5 83 1.1 100 1.6
Skyridge CS Camille Smith UT 28 1 17 1 100 1.6
Corner Canyon TB Tiffany Brailow UT 80 3 50 1 100 1.6
Lone Peak JT James Taylor UT 28 1 17 1 100 1.6
Harvard-Westlake JG Jessa Glassman CA 129 4 67 1.2 100 1.6
East AG Avery Gonzales-Fleming UT 53 2 33 1 100 1.6
Immaculate Heart MC Madeleine Conrad-Mogin CA 213 5 83 1.6 100 1.6
Loyola JC John Choi CA 160 5 83 1.2 100 1.6
Mission San Jose KG Katherine Guo CA 80 3 50 1 100 1.6
Green Canyon JB Jackson Ballingham UT 53 2 33 1 100 1.6
Woods Cross SC Sophie Caligiuri UT 53 2 33 1 100 1.6
Kent Denver DT Dan Taro CO 118 4 67 1.1 100 1.6
Immaculate Heart LM Lena Mizrahi CA 151 4 67 1.4 100 1.6
Harvard-Westlake KK Kimberley Kimura CA 118 4 67 1.1 100 1.6
East SH Sami Haddadin UT 53 2 33 1 100 1.6
Glencoe JG Josh Gibbens OR 80 3 50 1 100 1.6
Marist AP Anna Price GA 80 3 50 1 100 1.6
Lone Peak RO Reed Olsen UT 28 1 17 1 100 1.6
Marlborough ZW Zoe Wasserman CA 80 3 50 1 100 1.6
Kamiak NB Niko Battle WA 224 6 100 1.4 100 1.6
American Preparatory Academy - Draper, UT KB Kelli Byrnes UT 28 1 17 1 100 1.6
Green Canyon RL Reagan Lyman UT 53 2 33 1 100 1.6
Eagle EC Emma Charters ID 80 3 50 1 100 1.6
McQueen KO Kamryn Oman NV 108 4 67 1 100 1.6
Marlborough JS Julia Steinberg CA 80 3 50 1 100 1.6
Interlake MW Megan Wu WA 192 6 100 1.2 100 1.6
San Marino BK Brian Kam CA 108 4 67 1 100 1.6
Lone Peak MS Michael Stanley UT 53 2 33 1 100 1.6
Meadows KS Kobby Sarfo NV 118 4 67 1.1 100 1.6
Salt Lake City West SS Sriram Srinivas UT 53 2 33 1 100 1.6
Kent Denver GR Gavin Rolls CO 80 3 50 1 100 1.6
Corona Del Sol ZE Zane Encinas AZ 118 4 67 1.1 100 1.6
Skyridge IM Isaac Miles UT 53 2 33 1 100 1.6
Loyola AO Andrew Overing CA 224 6 100 1.4 100 1.6
Bingham HP Hema Prasad UT 28 1 17 1 100 1.6
Quarry Lane VGo Vineela Gogineni CA 80 3 50 1 100 1.6
Green Canyon RI Rebecca Ivans UT 80 3 50 1 100 1.6
Kent Denver SL Sarah London CO 80 3 50 1 100 1.6
Immaculate Heart DD Danielle Dosch CA 257 6 100 1.6 100 1.6
Loyola LA Luis Arbelaez CA 160 5 83 1.2 100 1.6
Saratoga SN Satvik Narasimhan CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Skyline AF Alyssa Fu UT 118 4 67 1.1 100 1.6
Salem Hills ML Mason Lindstrom UT 53 2 33 1 100 1.6
Lone Peak EJ Elijah Jeffery UT 28 1 17 1 100 1.6
Brighton JS Jacob Simmons UT 53 2 33 1 100 1.6
Grand County CS Caylee Stroder UT 80 3 50 1 100 1.6
Skyline SK Sarah Kim UT 80 3 50 1 100 1.6
Rocky Mountain TM Taylor McMullin ID 53 2 33 1 100 1.6
Mountain View RH Robyn Harper ID 118 4 67 1.1 100 1.6
Eagle TW Titan Walker ID 80 3 50 1 100 1.6
San Marino DK Danny Khoshnan CA 53 2 33 1 100 1.6
Copper Hills IY Ian Young UT 53 2 33 1 100 1.6
Rowland Hall-St Mark JW Joseph Wang UT 53 2 33 1 100 1.6
West Linn DT Dennis Tang OR 129 4 67 1.2 100 1.6
San Marino VL Vincent Liu CA 160 5 83 1.2 100 1.6
Corner Canyon PB Parker Brailow UT 80 3 50 1 100 1.6
Canyon Crest RAg Ruchi Agashe CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Mountain View DL David Luke ID 118 4 67 1.1 100 1.6
Green Canyon JM Jacob Morrill UT 28 1 17 1 100 1.6
Presentation NV Nikhita Vasan CA 213 5 83 1.6 100 1.6
Brighton LP Leah Pittman UT 53 2 33 1 100 1.6
Rocky Mountain CM Carson Moore ID 80 3 50 1 100 1.6
Marlborough SD Sophia Danielpour CA 213 5 83 1.6 100 1.6
Salt Lake City West LP Lizzie Peterson UT 80 3 50 1 100 1.6
Canyon Crest RA Reva Agashe CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Summit CN Cole Neiderman UT 80 3 50 1 100 1.6
Park City HS AO Aidin O'Brien UT 80 3 50 1 100 1.6
Centennial AH Avy Hine ID 53 2 33 1 100 1.6
Salt Lake City West GG Gideon Gomm UT 129 4 67 1.2 100 1.6
Logan CL Curtis Liu UT 53 2 33 1 100 1.6
Logan WC Wesley Carter UT 80 3 50 1 100 1.6
Hillcrest LH Lina Hwang UT 53 2 33 1 100 1.6
Maple Mountain DM Demetrius Morgan UT 53 2 33 1 100 1.6
Rowland Hall-St Mark RA Ria Agarwal UT 80 3 50 1 100 1.6
Los Altos PD Parth Dhanotra CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Harvard-Westlake JI Joanna Im CA 118 4 67 1.1 100 1.6
Presentation NR Nina Ramchandani CA 80 3 50 1 100 1.6
Saratoga UK Ujjwal Krishnamurthi CA 108 4 67 1 100 1.6
Sky View SM Sarah Mayers UT 80 3 50 1 100 1.6
Eagle ON Olivia Niederer ID 80 3 50 1 100 1.6
Salem Hills SC Seth Christensen UT 53 2 33 1 100 1.6
Marlborough MC Mia Coates CA 118 4 67 1.1 100 1.6