Arizona State HDSHC Invitational

2018 — Tempe, AZ/US
NDCA Dukes and Bailey Points
Varsity LD
Place Code Name State Points Wins Pct Elim Field Geo
BASIS Ahwatukee CT Chur Tam AZ 47 2 33 1 100 1.4
Advanced Technologies Acad IG Ian Green NV 113 4 67 1.2 100 1.4
Copper Hills KL Kylee Lewis UT 47 2 33 1 100 1.4
Advanced Technologies Acad SS Samuel Self NV 24 1 17 1 100 1.4
Kent Denver GR Gavin Rolls CO 104 4 67 1.1 100 1.4
Westridge FP Felicity Park CA 70 3 50 1 100 1.4
Layton MM Michael Moreno UT 70 3 50 1 100 1.4
Canyon Crest NZ Natalia Zorrilla CA 70 3 50 1 100 1.4
Los Alamos SM Samuel Menefee NM 104 4 67 1.1 100 1.4
Mesquite BB Bryton Bryner AZ 24 1 17 1 100 1.4
Hamilton GM Gregory Miller AZ 186 5 83 1.6 100 1.4
Green Valley NA Natalee Amhaz NV 70 3 50 1 100 1.4
Grand County CS Caylee Stroder UT 104 4 67 1.1 100 1.4
Canyon Crest SX Samuel Xiong CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Salpointe Catholic MM Meghan Muldoon AZ 47 2 33 1 100 1.4
Bellarmine College Prep AP Ashwin Pillai CA 154 6 100 1.1 100 1.4
La Reina EM Emma Martin CA 47 2 33 1 100 1.4
Perry (Independent) MH Mariah Hays AZ 70 3 50 1 100 1.4
Foothill AR Arianna Rosas NV 70 3 50 1 100 1.4
Chandler Prep HM Hailey Mingus AZ 70 3 50 1 100 1.4
Desert Ridge GP Gabrielle Paffumi AZ 24 1 17 1 100 1.4
Gabrielino HS (Independent) ET Ethan Tan CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Hamilton JS Jerry Sun AZ 70 3 50 1 100 1.4
Basis Mesa HS Harris Shadmany AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Hamilton NK Nivea Krishnan AZ 47 2 33 1 100 1.4
Kent Denver DT Dan Taro CO 268 5 83 2.3 100 1.4
Sky View SM Sarah Mayers UT 70 3 50 1 100 1.4
Flintridge Prep BH Bailey Hobey CA 47 2 33 1 100 1.4
Los Alamos EV Elena Vinogradova NM 70 3 50 1 100 1.4
Kent Denver SL Sarah London CO 70 3 50 1 100 1.4
Clark KV Katherine Van Voorhis NV 24 1 17 1 100 1.4
Clark SS Solomon Siu NV 47 2 33 1 100 1.4
Desert Vista SY Shawn Yousefelahi AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Foothill AP Averi Passmore NV 70 3 50 1 100 1.4
Northwest Career And Technical CF Cosette Fronczek Marriott NV 47 2 33 1 100 1.4
Sky View EL Elijah Larson UT 70 3 50 1 100 1.4
Westridge RH Rachel Harris CA 70 3 50 1 100 1.4
Tempe Prep LN Lindsay Newfeld AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Park City HS DR Danny Rosenbloom UT 104 4 67 1.1 100 1.4
Red Mountain MC Maya Chatham AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Skyridge IM Isaac Miles UT 104 4 67 1.1 100 1.4
BASIS Independent Silicon Valley SKo Srikar Kolluru CA 47 2 33 1 100 1.4
Canyon Crest RAg Ruchi Agashe CA 140 5 83 1.2 100 1.4
Grand County GO Grace Osusky UT 70 3 50 1 100 1.4
Clark AK Aakash Kaushal Shah NV 70 3 50 1 100 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas JH Josie Hastings NV 47 2 33 1 100 1.4
Salt Lake City West GG Gideon Gomm UT 70 3 50 1 100 1.4
BASIS Scottsdale AM Asha Mahajani AZ 47 2 33 1 100 1.4
Tucson JC Joshua Cohen AZ 163 5 83 1.4 100 1.4
Horizon HG Hanna Griffin AZ 47 2 33 1 100 1.4
Saratoga SB Surbhi Bhat CA 70 3 50 1 100 1.4
Mountain View LC Lili Chambers AZ 47 2 33 1 100 1.4
McClintock LH Liam Huggins AZ 24 1 17 1 100 1.4
Advanced Technologies Acad CH Christopher Hollenbeck NV 24 1 17 1 100 1.4
Mesquite JJ Joel Joseph AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Sky View GW Grace Weeks UT 0 0 1 100 1.4
Clark KT Kanokwan Tungkitkancharoen NV 70 3 50 1 100 1.4
Davis Senior VK Vasanth Kumar CA 70 3 50 1 100 1.4
Hamilton DS Dev Singhania AZ 47 2 33 1 100 1.4
Presentation SP Shachi Prasad CA 70 3 50 1 100 1.4
Pinnacle KA Kristen Arnold AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Tucson SZ Sylvia Zarnescu AZ 128 5 83 1.1 100 1.4
Davis Senior ETu Elise Turkovich CA 140 5 83 1.2 100 1.4
Bellarmine College Prep SM Shoban Mangla CA 47 2 33 1 100 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas SL Salomee Levy NV 24 1 17 1 100 1.4
Palo Alto JS Josh Singh CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Palo Verde MG Madison Gardecki NV 104 4 67 1.1 100 1.4
Tucson SS Samantha Swayze AZ 47 2 33 1 100 1.4
Los Alamos KP Kyler Parkinson NM 24 1 17 1 100 1.4
Desert Vista ML Michael Liu AZ 70 3 50 1 100 1.4
Mira Loma Matadors SM Shree Madan CA 47 2 33 1 100 1.4
Coral Academy Of Science Las Vegas SB Sierra Bille NV 104 4 67 1.1 100 1.4
College Prep MK Michael Katari CA 24 1 17 1 100 1.4
Northwest Career And Technical MP Meagan Pe NV 154 6 100 1.1 100 1.4
Tucson DM Danielle Muller AZ 24 1 17 1 100 1.4
Saratoga AL Alvin Liu CA 70 3 50 1 100 1.4
Palo Alto RV Ria Vora CA 70 3 50 1 100 1.4
McClintock AK Abby Karlin AZ 47 2 33 1 100 1.4
BASIS Chandler AD Ashish Dubey AZ 47 2 33 1 100 1.4
Durham MG Max Gray NC 70 3 50 1 100 1.4
BASIS Independent Silicon Valley AS Adit Sharma CA 47 2 33 1 100 1.4
Layton MMu Mailei Muti UT 47 2 33 1 100 1.4
Arizona College Prep - Erie Campus NP Niklas Pearce AZ 70 3 50 1 100 1.4
Brophy CP KY Kevin Yin AZ 70 3 50 1 100 1.4
La Reina AM Alex Martin CA 70 3 50 1 100 1.4
Hamilton AM Aatmik Mallya AZ 186 5 83 1.6 100 1.4
Mesquite JY Jeffy Yu AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Mountain View AZ Anderson Zhang AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Desert Vista AM Armando Montero AZ 70 3 50 1 100 1.4
Brophy CP AP Ayaan Patel AZ 113 4 67 1.2 100 1.4
Clark MP Michael Pasimio NV 70 3 50 1 100 1.4
Brophy CP CT Calvin Tyler AZ 70 3 50 1 100 1.4
Palo Alto EN Ethan Nissim CA 47 2 33 1 100 1.4
Advanced Technologies Acad SC Sky israel Cunanan NV 47 2 33 1 100 1.4
Park City HS AO Aidin O'Brien UT 47 2 33 1 100 1.4
Park City HS ZP Zach Primo UT 70 3 50 1 100 1.4
Tucson CS Clay Storie AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
Foothill NP Noah Price NV 104 4 67 1.1 100 1.4
Durham JP Jacob Palmer NC 70 3 50 1 100 1.4
Hamilton SB Saloni Biyani AZ 47 2 33 1 100 1.4
Palo Alto AH Ashley Hitchings CA 140 5 83 1.2 100 1.4
Bellarmine College Prep RB Rishi Balakrishnan CA 168 6 100 1.2 100 1.4
Desert Vista LW Lauren Welsh AZ 70 3 50 1 100 1.4
Los Alamos EH Eleanor Henderson NM 47 2 33 1 100 1.4
Brophy CP NK Nikolas Kirk AZ 169 4 67 1.8 100 1.4
Canyon Crest JW Justin Wang CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Canyon Crest JY Jason Yang CA 70 3 50 1 100 1.4
Mountain View JD James Driscoll AZ 24 1 17 1 100 1.4
Palo Verde DR Deon Riley NV 70 3 50 1 100 1.4
Saratoga VL Victor Liu CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Saratoga SN Satvik Narasimhan CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Layton MMb Marissa Mboule UT 24 1 17 1 100 1.4
Canyon Crest CW Catherine Wang CA 70 3 50 1 100 1.4
Mission San Jose MS Meera Sehgal CA 70 3 50 1 100 1.4
Canyon Crest RA Reva Agashe CA 140 5 83 1.2 100 1.4
Westridge CW Cara Wilson CA 70 3 50 1 100 1.4
Phoenix Country Day EC Ethan Cohen AZ 70 3 50 1 100 1.4
Sky View CL Colby Lindley UT 0 0 1 100 1.4
Canyon Crest NF Natalie Feldman CA 132 4 67 1.4 100 1.4
Los Alamos AB Abigail Beus NM 47 2 33 1 100 1.4
Quarry Lane VG Vineela Gogineni CA 24 1 17 1 100 1.4
Sky View TS Tabitha Smiel UT 0 0 1 100 1.4
Valor Christian PC Payton Case CO 104 4 67 1.1 100 1.4
Perry (Independent) CM Clayton Marfori AZ 104 4 67 1.1 100 1.4
La Salle AT Asher Towner CA 104 4 67 1.1 100 1.4
Gilbert Classical AT Austin Tefft AZ 47 2 33 1 100 1.4
Park City HS TS Teia Swan UT 128 5 83 1.1 100 1.4
BASIS Independent Silicon Valley SK Sowmya Kolluru CA 70 3 50 1 100 1.4
Northridge KD Kayley Drew UT 70 3 50 1 100 1.4
Flintridge Prep IJ Irene Jang CA 47 2 33 1 100 1.4
BASIS Flagstaff FD Finley Dutton-Reid AZ 140 5 83 1.2 100 1.4
Intermountain Christian SW Sonya Wirkus UT 104 4 67 1.1 100 1.4
Los Alamos AD Antonio Dowdy NM 70 3 50 1 100 1.4
Basis Mesa AC Amrita Chakladar AZ 163 5 83 1.4 100 1.4
Foothill CB camron boone NV 47 2 33 1 100 1.4
Corona Del Sol ZE Zane Encinas AZ 163 5 83 1.4 100 1.4