Derby March IE PFDCongressLD

2017 — Derby, KS/US

Final Places in Dramatic Interpretation

Place Name School/Team Rk Pts JP Ballots
1st (R MM) Madi Mitchell Mulvane 8 144 0 R1: 1 25 R2: 1 25 R3: 1 24 R4: 1 25 2 23 2 22
2nd (R EH) E.N. Hackerott Mulvane 9 142 0 R1: 2 24 R2: 1 25 R3: 1 25 R4: 3 22 1 23 1 23
3rd (T AS) Allison Sutherland Trinity 16 137 0 R1: 3 23 R2: 2 24 R3: 1 25 R4: 2 24 4 21 4 20
4th (K JS) Jenna Speer Field Kindley 18 136 0 R1: 1 24 R2: 3 25 R3: 2 24 R4: 6 21 3 21 3 21
5th (E SC) Sidney Collins Campus 21 134 0 R1: 1 24 R2: 2 25 R3: 2 23 R4: 4 22 7 21 5 19
6th (R OD) Olya Dolinska Mulvane 23 131 0 R1: 2 22 R2: 3 25 R3: 1 24 R4: 5 21 6 21 6 18
7th (N ED) Emily Doffing Kapaun Mount Carmel 24 132 0 R1: 3 24 R2: 1 25 R3: 1 25 R4: 7 20 5 21 7 17

Place Name School/Team Rk Pts Rcp Ballots
Prelim (L BA) Baylee Almos Garden City 7 72 1.33 R1: 2 24 R2: 3 25 R3: 2 23
Prelim (W KE) Kaitlyn Eilers Udall Eagles 4N6 7 68 1.66 R1: 3 23 R2: 1 25 R3: 3 20
Prelim (T KA) Kathryn Atteberry Trinity 8 73 1.25 R1: 2 24 R2: 4 25 R3: 2 24
Prelim (Z JO) Jay Owens Wichita East 8 72 1.25 R1: 4 23 R2: 2 25 R3: 2 24
Prelim (S EB) Ellen Bradley Newton 8 70 1.58 R1: 1 25 R2: 4 22 R3: 3 23
Prelim (L TL) Tamara Levi Garden City 8 67 1.16 R1: 3 22 R2: 2 25 R3: 3 20
Prelim (Z SA) Saniya Ahmed Wichita East 8 66 1.58 R1: 4 23 R2: 1 20 R3: 3 23
Prelim (T AP) Adia Phommachanh Trinity 8 60 1.25 R1: 2 23 R2: 2 19 R3: 4 18
Prelim (R SC) Samantha Copeland Mulvane 8 58 1.58 R1: 1 25 R2: 3 16 R3: 4 17
Prelim (N EE) Emily Evans Kapaun Mount Carmel 9 73 1.2 R1: 2 24 R2: 5 25 R3: 2 24
Prelim (R CP) Chase Penka Mulvane 9 66 1.08 R1: 4 20 R2: 2 24 R3: 3 22
Prelim (T KW) Kelsey Wilson Trinity 9 64 1.5 R1: 4 17 R2: 1 25 R3: 4 22
Prelim (Z CG) Cole Gunter Wichita East 10 62 0.91 R1: 3 19 R2: 3 22 R3: 4 21
Prelim (X GH) Gabe Hyer Wellington 10 56 1.45 R1: 1 24 R2: 4 20 R3: 5 12
Prelim (M JN) Jenna Nowak Garden Plain 12 64 0.78 R1: 3 24 R2: 4 25 R3: 5 15
Prelim (L FS) Faith Stahlecker Garden City 12 64 0.78 R1: 5 20 R2: 4 20 R3: 3 24
Prelim (E AV) Alana Vajentic Campus 12 62 1.36 R1: 6 18 R2: 5 20 R3: 1 24
Prelim (X JM) Jacob Michaels Wellington 12 60 0.78 R1: 4 20 R2: 3 23 R3: 5 17
Prelim (E SF) Skylar Foster Campus 13 66 0.7 R1: 4 22 R2: 5 21 R3: 4 23
Prelim (M EY) Emily Yoder Garden Plain 13 52 0.7 R1: 5 22 R2: 4 10 R3: 4 20
Prelim (X CA) Caroline Anderson Wellington 15 62 0.6 R1: 5 19 R2: 5 24 R3: 5 19
Prelim (W DB) Dakota Bishop Udall Eagles 4N6 15 52 0.6 R1: 5 16 R2: 5 18 R3: 5 18
Prelim (J JT) Jaismon Travelbee Fairfield-Langdon 15 15 0.6 R1: 5 5 R2: 5 5 R3: 5 5