Open TCFL Debates

2016 — CA/US

Final Places in Lincoln Douglas

Place Name School/Team Win Pts Ballots
Prelim (AE Max Freeman) Max Freeman Oak Park 3 87 1 W 29
2 W 29
3 W 29
Prelim (AZ Meeru Hahn) Meeru Hahn West Ranch 3 87 1 W 29
2 W 29
3 W 29
Prelim (BB Manpreet Parmar) Manpreet Parmar Granada Hills 3 87 1 W 29
2 W 29
3 W 29
Prelim (BB Gurbir Singh) Gurbir Singh Granada Hills 3 87 1 B
2 W 29
3 W 29
Prelim (AE Gaby Senderov) Gaby Senderov Oak Park 3 86 1 W 28
2 W 28
3 W 30
Prelim (AL Andrea Chow) Andrea Chow La Reina 3 86 1 W 29
2 W 29
3 W 28
Prelim (BB Vikas Chauhan) Vikas Chauhan Granada Hills 3 86 1 W 28
2 W 30
3 W 28
Prelim (BB Ruth Okonkwo) Ruth Okonkwo Granada Hills 3 86 1 W 29
2 W 28
3 W 29
Prelim (AD Andrew Shoup) Andrew Shoup Foothill Technology 3 85 1 W 29
2 W 26
3 W 30
Prelim (BB Luis Gallardo) Luis Gallardo Granada Hills 3 85 1 W 29
2 W 27
3 W 29
Prelim (BB Angela Rosario) Angela Rosario Granada Hills 3 84 1 W 27
2 W 29
3 W 28
Prelim (AS Kevin Chau) Kevin Chau Newbury Park 3 79.5 1 B
2 W 26
3 W 27
Prelim (AJ Natasha Gill) Natasha Gill Sierra Canyon 2 87 1 W 29
2 L 29
3 W 29
Prelim (BB Elizabeth Claypool) Elizabeth Claypool Granada Hills 2 87 1 W 29
2 B
3 L 29
Prelim (BB Salwa Hossain) Salwa Hossain Granada Hills 2 86 1 L 28
2 W 29
3 W 29
Prelim (BD Roni Farkash) Roni Farkash De Toledo 2 86 1 W 29
2 L 27
3 W 30
Prelim (AE Harman Singh Bans) Harman Singh Bans Oak Park 2 85 1 W 29
2 L 28
3 W 28
Prelim (AF Jasmine Moheb) Jasmine Moheb El Camino Real Charter 2 85 1 L 29
2 W 27
3 W 29
Prelim (AA David Arutyunian) David Arutyunian North Hollywood 2 85 1 L 28
2 W 29
3 W 28
Prelim (BB Jeremy David) Jeremy David Granada Hills 2 85 1 W 29
2 W 28
3 L 28
Prelim (BB Kenneth Lam) Kenneth Lam Granada Hills 2 85 1 L 28
2 W 28
3 W 29
Prelim (BC Hyeji Suh) Hyeji Suh Valencia 2 85 1 W 28
2 L 28
3 W 29
Prelim (BD Ryan Ofman) Ryan Ofman De Toledo 2 85 1 W 29
2 W 28
3 L 28
Prelim (AE Jonathan Vu) Jonathan Vu Oak Park 2 84 1 W 28
2 W 28
3 L 28
Prelim (AF Arieh Bright) Arieh Bright El Camino Real Charter 2 84 1 W 29
2 W 28
3 L 27
Prelim (BB James Kim) James Kim Granada Hills 2 84 1 W 29
2 W 28
3 L 27
Prelim (BB Sonia Hamid) Sonia Hamid Granada Hills 2 84 1 W 27
2 L 28
3 W 29
Prelim (AE Sriram Potluri) Sriram Potluri Oak Park 2 83 1 L 27
2 W 27
3 W 29
Prelim (BC Jean Paik) Jean Paik Valencia 2 83 1 L 28
2 W 27
3 W 28
Prelim (AM Soma Chu) Soma Chu Cleveland 2 82 1 W 28
2 W 27
3 L 27
Prelim (BC Alyssa Suh) Hyun Bin Suh Valencia 2 82 1 W 28
2 W 27
3 L 27
Prelim (BC Kristen Kim) Kristen Kim Valencia 2 82 1 W 28
2 W 28
3 L 26
Prelim (AG Caroline Cha) Caroline Cha Chaminade CP 2 80 1 W 29
2 L 25
3 W 26
Prelim (AZ Spencer Kweskin) Spencer Kweskin West Ranch 2 80 1 W 27
2 W 26
3 L 27
Prelim (BB Jesse Vasquez) Jesse Vasquez Granada Hills 2 80 1 W 26
2 L 28
3 W 26
Prelim (AE Jake Freeman) Jake Freeman Oak Park 1 86 1 L 30
2 L 27
3 W 29
Prelim (AL Emily Aguilar) Emily Aguilar La Reina 1 86 1 W 29
2 L 29
3 L 28
Prelim (AE Neel Bhardwaj) Neel Bhardwaj Oak Park 1 85 1 L 29
2 W 27
3 L 29
Prelim (AA Jack Stern) Jack Stern North Hollywood 1 85 1 L 28
2 W 28
3 L 29
Prelim (BC Callie Teague) Callie Teague Valencia 1 85 1 L 28
2 L 29
3 W 28
Prelim (AE Teju Pathy) Teju Pathy Oak Park 1 84 1 L 28
2 L 27
3 W 29
Prelim (AG Jatin Batta) Jatin Batta Chaminade CP 1 84 1 W 28
2 L 27
3 L 29
Prelim (BC Grace Lee) Grace Lee Valencia 1 84 1 L 28
2 W 28
3 L 28
Prelim (BD Samuel Gubner) Samuel Gubner De Toledo 1 84 1 L 28
2 W 28
3 L 28
Prelim (AA Alyson Pineda) Alyson Pineda North Hollywood 1 83 1 L 28
2 W 29
3 L 26
Prelim (AG Alec Simoni) Alec Simoni Chaminade CP 1 83 1 L 29
2 L 25
3 W 29
Prelim (AG Daniel Smith) Daniel Smith Chaminade CP 1 83 1 L 26
2 L 30
3 W 27
Prelim (AM Christine Gu) Christine Gu Cleveland 1 83 1 L 28
2 W 28
3 L 27
Prelim (BC Lily Ren) Lily Ren Valencia 1 83 1 L 26
2 L 28
3 W 29
Prelim (AA Linda Wakamoto) Linda Wakamoto North Hollywood 1 82 1 L 27
2 L 28
3 W 27
Prelim (AE Aneesh Ankareddy) Aneesh Ankareddy Oak Park 1 82 1 W 29
2 L 28
3 L 25
Prelim (AE Anish Kar) Anish Kar Oak Park 1 82 1 L 28
2 W 27
3 L 27
Prelim (AB Ethan Siegel) Ethan Siegel ILEAD North Hollywood 1 82 1 W 27
2 L 26
3 L 29
Prelim (AZ Minjoon Kang) Minjoon Kang West Ranch 1 81 1 L 26
2 L 28
3 W 27
Prelim (AZ Justin Yoon) Justin Yoon West Ranch 1 80 1 L 26
2 L 27
3 W 27
Prelim (AD Josie Thorp) Josie Thorp Foothill Technology 1 79 1 W 26
2 L 26
3 L 27
Prelim (AD Claire Renar) Claire Renar Foothill Technology 1 78 1 W 27
2 L 26
3 L 25
Prelim (AS Carolina Lopez-Herrera) Carolina Lopez-Herrera Newbury Park 1 76.5 1 B
2 L 25
3 L 26
Prelim (AA Fahmida Rahman) Fahmida Rahman North Hollywood 1 75 1 L 25
2 L 25
3 B
Prelim (AA Tyler Meshkinyar) Tyler Meshkinyar North Hollywood 0 82 1 L 27
2 L 28
3 L 27
Prelim (BC Shaun Jhaveri) Shantanu Jhaveri Valencia 0 81 1 L 28
2 L 27
3 L 26
Prelim (BD Zev Fagan) Zev Fagan De Toledo 0 81 1 L 27
2 L 27
3 L 27
Prelim (BB Brandon Chong) Brandon Chong Granada Hills 0 80 1 L 27
2 L 27
3 L 26
Prelim (AA Caitlin Vamenta) Caitlin Vamenta North Hollywood 0 78 1 L 25
2 L 26
3 L 27
Prelim (BC Kevin Wongvitavas) Kevin Wongvitavas Valencia 0 78 1 L 24
2 L 28
3 L 26
Prelim (BC Francisco Leyva) Francisco Leyva Valencia 0 78 1 L 26
2 L 26
3 L 26
Prelim (BC Nia Rasul) Nia Rasul Valencia 0 78 1 L 27
2 L 26
3 L 25
Prelim (BC Sanjana Manjeshwar) Sanjana Manjeshwar Valencia 0 77 1 L 25
2 L 25
3 L 27
Prelim (AK Benjamin Byun) Benjamin Byun Wm. S. Hart 0 72 1 L 25
2 L 21
3 L 26