Sheboygan North Holiday Invitational

2016 — Sheboygan, WI/US

Final Places in LD

Place Name School/Team Win Pts -1HL Pts -2HL Pts OSd Rand Ballots
Prelim (Appleton East MM) Matthew Moorhead Appleton East 5 86.5 29 143.5 11.6 7.91 1 W 29
2 W 29
3 W 29
4 W 28.5
5 W 28
Prelim (Neenah MA) Maddie Alft Neenah 5 82 27 137.5 9 3.53 1 W 27
2 W 27
3 W 28
4 W 29.5
5 W 26
Prelim (Marquette Univ DM) Daniel Mukana Marquette Univ 4 85 28 141 18 6.11 1 L 26
2 W 28
3 W 29
4 W 28
5 W 30
Prelim (Whitefish Bay BW) Bea Windorski Whitefish Bay 4 84 28 140.5 12.4 6.49 1 W 28
2 W 28
3 W 28
4 W 28.5
5 L 28
Prelim (Brookfield East SN) Shloka Nambiar Brookfield East 4 83 28 139 13.8 4.13 1 W 28
2 W 28
3 W 27
4 L 26
5 W 30
Prelim (Appleton North AF) Alex Fan Appleton North 4 83 27.5 136 14 2.97 1 L 24
2 W 27.5
3 W 29
4 W 28
5 W 27.5
Prelim (Appleton East IS) Isaac Stumbris Appleton East 3 82.5 27.5 137.5 14.8 9.78 1 W 28
2 L 26
3 L 27
4 W 27.5
5 W 29
Prelim (Appleton West HV) Huachewh Vang Appleton West 3 82 27 137 14.2 4.34 1 W 27
2 W 29
3 W 28
4 L 27
5 L 26
Prelim (Appleton North AM) Alex Miles Appleton North 3 82 27 136.5 11.2 1.1 1 W 27
2 W 28
3 W 25.5
4 L 27
5 L 29
Prelim (Neenah LE) Lydia Engelbreth Neenah 3 81.5 27 136.5 18.4 1.67 1 L 26
2 W 29
3 W 28.5
4 L 27
5 W 26
Prelim (Brookfield East CT) Conrad Telega Brookfield East 3 81 27 134.5 13.2 9.85 1 L 27
2 W 25.5
3 W 27
4 W 28
5 L 27
Prelim (Brookfield East XG) Xander Ge Brookfield East 3 79 26 132 10.4 2.27 1 W 26
2 L 26
3 L 25
4 W 27
5 W 28
Prelim (Brookfield East KL) Katrina Li Brookfield East 3 78.5 26 130.5 17 8.54 1 L 27
2 L 23
3 W 29
4 W 25.5
5 W 26
Prelim (Whitefish Bay DC) Declan Coleman Whitefish Bay 3 76 25 123 11.4 2.08 1 W 27
2 L 20
3 L 26
4 W 25
5 W 25
Prelim (Brookfield East BW) Bartosz Wodnicki Brookfield East 2 81 28 133 15 2.4 1 W 28
2 W 29
3 L 25
4 L 23
5 L 28
Prelim (West Bend AS) Abby Stern West Bend 2 80 26 134 13.8 4.98 1 L 26
2 L 28
3 W 29
4 L 25
5 W 26
Prelim (Bradley Tech AP) Antonio Ponce DeLeon Bradley Tech 2 77.5 26.5 130.5 7.2 5.03 1 W 27
2 L 24
3 L 26.5
4 W 24
5 L 29
Prelim (Brookfield East AK) Aditya Konduru Brookfield East 1 80 27 133 12.4 7.99 1 L 27
2 L 25
3 L 28
4 W 28
5 L 25
Prelim (Bradley Tech DH) Diamond Harris Bradley Tech 1 80 27 131 9 5.02 1 L 27
2 L 27
3 L 26
4 L 23
5 W 28
Prelim (Bradley Tech QC) Quentin Castro Bradley Tech 1 78.5 26 131 10.4 6.89 1 W 27.5
2 L 25.5
3 L 26
4 L 27
5 L 25
Prelim (Bradley Tech DS) Dion Smith Bradley Tech 1 76 25 125 14.6 3.15 1 L 26
2 W 25
3 L 25
4 L 26
5 L 23
Prelim (Bradley Tech YA) Yahonadov Ahveeoz Bradley Tech 0 81 27 129 9.6 6.88 1 L 27
2 L 27
3 L 28
4 L 20
5 L 27
Prelim (Bradley Tech GA) Gavin Anderson Bradley Tech 0 78 26 127.5 9.4 8.75 1 L 26.5
2 L 26
3 L 26
4 L 26
5 L 23
Prelim (Bradley Tech AB) Anaji Brooks Bradley Tech 0 78 26 125 9.2 1.29 1 L 26
2 L 26
3 L 21
4 L 26
5 L 26