Coast CFL IE1

2016 — Milpitas High School, CA/US

Final Places in Dramatic

Place Name School/Team Rk Rk Rcp JP Rcp JP Rk Ballots
1st (AK Xavier Liu) Xavier Liu Bellarmine College Prep 10 7 1.66 0 4.66 0 3 1 1
2 1
3 1
4 3 1 3
2nd (AB Nikki Solanki) Nikki Solanki Harker 12 8 2.16 0 4.66 0 4 1 2
2 1
3 1
4 1 6 1
3rd (AC Ande Burns) Ande Burns Archbishop Mitty 14 8 1.16 0 2.99 0 6 1 1
2 3
3 2
4 3 1 2
4th (AE Alisa Lee) Alisa Lee Leland 14 9 1.53 0 3.53 0 5 1 2
2 2
3 1
4 1 3 5
5th (AK Michael Betlej) Michael Betlej Bellarmine College Prep 15 9 1.08 0 2.91 0 6 1 2
2 2
3 1
4 2 3 2
6th (AC Piper Lewis) Piper Lewis Archbishop Mitty 17 9 1.5 0 3.2 0 8 1 5
2 2
3 1
4 4 4 1
7th (AY Maria Mason) Maria Mason Presentation 18 10 1.16 0 2.74 0 8 1 1
2 4
3 3
4 2 2 6
8th (AK Ashwin Pillai) Ashwin Pillai Bellarmine College Prep 20 13 0.86 0 2.52 0 7 1 3
2 1
3 3
4 6 2 5
9th (AK Conor Linehan) Conor Linehan Bellarmine College Prep 21 13 0.73 0 2.31 0 8 1 4
2 1
3 3
4 5 5 3
10th (AC Shanaya Sales) Shanaya Sales Archbishop Mitty 22 16 0.59 0 2.42 0 6 1 1
2 2
3 3
4 5 4 7
11th (AH Shvethaa Jayakumar) Shvethaa Jayakumar Mission San Jose 23 15 0.64 0 2.34 0 8 1 6
2 1
3 2
4 4 7 4
12th (AK Simon Trinh) Simon Trinh Bellarmine College Prep 26 18 0.5 0 2.08 0 8 1 3
2 4
3 1
4 6 7 4
13th (AC Spoorthi Vallamkonda) Spoorthi Vallamkonda Archbishop Mitty 27 18 0.5 0 1.58 0 9 1 4
2 2
3 3
4 7 5 6
14th (AB Jasmine Wiese) Jasmine Wiese Harker 27 20 0.44 0 2.19 0 7 1 1
2 4
3 2
4 7 6 7

Place Name School/Team Rk Rcp JP Ballots
Prelim (AE Ujjaini Mukhopadhyay) Ujjaini Mukhopadhyay Leland 10 1.45 0 1 4
2 1
3 6
Prelim (AA Stephanie Lee) Stephanie Lee Palo Alto 10 1.03 1 1 3
2 2
3 5
Prelim (AH Neeti Dhomse) Neeti Dhomse Mission San Jose 10 1.03 1 1 3
2 5
3 2
Prelim (AK Joaquin Ruiz) Joaquin Ruiz Bellarmine College Prep 10 1.03 1 1 2
2 3
3 7
Prelim (AE Avantika Ghosh) Avantika Ghosh Leland 10 1.03 0 1 5
2 3
3 2
Prelim (AR Eesha Moona) Eesha Moona Monta Vista 10 1.03 0 1 5
2 3
3 2
Prelim (AB Wynter Chaverst) Wynter Chaverst Harker 10 1 0 1 2
2 4
3 4
Prelim (AN Elizabeth Thach) Elizabeth Thach Evergreen Valley 11 1.4 0 1 1
2 5
3 6
Prelim (AR Udbhav Venkataraman) Udbhav Venkataraman Monta Vista 11 0.95 0 1 2
2 3
3 7
Prelim (AB Matthew Hajjar) Matthew Hajjar Harker 12 0.78 0 1 7
2 3
3 4
Prelim (AC Arushi Lahiri) Arushi Lahiri Archbishop Mitty 13 0.73 1 1 3
2 7
3 5
Prelim (AE Neikon Ebadat) Neikon Ebadat Leland 13 0.73 0 1 6
2 6
3 3
Prelim (AC Paige Decena) Paige Decena Archbishop Mitty 13 0.73 0 1 3
2 4
3 6
Prelim (AP Katia Manner) Katia Manner Fremont 13 0.7 0 1 4
2 6
3 4
Prelim (AC Esha Bhatia) Esha Bhatia Archbishop Mitty 13 0.7 0 1 4
2 7
3 4
Prelim (AB Ashna Reddy) Ashna Reddy Harker 14 0.65 1 1 4
2 6
3 5
Prelim (AC Charmina Rios) Charmina Rios Archbishop Mitty 14 0.65 1 1 6
2 5
3 4
Prelim (AE Samantha Johnson) Samantha Johnson Leland 14 0.65 1 1 5
2 6
3 4
Prelim (AH Joyce Lu) Joyce Lu Mission San Jose 14 0.65 0 1 7
2 4
3 7
Prelim (AE Samantha Pyle) Samantha Pyle Leland 15 0.6 2 1 5
2 5
3 5
Prelim (AH Ishaana Kodnani) Ishaana Kodnani Mission San Jose 15 0.6 2 1 6
2 7
3 6
Prelim (AE Wenyan Zhai) Wenyan Zhai Leland 15 0.6 1 1 6
2 5
3 7
Prelim (AY Valerie Nguyen) Valerie Nguyen Presentation 15 0.6 1 1 7
2 5
3 6
Prelim (AE Charlene Han) Charlene Han Leland 15 0.6 0 1 5
2 6
3 6
Prelim (AE Joshua Fu) Joshua Fu Leland 15 0.6 0 1 7
2 7
3 5
Prelim (AC Ethan Fusilero) Ethan Fusilero Archbishop Mitty 15 0.6 0 1 6
2 6
3 5
Prelim (AK Shane Rodricks) Shane Rodricks Bellarmine College Prep 15 0.6 0 1 7
2 7
3 7